Jump to content
IGNORED

Mustafa Kemal'in askerleri


InvisibleLight

Recommended Posts

Smejem se jer su ih "doveli u ćorsokak" otprilike ko što su Čečeni doveli Rusiju u ćorsokak. A onda su Rusi jednostavno odlučili da im se ne sviđa u "ćorsokaku" i aj zdravo. Mislim, imaš dovoljno godina da razumeš redove veličina.  

OK.

Uverenost da se zivi u najboljem od mogucih svetova kome su potrebne samo male korekcije je ako ne argument, ono sigurno stav s kojim je tesko ma i pokusat raspravu.

 

Inace, ubedjenje da je dovoljno da neki Rusi odluce da im se ne svidja vise u cecenskom corsokaku i uteknu se redovima velicina je, pa onako malo, 'aj obecao sam sebi da necu da koristim ruzne reci  :)

 

Javi mi se kad udesite/uljuditetm ove sto se iz nekog razloga uljuditi ne daju  ;)

Edited by namenski
Link to comment

Ma ništa ja ne propagiram, ako si me tako razumeo pogrešno si me razumeo. Definitivno sam u ulozi posmatrača. Ne moraš mi verovati, naravno.

Link to comment

Smejem se jer su ih "doveli u ćorsokak" otprilike ko što su Čečeni doveli Rusiju u ćorsokak. A onda su Rusi jednostavno odlučili da im se ne sviđa u "ćorsokaku" i aj zdravo. Mislim, imaš dovoljno godina da razumeš redove veličina.

Ne mogu a da se ne umesam i zajebavam jer je takav trol. Nuklearka ili arapin sa bombom u gacama, sta je jace? Ocas posla se istopi prednost od par milijardi ljudi. Jer kako peva stara americka pesmica iz doba rata za filipine, pod zastavom sa zvezdama civilizujmo ih batinama. Kako ono bese, dve atomke na japan pa okupacija uz rut benedikt i knjigu hrizantema i mac u svrhu upoznavanja o cemu je rec i dade makartur ustav japanu i glasacko pravo zenama i ne zali se moderni japan na sve to a nije izgubio svoj kulturni identitet i tako dalje. Lebe mekani ala se ovde troluje pa kako ja da odolim mada je ovaj komentar na tvoj post valjda ono +1

 

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Link to comment

Better safe than sorry.

 

Military coups are rarely good for business but at least one small sector of Turkey's economy has seen a roaring trade since a failed army revolt on July 15 - the nation's flag sellers.

Flag manufacturers are working flat out to meet surging demand from patriotic Turks after a faction in the armed forces tried to topple President Tayyip Erdogan and his government on Friday evening.

...

"From the first day around 1.5 million flags were sold. I expect another five million to be sold in the coming days," said Orkun Altier, owner of flag producer Gozde Bayrak.

"Teachers, blacksmiths, canteen operators, everyone wants flags at the moment. I don't even have one left for myself to hang in my own home," he said.

Manufacturers say they expect up to 10 million flags to be sold in the coming days in Turkey, which has a total population of nearly 80 million people. They say this would mark the highest demand since Turkey's soccer team made the semi-finals in the 2002 World Cup.

http://www.reuters.com/article/us-turkey-security-flags-idUSKCN1001VZ?utm_source=twitter&utm_medium=Social

Link to comment

Ne mogu a da se ne umesam i zajebavam jer je takav trol. Nuklearka ili arapin sa bombom u gacama, sta je jace? Ocas posla se istopi prednost od par milijardi ljudi. Jer kako peva stara americka pesmica iz doba rata za filipine, pod zastavom sa zvezdama civilizujmo ih batinama. Kako ono bese, dve atomke na japan pa okupacija uz rut benedikt i knjigu hrizantema i mac u svrhu upoznavanja o cemu je rec i dade makartur ustav japanu i glasacko pravo zenama i ne zali se moderni japan na sve to a nije izgubio svoj kulturni identitet i tako dalje. Lebe mekani ala se ovde troluje pa kako ja da odolim mada je ovaj komentar na tvoj post valjda ono +1

 

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Kreativno razmišljanje [emoji38]

I vidiš, čak i Kamikaze su se pojavile... doduše ne više ekskluzivno u Mitsubishi Zero pakovanju..;)

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Edited by Max Morlock
Link to comment

Izgleda svim radio-amaterima u Turskoj ukinute dozvole.

 

Turkey Government Revokes 3213 Ham Radio Licenses

“It has been confirmed by  Supreme Council of radio and television of Turkey (RTUK) the news that Mr. Erdogan – the president of Turkey has revoked 3213 national ham radio licenses. The HF radio in Turkey is now silent. No transmissions are allowed.

Following the coup d’etat – of July 5th – many things are changing in Turkey.  TV , Radio licenses have been cancelled and this involved also our colleagues : ham radio amateurs. The number of amateur radio operators in Turkey is not too much, but according to the site TRAC.org it looks like that around 3000 licenses have been revoked. Who’s transmitting outside turkey without licence should be considered a pirate – said Mr Erdogan.

The Supreme Council of radio and television of Turkey (RTUK) has cancelled the licenses of over 20 radio and television broadcasters as well ham radio operators.

The Telsiz ve Radyo Amatörleri Cemiyeti (TRAC)  is the national non-profit organization for amateur radio enthusiasts in turkey.  The TRAC was founded in 1962 as the Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti, adopting its current name in 1980. It’s located in Istanbul, with branches in 44 locations across Turkey. TRAC is the national member society representing Turkey in the IARU. Now, it has been closed down.

We look forward to have news from Turkey ham radio league.”

http://qrznow.com/turkey-gouvernement-revokes-3213-ham-radio-licenses/

Link to comment

Zna erdogan znanje, bolje njega da su angazovali pucisti da organizuje puc. Tako se to radi

 

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Link to comment

Beowle,

Često kažeš"počeli su da čiste guleniste , koji su su se raširili da ne poveruješ... "

Šta je to toliko šokantno, da se to njihovo uopšte primilo, ili koliko su uopšte duboko ušli?

Stvarno pitam jer ne znam, realno si mi ti jedini izvor ;)

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

Ako ovako nastavi, mozda rizikuje drugi puc - ali onih koji su se prvi put uzdrzavali. Videcemo ako krene u zanosu ne samo direktno na delo Gulena nego i Ataturka.

Link to comment

Ako ovako nastavi, mozda rizikuje drugi puc - ali onih koji su se prvi put uzdrzavali. Videcemo ako krene u zanosu ne samo direktno na delo Gulena nego i Ataturka.

Da, do sad uopšte nije dirao Ataturkovo nasleđe... :fantom:
Link to comment

Da, do sad uopšte nije dirao Ataturkovo nasleđe... :fantom:

 

Pa do sada je isao zapravo mic po mic - prelaz na predsednicki sistem, potpuna kontrola vojske, promena ustava, promena programa u skolama i na univerzitetima u skladu sa ciljevima bratstva i na kraju denunciranje samog Ataturka sa sve skidanjem slika bi bilo nesto sasvim drugo.

Ovo za sada je pre svega fokusirano na Gulena, ali, sumnjam da ce se na tome zadrzati.

Kako ono bese: prvo su odvodili Jevreje, ja sam cutao, zatim komuniste, ja sam cutao, zatim...

Link to comment

@ beowl

 

koliko sam uspeo da ispratim ni jedni ni drugi nemaju previse dodira sa ataturkovim nasledjem, samo sto je gulen jos dalje otisao od erdogana.

 

koliko uopste ima turaka kojima je ataturkovo nasledje vazno? jesu li oni sad potpuno skrajnuti?

Link to comment

Necu, naravno, samo mi ti ipak ostade duzan odgovore na par pitanja, obaska sto se, bojim se neopravdano smejes na boldovano: stepen corsokakiranjatm je izrazito prisutan, vidi se vec i golim okom, pojavni oblici su samo ovde pominjani onoliko, od suspendovanja prava, vansudskog tretmana osumnjicenih, gvantanamizacija, legalizovane torture, takozvane izbaglicke krize koja je onoliko zaljuljala i ljulja Evropu probudivsi pri tom ekstremno opasne reakcije i drustvene i drzavne, eno ga i Tramp kuca na vrata, itd, itd...

Nece biti Mance da je  :D odgovor, ali dobrotm

 

U nekoj apstraktnoj ravni ovo moze da ima smisla, ali kada prevedes sve u realan zivot i krenes da pravis hijerarhiju po vaznosti, shvatis da sa jedne od strana imas ljude koji miniraju spomenika stare par i hiljada godina. Evo njihova bratja u Turskoj prave mikroakciju spaljivanja knjiga. Meni to isto ideoloski, samo sto je steta u prvom slucaju nominalno veca.

 

Kako da se boris protiv toga konvencionalnim, zapadu prihvatljivim nacinima? Da im kazes "ok, postujemo vase pravo da minirate istoriju covecanstva i spaljujete ljude druge vere"? Ponizeni moj qratz.

Edited by Caligula
Link to comment

Meni su gulenisti kao derivat sufizma mnogo prihvatljiviji nego ova populistička Muslim Brotherhood ekipa oko Erdogana. To što su se infiltrirali svuda je samo plus, i treba da se infiltriraju, što se više jedna sunitska zemlja udalji od MB, salafista, vehabija i isisovaca to bolje. Sufizam je jako zanimljiv, mističan, miroljubiv, zasnovan na ljubavi a ne na krutim dogmama, mnogo je bolja od opcija od većine pokreta koji danas deluju u okviru islama. 

 

 

Edited by slow
Link to comment
×
×
  • Create New...