Jump to content
IGNORED

Mustafa Kemal'in askerleri


InvisibleLight

Recommended Posts

 а они су ми опасно супротстављену полусекуларном арапском национализму/социјализму који је обично био просовјетски, 

 

i ciji su glavni ideolozi bili cesto hriscani, npr.

 

Butrus Al-Bustani, 19. vekovni ucenjak ,,arapske renesanse", maronit

Ibrahim al-Yaziji, 19. vekovni filolog i novinar, grkokatolik (unijat)

George Habib Antonius, autor ,,Arapskog budjenja", prve istorije arapskog nacionalizma, pravoslavac

Ameen Rihani, teoreticar arapskog nacionalizma, maronit

Michel Aflaq, filozof i ideoloski otac baath partije, pravoslavac

Constantin Zureiq, nacionalisticki intelektualac, pravoslavac

George Habash, palestinski lider, osnivac PFLP, pravoslavac

 

hriscanski intelektualci su dobrim delom stvorili, a onda hriscansko pucanstvo jako prigrlilo, arapski nacionalizam jer su tako videli mogucnost da stvore identitet i politicku zajednicu u kojoj oni - i ostale ne-muslimanske manjine - ne bi bili gradjani 2. reda vec integrisani, prihvaceni i jednaki; oni nisu mogli da se identifikuju sa pan-islamizmom, ali mogli su sa pan-arabizmom koji je bio nacionalizam evropskog tipa

 

naravno to je u ocima islamista ucinilo da im arapski nacionalizam i sekularizam bude jos grdji, jer su sad glavnu rec vodili mrski nevernici; otuda i ovo sadisticko izivljavanje nad hriscanima, crkvama, itd.

Link to comment

 

Stanice koje su u pitanju:

 

E sad nije nikakav Sputnjik, već The Times:

 

 
 
 

 

 

u al ce biti zanimljivi izbori...

 

za brodove...izgleda da je forumska pamet zakazala :D gde su jbt, u kom su moru, da li ih neko cuva...

Link to comment

pa kako da ti kazem postoji lose, a postoji i gore.

 

To sto smo mi pre dvadeset godina bili losi ne znaci da ne smemo da konstatujemo da su ovi sada gori od nas.

 

E sad dal' ce tebi ili meni da se nadimaju grudi od ponosa sto su ovi ipak necivilizovaniji od nas je nesto sto ja ne nameravam da diskutujem sa tobom, jer si ti to meni naprosto ucitala u nastupu pravednog gneva sto sam se uopste usudio da primetim da je ovakav tretman protivnika izuzetan.

ej covece izvini ako si pogresno razumeo

niti sam bila gnevna niti sam ti bilo sta ucitala

samo sam nazalost bila svedok u vremenu kada smo se mi pokazali kao najgori divljaci

samo toliko i nista vise

Link to comment

u al ce biti zanimljivi izbori...

 

za brodove...izgleda da je forumska pamet zakazala :D gde su jbt, u kom su moru, da li ih neko cuva...

Aj za brodove, možemo se naganjati jesu-nisu ali je lako proverljivo da li je tu valjda glavnokomandujući mornarice?

Njega uvek spomenu uz tih 14 brodova.

Link to comment

i ciji su glavni ideolozi bili cesto hriscani, npr.

 

Butrus Al-Bustani, 19. vekovni ucenjak ,,arapske renesanse", maronit

Ibrahim al-Yaziji, 19. vekovni filolog i novinar, grkokatolik (unijat)

George Habib Antonius, autor ,,Arapskog budjenja", prve istorije arapskog nacionalizma, pravoslavac

Ameen Rihani, teoreticar arapskog nacionalizma, maronit

Michel Aflaq, filozof i ideoloski otac baath partije, pravoslavac

Constantin Zureiq, nacionalisticki intelektualac, pravoslavac

George Habash, palestinski lider, osnivac PFLP, pravoslavac

 

hriscanski intelektualci su dobrim delom stvorili, a onda hriscansko pucanstvo jako prigrlilo, arapski nacionalizam jer su tako videli mogucnost da stvore identitet i politicku zajednicu u kojoj oni - i ostale ne-muslimanske manjine - ne bi bili gradjani 2. reda vec integrisani, prihvaceni i jednaki; oni nisu mogli da se identifikuju sa pan-islamizmom, ali mogli su sa pan-arabizmom koji je bio nacionalizam evropskog tipa

 

naravno to je u ocima islamista ucinilo da im arapski nacionalizam i sekularizam bude jos grdji, jer su sad glavnu rec vodili mrski nevernici; otuda i ovo sadisticko izivljavanje nad hriscanima, crkvama, itd.

Sjajno hazard! To je ta tzv istorijska sitnica koja se tako previdja. Kapiram da o tome nece marksisti-islamisti jer je lakse tupiti o kolonijalnom grehu zapada i blabla

 

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Link to comment

Sjajno hazard! To je ta tzv istorijska sitnica koja se tako previdja. Kapiram da o tome nece marksisti-islamisti jer je lakse tupiti o kolonijalnom grehu zapada i blabla

 

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

 

koji su sad pa ti?

Link to comment

u al ce biti zanimljivi izbori...

 

za brodove...izgleda da je forumska pamet zakazala :D gde su jbt, u kom su moru, da li ih neko cuva...

Provereno, nisu od Tivta (u "Portu" se kunu da ih nisu videli [emoji38]) do Kotora... :s_d: možda je neki svratio do Kumbora na mali servis :wicked:

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment

Sjajno hazard! To je ta tzv istorijska sitnica koja se tako previdja. Kapiram da o tome nece marksisti-islamisti jer je lakse tupiti o kolonijalnom grehu zapada i blabla

 

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

 

treba dodati i da je Edvard Said, koji je bio deklarisani agnostik, bio iz pravoslavne palestinsko-libanske porodice - on ne pripada skupu ovih gore naravno osim tangencijalno u politickom smislu

Link to comment

Provereno, nisu od Tivta (u "Portu" se kunu da ih nisu videli [emoji38]) do Kotora... :s_d: možda je neki svratio do Kumbora na mali servis :wicked:

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

sad kad zauzmu Imbros pa proglase tu Sekularnu Republiku Tursku...

Link to comment

Najjače bi bilo da zbrišu na Kipar... oh wait ;)

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Edited by Max Morlock
Link to comment

Koliko razumem, to su brodovi koji su u vreme puča bili na moru i nisu se još vratili u luku.

 

Tu treba znati detalje, ako su svi dobili naređenja da se vrate a nisu izvršili onda se jasno radi o odbijanju naređenja pa možemo špekulisati o "pobunjenicima", ako nisu dobili nikakva specifična naređenja nego nastavljaju da "vrše redovne i planirane aktivnosti" onda to prosto nije to.

Link to comment

pa zavisi koji su izvori Timesa i kako se razume ono unaccounted for, ja ga rzumem kao "izgubljeni", odnosno whereabouts unknown...što u vojsci teško može da se desi. Anyhoo, čak i da jesu pobunjenički, a Turci ne znaju gde su...negde su tj ima neko ko ih ne dira. Mislim, ne pričamo o okeanu.

Edited by MancMellow
Link to comment

O kojoj klasi brodova se radi? Ako se uopšte radi.

Jedina mogućnost je da su u nekoj vojnoj luci(lukama) gde ih ne mogu naći izviđački avioni i sl.

Ali meni to i dalje...

Link to comment
×
×
  • Create New...