Jump to content
IGNORED

Mustafa Kemal'in askerleri


InvisibleLight

Recommended Posts

Da, ne moze poredjenje Srbi/Kurdi, nikako. Mislim, ok, poredjenja su, videli smo :D, nezahvalna, ali to konkretno je totalno nelogicno

Link to comment

pretpostavljam da nekom Kurdu trajno naseljenom u Istanbulu (a prema procenama tamo ih je najmanje 2 miliona) teritorijalna autonomija Kurdistana nije baš prioritet svih prioriteta. 

 

Nekima jeste, nekima nije. Ne bih rekao da su ovi prvi u većini. Verovatno ne bi imali ništa protiv ako bi se dogodilo ali ne smatraju to za svoju životnu misiju.

Link to comment

Ništa nije formalno uvedeno.

 

8k policajaca suspendovano/smenjeno.

Jel ima to veze sa gulenistima ili jednostavno nisu se odazvali mobilizaciji,ili na kraju krajeva jednostavno mu se ne svidjaju

Link to comment

Može da bude bilo šta od navedenog.

 

Inače, mi smo ovde iz sata u sat sve više ubijeni u pojam detaljima koji izbijaju o onome što se dešavalo u petak. Imali smo više sreće nego pameti, ja sam potpuno nem pred veličinom ovoga.

 

 

Edit: u stvari možda više pred podatkom da je nešto ovakvih razmera uspelo neotkriveno da dođe u završnu fazu.

Edited by beowl
Link to comment

Rat na samim granicama, učestali teroristički napadi sa žrtvama većim/brojnijim od francuskih (a daleko manjom satisfakcijom & empatijom ostatka planete), toliki broj izbeglica, borbe sa Kurdima, konfrotacija sa najvećim svetskim silama, pučevi i borbe fanatika kroz institucije....

 

 

Kako uopšte ta država i društvo (o ekonomiji da ne govorimo) opstaju, to je jedino valjano pitanje.  

Link to comment

dali ima rezona koncept koji je promovisao neki analiticar gde kaze da je najverovatnije puc stvarni ali da su RTE&co saznali za to ali su ih pustili da bi otvorili sebi prostor za ono sto se sada desava,i dali imas neke detalje o tome da su dva lovca imali na nisanu jet od RTE ali nisu reagovali,ispada logicno posto u tom clanku lik pise ono sto je neko vec elaborirao da je trebalo da puc pocne oko 03 po noci ali da su pozurili sa timing/om posto su ih skuzili,a i ta fora whats up kao kanal komunikacije,cudi me i da je ostalo na tom nivou koliko toliko konspirativno. :(

Link to comment

Rat na samim granicama, učestali teroristički napadi sa žrtvama većim/brojnijim od francuskih (a daleko manjom satisfakcijom & empatijom ostatka planete), toliki broj izbeglica, borbe sa Kurdima, konfrotacija sa najvećim svetskim silama, pučevi i borbe fanatika kroz institucije....

 

 

Kako uopšte ta država i društvo (o ekonomiji da ne govorimo) opstaju, to je jedino valjano pitanje.

 

To sto se tice Turske.

Sto se tice ostatka takozvanog razvijenog sveta, Zapadne Evrope, NATO-a i NATO kurobecanja, rezultat je da je bliskoistocna sto ce reci globalna nestabilnost, od pre par dana bliza Evropi za jos par hiljada kilometara: na granici Bugarske i Grcke, linija Enos - Midija :D se vratila u evropsku geopolitiku..

Sta god se na Bliskom Istoku valjalo, ispadanjem iz igre turskih OS koje je jos dugo posle pokusaja puca da lizu rane i budu koriscene za unutrasnje raskusurivanja, Zapad je izgubio respektivnu snagu na koju je kako-tako mogao da racuna i dobio - u najboljem slucaju - neblagonaklonog saveznika.

Edited by namenski
Link to comment
×
×
  • Create New...