Jump to content
IGNORED

Mustafa Kemal'in askerleri


InvisibleLight

Recommended Posts

njemu se faktichki pola drzave "umeshalo" i to do sad niko nije primetio. pa ovo je onda mnogo zgodna prilika. preterano zgodna, bash ima srece -_-

 

Ukupno nekih 30 hiljada škartiranih za sada. Na 3 miliona javnih službenika to mu dođe 1%. Neće sistem da se uruši.

 

Što se tiče ministarstva obrazovanja, tu me ne bi čudilo da barem polovinu od onih 15k čine gülenovci. To je pustilo korenje u školstvu na sve strane.

 

Jedino postoji nezgodan momenat da je to puštanje korenja u prošlosti komplet izvedeno u saradnji i sprezi sa ovima što sada čupaju korenje kao da ne postoji sutra.

Link to comment

48% da budemo precizni

gore dole, pih.

 

edip@beowl. kapiram. no svejedno je to mnogo sveta odjednom. elem, fala ti shto si prisutan i priseban u situaciji, i shto prichash sve ovo (imash zivce da objashnjavash ^_^), meni je sve to jedan ful novi svet.

Edited by gospa buba
Link to comment

ja naprosto ne vidim da se ijedna od ove dve stvari moze dogoditi bilo gde u Evropi, pod bilo kojim okolnostima.

mislim da bi ti koristilo da se malo informises o poslednjem ratu u bosni

cisto da ne zivis u zabludi

 

ert je potpuno odlepio

Link to comment

Jedino postoji nezgodan momenat da je to puštanje korenja u prošlosti komplet izvedeno u saradnji i sprezi sa ovima što sada čupaju korenje kao da ne postoji sutra.

U pravosuđe se moglo odmah jer tamo imaju najbolje i potpuno mjerodavne i vjerodostojne spiskove, upravo zato jer su ih u sudove i tužibabstva zajedno i instaliravali te dohranjivali. Što se nije moglo 2013,. može se sada.

Link to comment

sada čupaju korenje kao da ne postoji sutra.

Koliko će vremena trebati da se Turci vrate pravim i staarim vrednostima medrese?

Link to comment

ja se samo pitam kome će on sad verovati u vojsci...

Kome je recimo Neron na kraju verovao u rimskoj vojsci? Kaligula je bolji primer ali da neko ne pomisli da mislim na kauboja ???? nesto se mislim da na vesti o ovim sranjima u kremlju narucuju sampanjac i kavijar i skupe kurve

 

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Link to comment

ja i dalje ne verujem kakav je ovo pokusaj bio.

kako se planira preuzimanje vlasti silom u zemlji koja ima stabilnu vladu sa velikom podrskom a bez izazivanja haosa. ili je haos bio cilj, ali tada bi ta vojska prva stradala?!

opet broj ucesnika pokazuje da nije bio hir nekoliko oficira.

vrlo cudne stvari.

(vesti koje pristizu su samo deo naknadnog soka, pa ima svega)

Rekoh vec prvog dana posle pokusaja puca da frapantno podseca na staufenbergov pokusaj puca, iste greske, iste ispale generala na koje se racunalo, iste represije prema i najmanje sumnjivima posle kraha puca

 

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Link to comment

razgovarajuci sa par prijatelja gulenista stekao sam utisak da su i oni iznenadjeni pucem kao i svi ostali. protiv su bilokakvog puca, posebno likvidiranja sultana, veruju da iza puca stoji ergenekon ili sam sultan. meni te price da je sam sultan rezirao sve ovo su sulude, ni ludak ko on ne bi toliko rizikovao

 

ja i dalje verujem da iza puce stoje razne grupacije unutar vojske koji su protiv islamizacije turske, znaci protiv sultana i gulena i da su verovali da je dobar trenutak da krenu u akciju i da su negde usput napravili greske i verovatno bili izdani od ostalih kada je bilo jasno da ne ide sve kako treba

 

sada je valjda jasno svima da repriza te akcije je nemoguca u sledeci par nedelja ili meseca pa je interesantno zasto sultan i dalje trazi od svojih pristalica da najmanje jos nedelju dana strazare po ulicam 24 sata dnevno i zasto je on i dalje u istanbulu a ne u ankari? cega se plasi? ja se iskreno nadam da se plasi amerikanaca i da je u pravu

 

ono sto je dobro da sultan koji je poznat po kardinalnim greskama napravio veliku gresku deleci narod od vojske. skoro u nijednim njihovim izjavam nema reci hvale za ostali deo vojske koji nisu bili na strani pucista, zahvaljuje se samo narodu, njegova propagandna masinerija toliko ocrnuje vojsku da to nije normalno, na jednu stranu mi dobri narod a na drugu stranu zla vojska. uzeci u obzir i tretman zarobljenih vojnika i oficira plus ovakva podela to ce uticati mnogo na ostali deo vojske, verujem da vecina vec sada se kaju sto nisu pomagali pucistima. ali ima vremena, do sledeceg okrsaja gde ce (posle ovakvog tretmana zarobljenika) verovatno zavrsiti ko musolini

Link to comment

hande firat, novinarka koja intervijuisala sultana preko telefona dobila na poklon 250k ojra od saudijskog biznismena

 

kako posle misle da zaustave islamizaciju evrope kada nijedan evropski biznismen ne poklanja nista helli  :fantom:

Link to comment

razgovarajuci sa par prijatelja gulenista stekao sam utisak da su i oni iznenadjeni pucem kao i svi ostali. protiv su bilokakvog puca, posebno likvidiranja sultana, veruju da iza puca stoji ergenekon ili sam sultan. meni te price da je sam sultan rezirao sve ovo su sulude, ni ludak ko on ne bi toliko rizikovao

 

ja i dalje verujem da iza puce stoje razne grupacije unutar vojske koji su protiv islamizacije turske, znaci protiv sultana i gulena i da su verovali da je dobar trenutak da krenu u akciju i da su negde usput napravili greske i verovatno bili izdani od ostalih kada je bilo jasno da ne ide sve kako treba

 

sada je valjda jasno svima da repriza te akcije je nemoguca u sledeci par nedelja ili meseca pa je interesantno zasto sultan i dalje trazi od svojih pristalica da najmanje jos nedelju dana strazare po ulicam 24 sata dnevno i zasto je on i dalje u istanbulu a ne u ankari? cega se plasi? ja se iskreno nadam da se plasi amerikanaca i da je u pravu

 

ono sto je dobro da sultan koji je poznat po kardinalnim greskama napravio veliku gresku deleci narod od vojske. skoro u nijednim njihovim izjavam nema reci hvale za ostali deo vojske koji nisu bili na strani pucista, zahvaljuje se samo narodu, njegova propagandna masinerija toliko ocrnuje vojsku da to nije normalno, na jednu stranu mi dobri narod a na drugu stranu zla vojska. uzeci u obzir i tretman zarobljenih vojnika i oficira plus ovakva podela to ce uticati mnogo na ostali deo vojske, verujem da vecina vec sada se kaju sto nisu pomagali pucistima. ali ima vremena, do sledeceg okrsaja gde ce (posle ovakvog tretmana zarobljenika) verovatno zavrsiti ko musolini

Ovo sto pises meni zvuci razumno

 

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Link to comment

Ovaj svet više ne poznaje razumne rasplete...

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Edited by Max Morlock
Link to comment

hande firat, novinarka koja intervijuisala sultana preko telefona dobila na poklon 250k ojra od saudijskog biznismena

 

kako posle misle da zaustave islamizaciju evrope kada nijedan evropski biznismen ne poklanja nista helli  :fantom:

:lolol:

Link to comment

hande firat, novinarka koja intervijuisala sultana preko telefona dobila na poklon 250k ojra od saudijskog biznismena

 

kako posle misle da zaustave islamizaciju evrope kada nijedan evropski biznismen ne poklanja nista helli :fantom:

Dalo se ocekivati. Gledao te noci al dzaziru balkan. Koje su ono bile orgazmicke reakcije kada je postalo ocito da puc propada. Jedna analiticarka nije odolela da uporedi tursku vojsku na jna koja je pucala na svoj narod u bosni, naravno pod svojim narodom je mislila na bosnjake. Fejsbuk prsti od komentara bosnjaka koji arlaucu u slavu sultana i arlaucu mrznjom protiv amerike koja je organizovala puc i kojoj zele sto brzi i krvaviji kraj. Ako nista drugo bar znamo ko pumpa ogroman novac da rajca sledbenike religije mira na planeti

 

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Link to comment
×
×
  • Create New...