Jump to content
IGNORED

Mustafa Kemal'in askerleri


InvisibleLight

Recommended Posts

pa zato i kažem - politička organizacija, kakve to ima veze sa verom

bog valjda prašta svima, tj. i alah, pretpostavljam

Ima veze. Država školuje imame, postavlja uleme i gradi džamije gde je potrebno. Politički deo je tu da obezbedi da se to nikada ne otudji od države plus ako bude stani-pani da država može da ih iskoristi. Taj kanal komunikacije se pokazao za sve pare u petak kada su svi mujezini u zemlji zapevali sele po direktnoj komandi iz državnog tela.

Link to comment

Pa kako je Turska i u čemu sekularna država onda, kad ima government sponsored & controlled veru?

 

upravo u tome. u teoriji. 

Link to comment

Pa kako je Turska i u čemu sekularna država onda, kad ima government sponsored & controled veru?

Pa u tome što su oni koji su napravili sistem svu religiju ugurali u džamije a mehanizam političke kontrole im je služio da religija tamo i ostane.

 

Ali su onda sistem preuzeli neki koji ga drugačije koriste pa je religija izašla iz džamija.

Link to comment

Pa u tome što su oni koji su napravili sistem svu religiju ugurali u džamije a mehanizam političke kontrole im je služio da religija tamo i ostane.

 

Ali su onda sistem preuzeli neki koji ga drugačije koriste pa je religija izašla iz džamija.

To je sve super, samo taj sistem ne valja, sad se jasno i vidi zašto.

 

Nego hoću da kažem, onda ni kemalistička Turska nije bila bogznakoliko sekularna, kao što se mislilo. Samo su tad oficiri kontrolisali hodže, ali uredno održavajući uslove da se to jednog dana preokrene.

Link to comment

Ima veze. Država školuje imame, postavlja uleme i gradi džamije gde je potrebno. Politički deo je tu da obezbedi da se to nikada ne otudji od države plus ako bude stani-pani da država može da ih iskoristi. Taj kanal komunikacije se pokazao za sve pare u petak kada su svi mujezini u zemlji zapevali sele po direktnoj komandi iz državnog tela.

shvatam , ali kažem da po meni to nema nikakve veze sa verom

nije da ne mislim isto i o crkvama, da ne bude zabune

 

vera stanuje negde drugde, a u ovom slučaju je to tako očigledno

Link to comment

To je sve super, samo taj sistem ne valja, sad se jasno i vidi zašto.

 

Nego hoću da kažem, onda ni kemalistička Turska nije bila bogznakoliko sekularna, kao što se mislilo. Samo su tad oficiri kontrolisali hodže, ali uredno održavajući uslove da se to jednog dana preokrene.

 

pa, mislim, ok, nisu mogli da zabrane islam u 1 Turskoj

Link to comment

Kurdi su zrtve turskog drzavnog terora. O tome se radi.

 

Nasumično rušenje gradova i ubijanje civila. Zatim bezbednosne snage države koje nekog ko je u zemlju ušao kao izbeglica premlate na smrt. Ta država je prava tempirana bomba. No, neminovnost takvih je da u jednom momentu počnu sami sebe da jedu. Sada su čini se u toj fazi.

 

Ali, Reginalde, ti i ja smo izgleda suviše naivni da bi išta razumeli. Nemamo mi to realpolitičko oko. A Human Rights Watch je još jedna kreatura dekadentnog Zapada.

Link to comment

Nasumično rušenje gradova i ubijanje civila. Zatim bezbednosne snage države koje nekog ko je u zemlju ušao kao izbeglica premlate na smrt. Ta država je prava tempirana bomba. No, neminovnost takvih je da u jednom momentu počnu sami sebe da jedu. Sada su čini se u toj fazi.

 

Ali, Reginalde, ti i ja smo izgleda suviše naivni da bi išta razumeli. Nemamo mi to realpolitičko oko. A Human Rights Watch je još jedna kreatura dekadentnog Zapada.

 

ma ne, kurdi su masivan, masivan problem. to je zaista bomba. 

Link to comment

Bilo bi najpoštenije da i Kurdi dobiju svoju državu, zaslužili su je više nego mnogi koji tu državu već imaju. E, sad, tu postoji izvesni problemčić koji se zove - Turska ... Mada i svetske sile sve bolje shvataju da Kurdi mogu biti ta brana širenju islamskog fundamentalizma ...

Edited by stoka
Link to comment

Bokte koja sprdacina. Objavili transkripte razgovora pucista preko vocapa ali ne naseg nego aplikacije. Kamo kriptovana radio veza kamo satelitski telefoni nego smartfonovi i vocap

 

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Link to comment

Bokte koja sprdacina. Objavili transkripte razgovora pucista preko vocapa ali ne naseg nego aplikacije. Kamo kriptovana radio veza kamo satelitski telefoni nego smartfonovi i vocap

 

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

lako je njima na danashnje vreme... nasi™ stari su isto tako samo u JeNeA motorolu™

Link to comment
×
×
  • Create New...