Jump to content

Mustafa Kemal'in askerleri


InvisibleLight

Recommended Posts

ne bih ni ja dalje o posebnosti koncepta bijenala i novoj percepciji -u svetlu sadasnjih desavanja, samo da dodam da je sponzor bijenala koç holding i da,nakon ovoga, me jako zanima sta da li ce se odrzati i to onako kako je zamisljeno
Па је л' њих Ердоган оплео јер су демонстранти пуштени да се од сузавца склоне у хотел чији су они власници? Па ми смо онда он топик итекако! Браво за овај податак!
Link to comment
Па је л' њих Ердоган оплео јер су демонстранти пуштени да се од сузавца склоне у хотел чији су они власници? Па ми смо онда он топик итекако! Браво за овај податак!
da..oni su navodno najbogatija porodica u turskoj, drugarica mi za njih pominjala i
people did shopping for the protesters from his internet market , migrosbut i didnt understand why did they do it
al ne znam sta je mislil pod tim:)evo ceo frejmvrk bijenala:13B_Concept_Text_ENG-1.docpraticemo sudbinu bijenala na margini ovog topica, vracam ga beowlu
Link to comment

pa ako je koç sigurno jeste:)znace beowl ili guglpo srbiji se mogu 'videti' npr na turskim kamionima, na ciradi su rogovı - ovan,jarac? uz natpis koçvidjala sam ih na autoputu al do ovog topika nisam znala znacenje

Link to comment

da, evo i ja nasla, jeste njihov:

It was founded in 1993 by the Vehbi Koç Foundation, with the aim of creating a world-class university and stimulating modern research. It is the first university in Turkey which bears a person's last name. Koç University has a four year long education system and students have to take core lessons. The language of education is almost exclusively English.
a sad vratimo topik erdoganu :)
Link to comment
Не бих да тролујем одличну тему, па ћу само да додам да сам под недостатком простора итекако мислио и на политички простор који је у овом нашем времену из различитих разлога, а углавном због потпуне транспарентности као резултата великог броја доступних информација, сазрео - или презрео - довољно да му затреба апдејтовање подтекстом који би му дао нови контекст, а где ћеш бољег за тај посао од уметности и, пре свега, хумора. Отпор је ту заиста бескрајно значајан као нулти пројекат. Анонимни аналитичар из Ленглија коме је то пало на памет један је од најзначајнијих теоретичара али и практичара модерне културе, уметности и политике.
taktike i narativi Otpora vidjani su u spontanim izvedbama godinama pre nego sto je Otpor nastao (secas li se akcijica "uhapsite semafor", sto je bila satiricna lajv dekontekstualizacija pesackog prelaza)?
Link to comment

jedna ucesnica performansa uhapsite semafor je zavrsila u gipsanom koritu posle policijskog perfomansa teleskopskim pendrekom po kicmi

Link to comment

da, bilo je nasilja...secam se da su semaforce napadali mandrili u civilu, verovatno neka specijalna krimi jedinica

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
To tako i ja hoću da napravim u Srbiji.
imaju dobre profesore:(sad pricam s frendicom)
one of my old friend who is a professor (philosophy) in koc universty, she is very active in this event too
ali..pomenula mi coveka ispred ataturk centra i pita me:
last night there was a man standing in front of the AKM without a movementhe stayed there 8 hours,looking at the turkish flag and the ataturk's postercan u check is this guy serbian actor? some one says that..some people says this guy, last night standing man, belong to otpor movement
:lolol:
Link to comment

Da, super je to. Nasa javnost vec nedeljama trazi neki ugao pa da ustvrdi da su ovi protesti ZABEPA koja se koordinir a u CIA. E pa evo ga ugao, fala kurcu. :wacko:

Link to comment
×
×
  • Create New...