Jump to content
IGNORED

Mustafa Kemal'in askerleri


InvisibleLight

Recommended Posts

Nisu samo vojni letaci...

 
Turkish Airlines fired more than 100 employees, including management and cabin crew

Posted By AIrline News on July 25, 2016

Dismissals at the national carrier occurred after it was determined the employees were linked to a religious movement President Erdogan has said attempted to overthrow the government.

Istanbul- Turkey’s state-run Turkish Airlines fired more than 100 employees, including management and cabin crew, as part of a purge at state institutions to root out supporters of an abortive coup, Turkish media reported on Monday.

The dismissals at the national carrier occurred late on Sunday after it was determined the employees were linked to a religious movement President Tayyip Erdogan has said attempted to overthrow the government on July 15, Sabah newspaper said.

An official at Turkish Airlines, Europe’s fourth-biggest carrier, declined to comment.

 

Other reports said the dismissals were due to “inefficiency.” Thelira.com, a financial-news website, said about 250 cabin crew were dismissed, along with 100 management and administrative staff.

Aviation news site Airporthaber.com said that among those let go was a deputy chief executive responsible for the airline’s financial affairs.

 

 

Link to comment

Mene zanima sta oni misle da ce ova masa uglavnom visokokvalifikovanih da radi sada?

Posebno ako ne nadju tek tako lako nesto kozi u privatnom sektoru usled krize itd.

Ovo moze lako postati nukleus nekog novog nasilnog pokreta otpora...

Link to comment

Mene zanima sta oni misle da ce ova masa uglavnom visokokvalifikovanih da radi sada?

Posebno ako ne nadju tek tako lako nesto kozi u privatnom sektoru usled krize itd.

Ovo moze lako postati nukleus nekog novog nasilnog pokreta otpora...

 

Teško za poverovati. To je sve raštrkano na velikoj teritoriji. Ja mislim da se tim ljudima koji su otpušteni barem polovina onih koje su poznavali sada ne javlja kada ih sretnu.

 

Neće se to bitnije odraziti ni na tržište rada. Workforce im je nešto preko 28 miliona ljudi. Stopa nezaposlenosti negde oko 10%. Svake godine diplomira oko 600.000 ljudi. Ima ko da nadomesti. Jedino neka kritična zanimanja u vojsci (avijacija) i možda zdravstvu. Sudije ionako ne moraju da znaju mnogo, osim kakvu presudu da donesu, a to će im već neko javiti.

Link to comment

Teško za poverovati. To je sve raštrkano na velikoj teritoriji. Ja mislim da se tim ljudima koji su otpušteni barem polovina onih koje su poznavali sada ne javlja kada ih sretnu.

 

Neće se to bitnije odraziti ni na tržište rada. Workforce im je nešto preko 28 miliona ljudi. Stopa nezaposlenosti negde oko 10%. Svake godine diplomira oko 600.000 ljudi. Ima ko da nadomesti. Jedino neka kritična zanimanja u vojsci (avijacija) i možda zdravstvu. Sudije ionako ne moraju da znaju mnogo, osim kakvu presudu da donesu, a to će im već neko javiti.

 

:lolol:

Link to comment

:lol:

 

Pa nije valjda svaki slucaj u turskom pravosudju politicki, valjda ima i onih svakodnevnih ,,obicnih" stvari tipa ubistvo koje nije politicki motivisano niti uvezano za bitnim i uticajnim ljudima, sitne i krupne kradje, obijanje stanova od strane kriminalaca, tuzbe za neplacene komunalije, prekrsene ugovore izmedju sitnih preduzetnika i tako dalje? Nesto za sta ipak treba ima neko poznavanje prava i tako tih sitnih stvari?

Link to comment

Kad cabin crew krene u šumu, biće nasilno hranjenje ustajalim avionskim obrocima.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment

:lol:

 

Pa nije valjda svaki slucaj u turskom pravosudju politicki, valjda ima i onih svakodnevnih ,,obicnih" stvari tipa ubistvo koje nije politicki motivisano niti uvezano za bitnim i uticajnim ljudima, sitne i krupne kradje, obijanje stanova od strane kriminalaca, tuzbe za neplacene komunalije, prekrsene ugovore izmedju sitnih preduzetnika i tako dalje? Nesto za sta ipak treba ima neko poznavanje prava i tako tih sitnih stvari?

 

I to što kažeš. Ali moguće je da se dosta sitnih slučajeva i ne rešava. Ili, ako se rešava, moguće je da policija ubedi ljude da budu iskreni u svojim iskazima i tako olakša stvar sudovima. Već kod parnica i privrednih predmeta pobeđuje onaj ko je član biblioteke.

Link to comment

Kad cabin crew krene u šumu, biće nasilno hranjenje ustajalim avionskim obrocima.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:lolol:

 

Mučiće zarobljene AKPovce prinudnim slušanjem prezentacije o bezbednosti u letu i u slučaju prinudnog sletanja, na 5 jezika.

Edited by hazard
Link to comment

Ili, ako se rešava, moguće je da policija ubedi ljude da budu iskreni u svojim iskazima i tako olakša stvar sudovima.

:lolol:

 

Ako misliš ono što ja mislim da misliš...

Link to comment

- Даутовић™ је поновио да је руски авион прошле године одобрен у складу са његовим наређењем да се пуца у све што макар очеше турски ВаП...

ako poverujemo Davutogluu... nije postojala neka posebna zelja za obaranjem ruskog aviona, vec je u pitanju bila naredba da se obori bilo koji avion koji povredi turski vazdusni prostor?

Edited by Gandalf
Link to comment

I to što kažeš. Ali moguće je da se dosta sitnih slučajeva i ne rešava. Ili, ako se rešava, moguće je da policija ubedi ljude da budu iskreni u svojim iskazima i tako olakša stvar sudovima. Već kod parnica i privrednih predmeta pobeđuje onaj ko je član biblioteke.

 

turska je poznata po velikom broju presuda koje su joj pale pred sudom za ljudska prava. i sve to sa ovakvim sudstvom kakvo imaju. zamisli kako bi to izgledalo sa sudijama koji su diplome stekli na raznim megatrendovima.

 

za dobrog sudiju je potrebno uzasno mnogo iskustva, znanja i kredibiliteta. to se sve stice godinama rada. pretpostavljam da im ni pre puca pravosudje nije bilo na nekom sjajnom nivou, nakon ovih hapsenja ce nastupiti kolaps.

 

neresavanje predmeta nije opcija. turska je potpisnik konvencije o ljudskim pravima a jedno od tih je i pravo na sudjenje u razumnom roku. naplacali bi se para i para ukoliko bi prestali da resavaju predmete.

Link to comment

:lolol:

 

Ako misliš ono što ja mislim da misliš...

 

Da smo na temi o UK možda bi bilo nekih nedoumica na šta mislimo. Ovako verovatno mislimo na isto.

Link to comment

ako poverujemo Davutogluu... nije postojala neka posebna zelja za obaranjem ruskog aviona, vec je u pitanju bila naredba da se obori bilo koji avion koji povredi turski vazdusni prostor?

 

jedini razlog zasto je taj avion oboren je da su rusi njihovom intervencijom kvarili racune sultana i njegovih pajtasa isisovaca, u tu glupost da su avion oborili gulenovi piloti ne veruje niko, sigurno ne rusi, ali mudro cute i cekaju da ovog morona ameri puste niz vodu pa posle toga isto ce i rusi.  btw to bi bio najbolji ishod, prvo izolovati pa posle ga dokrajciti...polako ali sigurno

Link to comment
×
×
  • Create New...