Jump to content
IGNORED

Mustafa Kemal'in askerleri


InvisibleLight

Recommended Posts

Неће им помоћи никакве паре кад против себе имају државу. Ту паре не помажу. Можда се неке групице провуку испод радара и остану у систему али генерално су одсвирали своје. Прилично је спектакуларан и ниво њиховог уклањања из система који је виђен у претходних пар година, буквално су их демонтирали део по део. Војска и просвета су им били последњи бастиони а кеша им је одавно понестало.

Link to comment

Није то у Турској као код нас, да се ствари своде на тако баналне мотиве. Ово је финале 1 екстремно насилног развода.

Link to comment

Lebe mekani, ovo sto beowl pise o detaljima puca pa to je to sto sam mislio cim je puc propao, tako podseca na staufenbergov puc sa istim nemanjem podrske u generalstabu istim ispalama od generala istim cistkama posle puca itd. Naravno da ni u ludilu ne poredim erdogana i hitlera vec sam samo zapanjen podudarnoscu ova dva puca.

 

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Edited by Pontijak
Link to comment

At Beowl

 

Realno, ti banalni motivi su super u odnosu na ovo, al ajd sad nema veze. Za same Guleniste se ne brinem previše, meni lično nisu oni toliko različiti od RTE, kad se podvuče crta.

Link to comment

Заправо јесу различити. Већина кемалиста и секулараца овде, ако би морала да бира између њих, глатко би бирала АКП/РТЕ. АКП је интересна група, знам неке ликове међу њима који опуштено циркају када је безбедно. Ови други су секта и то скери секта, оно, да бежиш колико те ноге носе.


Link to comment

 

Заправо јесу различити. Већина кемалиста и секулараца овде, ако би морала да бира између њих, глатко би бирала АКП/РТЕ. АКП је интересна група, знам неке ликове међу њима који опуштено циркају када је безбедно. Ови други су секта и то скери секта, оно, да бежиш колико те ноге носе.

 

 

Znam tj tako i ja čitam. Sve što sam pročitao o tom Gulenu mi tako nešto govori. Kao što napisah, RTE-a možeš da skineš s vlasti izborima (teorijski) ili ako ništa pučem, ovo što rade gulenisti ne znam kako se pobeđuje (osim ovako). Al nekako sam ubeđen da neće najebati samo gulenisti.

Link to comment

 Al nekako sam ubeđen da neće najebati samo gulenisti.

 

Ne reče li sam Erdogan kako je ovo dar sa neba da se sa svima obračuna (ne samo pučistima)?

Link to comment

erdogan proglasio vanredno stanje(3meseca). valjda je izračunao da mu toliko treba da se razračuna sa protivnicima

Link to comment

 

Заправо јесу различити. Већина кемалиста и секулараца овде, ако би морала да бира између њих, глатко би бирала АКП/РТЕ. АКП је интересна група, знам неке ликове међу њима који опуштено циркају када је безбедно. Ови други су секта и то скери секта, оно, да бежиш колико те ноге носе.

 

znam da je Gulen zesci sektas, ali da li je zaista toliko gori od ovih?

 

 

mislim, je-bo-te, pa u AKP je Erdogan jos narazumniji. ovoliko kvalitetnih idiota ni SNS ne moze da skupi :isuse:

Link to comment

Ако ме није лагао један Турчин који је студирао у Сарајеву, Гулен је својим универзитетима у Босни и Азербејџану решио један проблем. Наиме, при пријему на државне факултете, где је студирање или бесплатно или жестоко потпомогнуто од државе, праве се листе на нивоу целе земље. И тако најбољи студенти први бирају, и наравно изаберу Истанбул и Анкару. Међутим, међу онима које би допали којекакви Дијарбакири или шта већ има и оних с парама којима се баш не иде у нека турска Прешева, и они су студирали или у Азербејџану или у Сарајеву, уз страшну корупцију на тим универзитетима убр, и то нпр. турски језик, маса Турака је завршила турски у Сарајеву.

Link to comment

Erdoganov izliv nežnosti prema Gulenu u centru Stambola:

 

CnyxoiJWYAAjSzC.jpg

"Feto [Gülen], Dog of Satan, we will hang you and your dogs by your own leashes" - new banner in Taksim Square.

 

"And with God's will, the flag of democracy will flutter in the sky". Strong sense that death penalty = due punishment for Gülen.

 

https://twitter.com/AlevScott/status/755676215198019584

Edited by vememah
Link to comment
×
×
  • Create New...