Jump to content
IGNORED

Mustafa Kemal'in askerleri


InvisibleLight

Recommended Posts

Turski Diyanet, uprava za vjerske poslove, zvanično je na svojoj web stranici saopćila da se dženaza namaz neće klanjati vojnicima koji su učestvovali u pokušaju državnog udara.

Link to comment

Na početku da ti se izvinim jer sam malkice nervozan ovih dana.

 

Ne znam da li spadaš u tu internet ekipu koja propagira povratak u nekakav Konstantinopolj. Ako ne spadaš onda ti se još jednom izvinjavam a ako spadaš onda ovako:

 

Živ nisam da dočekam da se jednom skupite sa interneta, svi koliko vas ima, i da dodjete do tog vašeg Konstantinopolja i pokažete na delu kako ćete da ga riklejmujete. Naravno u pitanju je čista fikcija jer ne biste stigli ni do Jedrena pre nego što vas TSK dekomponuje na molekule ali čisto hipotetički, bilo bi žešće uživanje otvoriti vops i gledati kako prolazi vaše riklejmovanje Konstantinopolja.

 

Na internetu imate mnogo bolje šanse, to vam priznajem.

Šala mala, sprdnja na najnižem nivou. Kakvi kurac Carigrad :D Video sliku i nasmejalo me. Al ne moraš se izvinjavati :D

 

A šta je TSK i zašto je toliko zajebano?

Link to comment

Šala mala, sprdnja na najnižem nivou. Kakvi kurac Carigrad :D Video sliku i nasmejalo me. Al ne moraš se izvinjavati :D

 

A šta je TSK i zašto je toliko zajebano?

 

Turska vojska

Link to comment

To sam shvatio, mislio sam da aludira na avijaciju ili artiljeriju ili sl, tj skraćenica.

 

Mada videćemo u kakvom će stanju ostati ta vojska nakon svega ovog.

Link to comment

Turski Diyanet, uprava za vjerske poslove, zvanično je na svojoj web stranici saopćila da se dženaza namaz neće klanjati vojnicima koji su učestvovali u pokušaju državnog udara.

taj diyanet je znaci politicka organizacija Edited by dùda
Link to comment

Samo u vojsci su uhapšeni ljudi sa vrha i to će napraviti problem u sistemu komande i operativnoj sposobnosti.

 

Sve ovo drugo (ministarstva, agencije, itd.) su niži i srednji ešeloni, vrh je već očišćen u prethodnim godinama.

 

Dobro, i dekani. Ali oni sigurno neće vrebati osvetu, to je fin i pristojan svet.

I sudije, tužioci i panduri, ni oni neće vrebati osvetu :fantom:

Link to comment

taj diyanet je znaci politicka organizacija

Državna religijska uprava. U Turskoj ne postoji samostalna verska organizacija na foru SPC, država ima punu kontrolu.

Link to comment
×
×
  • Create New...