Jump to content
IGNORED

Mustafa Kemal'in askerleri


InvisibleLight

Recommended Posts

Видиш, то је оно што мене код велике већине вас друштвењака избацује из колосека, начин на који користите елементарне логичке постулате. Ти си један од форумаша који има непоколебљиву веру у пројекат Јевропе, који се заснива на идеји историјског помирења Немачке и Француске, које су гајиле много дубље и дуготрајније анимозитете него Турска и Русија.  И док једнима дајеш могућност еволуције и промене парадигме, код других си потпуно на другој страни аргумента.  Турска и Русија, овакве какве јесу, су врло компатибилне и сав резон неке блиске сарадње  постоји.  Са друге стране САД и Турска готово да не деле ишта у вредносном и цивилизацијском смислу овакве какве су, још мање у економском. Мислим, можемо да навијамо кано на фудбалским топићима, али напросто сам очекивао више. 

Наравно да јеси. Хрватска је Србији непријатељ, а  никакав ривал. И то смртни. Са друге стране имали игде на западу да су земље непријатељи или је та категорија као некакав оријенталистички термин применљива само на ове који треба да се држе под колонијалном управом?

 

Kakav fejl - onamo se kuka sto nema evolucije paradigme a ovamo se demonstrira elementarni dogmatizam.

 

Btw. odnosi izmedju drzava zavise i od unutrasnjeg uredjenja. Susedne diktatorske drzave mnogo cesce ratuju i retko grade stabilne zajednice institucije za razliku od demokratskih. 

 

Dakle, ne radi se o nikakvoj veri u francusko-nemacko prijateljstvo nego o zajednickim institucijama koje su kljucne, a zemlje koje ni same nemaju jake institucije naravno da jos teze mogu da ih grade sa drugima. Za to im nedostaje politicko-kulturni, diplomatski i administrativni know-how.

 

Zato je raspad turske vojske i sudstva toliko problematican za Zapad i strane investitore od kojih Turska zavisi posto su to bile najjace institucije. Stabilno partnerstvo ne mozes da gradis na trenutnom raspolozenju vodje ili izbornim potrebama partije koje mogu da se promene ocas posla kao sto smo videli na relaciji Putin-RTE ili RTE-Kurdi.

Link to comment

Pa da. Mi ovde pričamo o opasnosti islamizacije, gde se srpsko-hrvatski interesi perfektno poklapaju. To bi bila i za druge privlačna regionalna osovina, na benefit svih.

Link to comment

Ne verujem da postoje bilo kakvi valjani dokazi za Gulenovu umešanost u puč. Gulenovo izručenje bi prouzrokovalo nezadovoljstvo mnogih muslimana širom sveta. I, naravno, on ne bi imao fer suđenje.

Link to comment

They made us wear uniforms and gave us empty guns. They told us to guard the school

 

moja teorija da je ovo lazni puc, sve vise dobija smisla  :fantom:

Link to comment

meni su gori ovi erdoganovi klijentelisti,korupcionasi bez ideologije,vere, koji piju alkohol na kvar nego ovi "cisti" islamisti.

teze je boriti se protiv ovih bez nacela jer od svega uzmu po malo.malo vere,malo progresa za partijske poslusnike,malo biznisa za glavesine itd

za sve uspehe je zasluzna vlast.za neuspehe opozicija,susedi,kurdi..

imali smo i imamo slicne stvari kod nas..

Edited by bradilko
Link to comment

imali smo i imamo slicne stvari kod nas..

 

Jeste veoma slično, ali to je odraz zemalja u kojima institucije nemaju čvrsto uporište i dugu tradiciju, pa samim tim ni poverenje građana.

Opet, bolje i to nego sekta koja prožima celo društvo.

 

Ne verujem ja u dobre namere takvih organizacija ama ič. Ako ništa drugo, to je tako fin teren i ozbiljna logistika koje prvo iskonsko zlo kada zasedne na vrh može iskoristiti za ozbiljna sranja sa dalekosežnim posledicama. S ovim diktatorčićima se lako dogovara, oni hoće samo vlast.

Link to comment

sve jasno.

ne verujem ni ja u njihove dobre namere.no ne verujem ni u dobre namere ovih erdoganovih.i bas mi se cini da je tesko sa njim.tesko se boriti sa takvim rezimima.nisu to klasicne diktature.novi vek doneo nam upgrade populiste koji su takodje veoma opasni i unutra i van.

ako su ovi gulenisti toliko infiltrirani u sve pore drustva otkud ovako traljav puc?ili je to organizovao neko drugi?

opet,ovakvi rezimi poput erdoganovog stavljaju po difoltu stvarne probleme pod tepih i cesto ih i zbog toga naslede radikali

Edited by bradilko
Link to comment

meni su gori ovi erdoganovi klijentelisti,korupcionasi bez ideologije,vere, koji piju alkohol na kvar nego ovi "cisti" islamisti.

teze je boriti se protiv ovih bez nacela jer od svega uzmu po malo.malo vere,malo progresa za partijske poslusnike,malo biznisa za glavesine itd

za sve uspehe je zasluzna vlast.za neuspehe opozicija,susedi,kurdi..

imali smo i imamo slicne stvari kod nas..

Heh. Oportunistu možda i navedeš na svoju vodenicu™ s fanatikom samo ukrstiti sablju pa kako ispadne.

Ono jes, bolje predvidljiv protivnik nego prevrtljiv saveznik ali u nekom drugom vremenu, ne ako se preko tvojih leđa lomi.

Link to comment

Heh. Oportunistu možda i navedeš na svoju vodenicu™ s fanatikom samo ukrstiti sablju pa kako ispadne.

Ono jes, bolje predvidljiv protivnik nego prevrtljiv saveznik ali u nekom drugom vremenu, ne ako se preko tvojih leđa lomi.

odma da se razumemo

ne podrzavam ovaj puc niti sam za gradjanski rat koji ce turskom krvlju resiti politicke probleme.

samo mislim da erdogan ne vodi tursku u dobrom smeru.kao da su svi zadovoljni sto se na neki nacin odlazu velike i verovatno bolne politicke odluke koje su pred turskim drustvom.

Link to comment

odma da se razumemo

ne podrzavam ovaj puc niti sam za gradjanski rat koji ce turskom krvlju resiti politicke probleme.

samo mislim da erdogan ne vodi tursku u dobrom smeru.kao da su svi zadovoljni sto se na neki nacin odlazu velike i verovatno bolne politicke odluke koje su pred turskim drustvom.

Nisam ni mislio. :)

A mislim da je malo ko ovde i zažalio što nije puč uspeo.

A mislim i da malo ko ovde deli uverenje da je Erdogan dobar lik.

Ja samo mišljenja da je manje zlo™ on nego ova ekipa i da je bolja Turska sa diktatorom nego nestabilna u građanskom ratu.

U ovom trenutku.

Link to comment

Ja samo mišljenja da je manje zlo™ on nego ova ekipa i da je bolja Turska sa diktatorom nego nestabilna u građanskom ratu.

U ovom trenutku.

 

+1

Izbor je bio između lošeg i goreg, ne između lošeg i dobrog.

Link to comment
×
×
  • Create New...