Jump to content
IGNORED

Mustafa Kemal'in askerleri


InvisibleLight

Recommended Posts

Videh vest da je zabranjeno putovanje u inostranstvo svim univerzitetskim profesorima

 

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Link to comment

Rešio čovek da promeni zemlju. Preciznije, da konačno dovrši promenu, malo da ubrza.

Edited by MancMellow
Link to comment

pa gde ce da putuju u to leglo sekularizma, vizantizma i semitizma?

 

 

 

...poslato sa prinudnog...

Ama turske vlasti zabranile izlazak iz zemlje univ profesorima [emoji2]

 

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Link to comment

Videh vest da je zabranjeno putovanje u inostranstvo svim univerzitetskim profesorima

 

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

 

Tu postoje dve odluke. Jedna kojom se svim drzavnim sluzbenicima privremeno onemogucava koriscenje odmora, a onima koji su vec na odmoru da isti prekinu i vrate se na posao. Razlog jednostavan - posle toliko hiljada otpustenih treba neko i da radi.

 

Druga odluka je da se opet tim istim drzavnim sluzbenicima do daljeg zabranjuje putovanje u inostranstvo, kao i obavezan povratak onima koji su vec napolju. 

 

Ne znam da li je beowl pisao o ovome na forumu, ali u Turskoj drzavni sluzbenik je svako ko prima platu od drzave, sto mogu biti kako pripadnici vojske i policije, cinovnici u ministarstvima, tako i lekari, ucitelji u skoli, profesori na fakultetima, opstinski sluzbenici, zaposleni u drzavnim ustanovama kulture i jos mnogo njih. Svi oni predstavljaju drzavu, to zanimanje je cast i uzivaju razne privilegije poput statusa sluzbenog lica, koriscenje stanova iz drzavnog fonda, povoljniji krediti za nekretnine, automobile i ostale potrepstine. A jedna od privilegija je i sluzbeni pasos u kojem je upisana funkcija koju obavljaju. To i olaksava granicnoj policiji da nakon donosenja pomenutih odluka tacno zna ko je ko. Cilj je da se pocupa kukolj iz zita, tj. odstrane Gulenisti iz drzavnih sluzbi.

 

Kako drzavni sluzbenici uzivaju brojne privilegije u odnosu na obicnu raju, u slucaju da naprave neko sranje kazna im je teza nego obicnom plebsu. Gubitak drzavnog posla najcesce lupa etiketu celoj familiji ciji clanovi nema sanse da se ikad zaposle u javnoj sluzbi. Navedeni potezi nisu resili aljkavost zaposlenih, ali su znatno umanjili korupciju koja se na zalost prenela na sam vrh piramide za cije clanove pak vaze druga pravila.

Link to comment

Tu postoje dve odluke. Jedna kojom se svim drzavnim sluzbenicima privremeno onemogucava koriscenje odmora, a onima koji su vec na odmoru da isti prekinu i vrate se na posao. Razlog jednostavan - posle toliko hiljada otpustenih treba neko i da radi.

 

Druga odluka je da se opet tim istim drzavnim sluzbenicima do daljeg zabranjuje putovanje u inostranstvo, kao i obavezan povratak onima koji su vec napolju. 

 

Ne znam da li je beowl pisao o ovome na forumu, ali u Turskoj drzavni sluzbenik je svako ko prima platu od drzave, sto mogu biti kako pripadnici vojske i policije, cinovnici u ministarstvima, tako i lekari, ucitelji u skoli, profesori na fakultetima, opstinski sluzbenici, zaposleni u drzavnim ustanovama kulture i jos mnogo njih. Svi oni predstavljaju drzavu, to zanimanje je cast i uzivaju razne privilegije poput statusa sluzbenog lica, koriscenje stanova iz drzavnog fonda, povoljniji krediti za nekretnine, automobile i ostale potrepstine. A jedna od privilegija je i sluzbeni pasos u kojem je upisana funkcija koju obavljaju. To i olaksava granicnoj policiji da nakon donosenja pomenutih odluka tacno zna ko je ko. Cilj je da se pocupa kukolj iz zita, tj. odstrane Gulenisti iz drzavnih sluzbi.

 

Kako drzavni sluzbenici uzivaju brojne privilegije u odnosu na obicnu raju, u slucaju da naprave neko sranje kazna im je teza nego obicnom plebsu. Gubitak drzavnog posla najcesce lupa etiketu celoj familiji ciji clanovi nema sanse da se ikad zaposle u javnoj sluzbi. Navedeni potezi nisu resili aljkavost zaposlenih, ali su znatno umanjili korupciju koja se na zalost prenela na sam vrh piramide za cije clanove pak vaze druga pravila.

 

A kakve su plate drz sluzbenika?

Link to comment

Aman, nije pristojno citirati CEO post, koji je pri tom odmah iznad tvog i na sve je još i povelik, samo da bi dodao jedan red... i to još pitanje :isuse:

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment

A jedna od privilegija je i sluzbeni pasos u kojem je upisana funkcija koju obavljaju. To i olaksava granicnoj policiji da nakon donosenja pomenutih odluka tacno zna ko je ko.

 

При том важи посебна визна политика за носиоце ових пасоша, нпр. могу да бораве у Шенгену чини ми се 15 дана без визе, док носиоци обичног пасоша не могу. 

А пасош добијају и нпр пензионисани војници, деца учитеља и сл.

Link to comment

Gomila gluposti. Prolaz kroz Bosfor je slobodan za sva plovila prema medjunarodnim ugovorima, ali se naplacuje koriscenje usluga obalske kontrole plovidbe (kao sto se avionima naplacuje prelet i koriscenje usluga OBKL). Takodje se za svaki prolaz naplacuje dodatno osiguranje zbog mogucih udesa u moreuzu koje varira da li je posada strana ili domaca. Manjim kompanijama je npr. jeftinije da za prolaz unajme tursku posadu radi placanja nize premije.

 

Ne postoji iznajmljivanje posade, verovatno si mislio na pilotazu/peljarenje koje za brodove koji su u tranzitu kroz turske moreuze nije obavezno ali se preporucuje; obavezno je za brodove koji pristaju u bilo koju luku u Mramornom moru, itd, itd...
Link to comment

Rešio čovek da promeni zemlju. Preciznije, da konačno dovrši promenu, malo da ubrza.

Почиње да личи на Иран од ономад.

Link to comment

Rojters
 

 

Turkish F-16 fighter jets scrambled on Wednesday to check reports that missing Turkish coastguard vessels had appeared in Greek waters in the Aegean Sea, Turkish military sources said.

They gave no further details. Some Turkish military hardware was seized and used in last weekend's failed coup in which more than 230 people were killed. Officials have said no military equipment remains unaccounted for.

Turkey's government and military General Staff say they are fully in control of the situation in the country but tensions remain high as the authorities purge tens of thousands of suspected coup supporters from state institutions, including in the armed forces.

 

Link to comment

Tu postoje dve odluke. Jedna kojom se svim drzavnim sluzbenicima privremeno onemogucava koriscenje odmora, a onima koji su vec na odmoru da isti prekinu i vrate se na posao. Razlog jednostavan - posle toliko hiljada otpustenih treba neko i da radi.

 

Druga odluka je da se opet tim istim drzavnim sluzbenicima do daljeg zabranjuje putovanje u inostranstvo, kao i obavezan povratak onima koji su vec napolju.

 

Ne znam da li je beowl pisao o ovome na forumu, ali u Turskoj drzavni sluzbenik je svako ko prima platu od drzave, sto mogu biti kako pripadnici vojske i policije, cinovnici u ministarstvima, tako i lekari, ucitelji u skoli, profesori na fakultetima, opstinski sluzbenici, zaposleni u drzavnim ustanovama kulture i jos mnogo njih. Svi oni predstavljaju drzavu, to zanimanje je cast i uzivaju razne privilegije poput statusa sluzbenog lica, koriscenje stanova iz drzavnog fonda, povoljniji krediti za nekretnine, automobile i ostale potrepstine. A jedna od privilegija je i sluzbeni pasos u kojem je upisana funkcija koju obavljaju. To i olaksava granicnoj policiji da nakon donosenja pomenutih odluka tacno zna ko je ko. Cilj je da se pocupa kukolj iz zita, tj. odstrane Gulenisti iz drzavnih sluzbi.

 

Kako drzavni sluzbenici uzivaju brojne privilegije u odnosu na obicnu raju, u slucaju da naprave neko sranje kazna im je teza nego obicnom plebsu. Gubitak drzavnog posla najcesce lupa etiketu celoj familiji ciji clanovi nema sanse da se ikad zaposle u javnoj sluzbi. Navedeni potezi nisu resili aljkavost zaposlenih, ali su znatno umanjili korupciju koja se na zalost prenela na sam vrh piramide za cije clanove pak vaze druga pravila.

Hvala na detaljnom objasnjenju, sada mi jasno o cemu je rec [emoji4]

 

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Link to comment

Почиње да личи на Иран од ономад.

 

Ja mislim da ovo što radi veoma izaziva dalju nestabilnost u zemlji. I to  na duži rok. 

Link to comment

Ja mislim da ovo što radi veoma izaziva dalju nestabilnost u zemlji. I to  na duži rok. 

Ни Иран није био стабилан у првих десетак година после Револуције.

Link to comment
×
×
  • Create New...