Jump to content
IGNORED

Mustafa Kemal'in askerleri


InvisibleLight

Recommended Posts

Nađoh u nekim kavkaskim novinama demantij turskog minoborone da su svi na broju.

 

Mornarica im ima ohoho brodova, od bojnih 14 fregata, 9 korveta i nešto RTOPova, plus desantni, pomoćni itd.

 

Nešto se zbiva vrv, samo svi ćute. Brodovi su bili na redovnim dužnostima po Egeju i Crnom moru. Ili su kod Grka ili kod Rusa.

Link to comment

koji su sad pa ti?

Eh pa sad ???? kao da nisi bio na forumu pa citao uradke onih koji vole imena onih sovjetskih spijuna iz onog kembridzkog gej bratstva u MI6 ????

 

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Link to comment

Zamenik premijera:

 

Kurtulmus also told reporters that 9,322 people were currently under legal proceedings in relation to the attempted coup. He dismissed reports that any naval ships had gone missing since the abortive coup on Friday night.

 

Link to comment

Eh pa sad kao da nisi bio na forumu pa citao uradke onih koji vole imena onih sovjetskih spijuna iz onog kembridzkog gej bratstva u MI6

 

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

 

Pa nije on islamista, al dobro, da ne širimo.

Link to comment

Koliko razumem, to su brodovi koji su u vreme puča bili na moru i nisu se još vratili u luku.

 

Tu treba znati detalje, ako su svi dobili naređenja da se vrate a nisu izvršili onda se jasno radi o odbijanju naređenja pa možemo špekulisati o "pobunjenicima", ako nisu dobili nikakva specifična naređenja nego nastavljaju da "vrše redovne i planirane aktivnosti" onda to prosto nije to.

Ajd se ti vrati u luku a tamo te ceka paranoidni sultan i svileni gajtan. Mogu misliti njihov fras a vojni brod nije saht pa da se uvali u sekundarne sirovine, grcke kurve ce izgleda sutnuti one oficire iz helikoptera natrag sultanu a logisticki je tesko otploviti do somalijske obale i utopiti brod piratima.

 

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Link to comment

Pa nije on islamista, al dobro, da ne širimo.

Bolje da ne sirimo jer mene uvek ceka 1 svetovni svilen gajtan ????

 

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Link to comment

Nađoh u nekim kavkaskim novinama demantij turskog minoborone da su svi na broju.

 

Mornarica im ima ohoho brodova, od bojnih 14 fregata, 9 korveta i nešto RTOPova, plus desantni, pomoćni itd.

 

Nešto se zbiva vrv, samo svi ćute. Brodovi su bili na redovnim dužnostima po Egeju i Crnom moru. Ili su kod Grka ili kod Rusa.

Nijedan turski izvor nije ništa potvrdio na temu brodova a ni Times ni RT nisu naveli pouzdane lokalne izvore za tu priču.

 

Vojska je potvrdila da nedostaju dva helikoptera i jedan vod bordo beretki.

Link to comment

30K ljudi sa vrha.

Neće sistem da se uruši, ali će underground movement da dobije solidan leadership, i da vreba odgovarajući trenutak.

 

Samo u vojsci su uhapšeni ljudi sa vrha i to će napraviti problem u sistemu komande i operativnoj sposobnosti.

 

Sve ovo drugo (ministarstva, agencije, itd.) su niži i srednji ešeloni, vrh je već očišćen u prethodnim godinama.

 

Dobro, i dekani. Ali oni sigurno neće vrebati osvetu, to je fin i pristojan svet.

Link to comment

A cuj, poluteatralno lego... :lol:

 

Evo da te pitam nesto, dal si do petka pre podne pretpostavljao da medju tvojim sugradjanima ima ljudi koji bi za Erdogana poluteatralno legli pod tenk? Ili da legnu al da ciljaju da bude izmedju gusenica?

 

Meni bre to mnogo hevi ludilo. Znam 100% da to niko ne bi uradio za Vucica, a i za Putina i Lukasenka sam prilicno siguran da si niko ne bi cimao da leze makar poluteatralno.

 

Apsolutno da! Čuo, upoznao, razgovarao. To su ljudi koji su apsolutno ubedjeni da sve što imaju duguju tati bez kojeg im bukvalno nema života. Shodno tome, ako tata kaže lezi pred tenk onda se leže pred tenk, ako tata kaže skači u Bosfor onda se skače u Bosfor. Tata naravno ne mora u detalje to da precizira, dosta je da onako generalno pozove na žurku a onda ćeš videti inventivnost njegovih vernika na delu. Nema granica praktično.

 

Ali meni nije jasno šta tebe tu toliko šokira ono lemanje kaiševima. U Bosni su golobradi regruti poubijani i popaljeni a da metak nisu opalili u one koji su ih iskasapili. Probaj da zamisliš šta bi im se desilo da su još i pucali i ubili nekoliko onih što su ih čekali. Na mostu u Istanbulu je vojska pucala u ljude, ginulo se. Predsednikovog prijatelja i njegovog sina precvikao je na pola teški mitraljez sa vojnog helikoptera i sad je neki ogroman civilizacijski šok što su nakon predaje vojnika dva lika skinula kaiševe da ih oplave? Da si barem pomenuo onaj linč nekolicine vojnika pa da se i diskutuje, ali kaiševi??

Edited by beowl
Link to comment

Ajd se ti vrati u luku a tamo te ceka paranoidni sultan i svileni gajtan. Mogu misliti njihov fras a vojni brod nije saht pa da se uvali u sekundarne sirovine, grcke kurve ce izgleda sutnuti one oficire iz helikoptera natrag sultanu a logisticki je tesko otploviti do somalijske obale i utopiti brod piratima.

 

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

 

Није ли нови кедив од Египта пријатељ Ердоганових непријатеља, задужио га је подршком Мурсију?

Link to comment

Није ли нови кедив од Египта пријатељ Ердоганових непријатеља, задужио га је подршком Мурсију?

Ma lako je nama da teoretisemo ali stavi se u kozu tih vojnih pomoraca. Pod uslovom da to o nestanku brodova nije samo sultanov spin u svrhu odrzavanja tenzijmd

 

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Link to comment

:fantom:

Na početku da ti se izvinim jer sam malkice nervozan ovih dana.

 

Ne znam da li spadaš u tu internet ekipu koja propagira povratak u nekakav Konstantinopolj. Ako ne spadaš onda ti se još jednom izvinjavam a ako spadaš onda ovako:

 

Živ nisam da dočekam da se jednom skupite sa interneta, svi koliko vas ima, i da dodjete do tog vašeg Konstantinopolja i pokažete na delu kako ćete da ga riklejmujete. Naravno u pitanju je čista fikcija jer ne biste stigli ni do Jedrena pre nego što vas TSK dekomponuje na molekule ali čisto hipotetički, bilo bi žešće uživanje otvoriti vops i gledati kako prolazi vaše riklejmovanje Konstantinopolja.

 

Na internetu imate mnogo bolje šanse, to vam priznajem.

Link to comment

Ma lako je nama da teoretisemo ali stavi se u kozu tih vojnih pomoraca. Pod uslovom da to o nestanku brodova nije samo sultanov spin u svrhu odrzavanja tenzijmd

 

Јасно, само помињем још једну локацију за могући азил, не мора се трчати до Сомалије... 

Link to comment
×
×
  • Create New...