Jump to content
IGNORED

FK Partizan 2013/14


žaro

Recommended Posts

  • Replies 7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kud u maglu Simoviću

    606

  • Ted

    537

  • Kreator

    365

  • Filipenko

    359

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kod njih su Seme sve bile namestene. Stanoje nije mogao nikog da dobije posteno, a o uplasenom lemuru Jokanu i da ne govorim.

Iskreno nemam pojma, o kom broju utakmica je rec, kao sto ne znam ni koliko ste vi od ovih 15 namestili. Imao je stanoje slicnu neku seriju u  Samrok sezoni , imali ste i vi serije od po 10 uzastopnih trijumfa , tako to ide u nasoj ligi. Nego mi je smesno cisto kako vise nema odlaganja utakmica i problema sa toletom i  kako se namestanje od sad krsti kohezijom, dobrom selekcijom tima, preporodjenjim mrdjom i dvojicom stopera. Nekim ciganima koje poznajem ova polusezona je vratila nadu u fudbal, iako se se kleli da vise to sugavo prvenstvno nece gledati. Ukratko, u Srbiji se bolje zivi.

 

Убеђен сам да има пар твојих постова на ову тему из претходних година. :fantom:

Već smo ranije pisali da je neravnopravna podela plena između dva mafijaška udruženja dovela njihovu netrpeljivost na nezapamćen nivo i bilo je pitanje vremena kada će zakinuta ekipa uspeti da uzvrati udarac. Sada je na njih malo red da ispadaju u pretkolima od predstavnika Bugarske, Letonije ili Azerbejdžana, a Partizan da ispada od istih tih predstavnika samo na drugom nivou evropskog takmičenja. Ko će tu urezivati crtice na domaće trofejne ploče i šiti nove zvezdice iznad klupskih grbova, potpuno je nebitno. Pogotovo bi navijačima Partizana trebalo da bude nebitno, posle 6 godina jednog te istog blamiranja, smaranja i gledanja u pasulj da li će Sale Ilić moći da igra do 60. godine jer nas u suprotnom čeka borba za peto mesto u Jelen ligi.

 

Ми се још нисмо толико брукали. Иначе Лудогорец не сматрам бруком.

Ja se s ovim slažem. Ako preskočimo Đurićev lopovski budžet od 15 milki godišnje, Partizan već celu deceniju i duže pravi sasvim realne pare; da ih partijski radnici, udbaška ekipa i utaljeni menadžeri ne raznose bez kontrole, imali bismo sasvim korektnu situaciju. Čak i ovaj ostatak ostataka opet ima najmanje tri igrača za ozbiljnu prodaju dogodine- Andriju Ž., Danila P. i Nikolu D., Zvezda samo Darka Lazovića sa hipotekom staklenih kolena.

 

Saša Stanojević je odlazeći objasnio ko je jedini pravi Partizanov sponzor i to je koncept mnogo zdraviji od borbe za privilegije. Novi menadžment, zemunski zlatni rudnik i stvari će ponovo doći na svoje istom brzinom kao i 2007.

Никола Д, је човек у годинама и никакве озбиљне паре ту не могу да се узму.  Лова од трансфера је и нама и вама мршава ове сезоне.

 

Jeste. A drzava je napravila taj zemunski zlatni rudnik da bi od njega FK Partizan i njegov posteni vlasnik zaradjivali pare, a ne vrli drzavni sluzbenici i jos vrlije politicke partije. U kojoj to naucno-fantasticnoj prici? S Partizanom se poslednjih 5-6 godina desava isto ono sto se desavalo sa Zvezdom pocetkom devedesetih, klub je kidnapovan da bi se iz njega muzle pare a navijacima je bacana koska u vidu titula i podjebavanja komsija kako niko ne bi video da u Humsku ulaze milioni i iz nje izlaze na sve strane, samo ne na stranu daljeg ulaganja u klub. U klub se ulagalo tacno onoliko koliko i kada je bilo potrebno da se nastavi dominacija i ni dinar vise. I to je sve radjeno s blagoslovom najvisih drzavnih sluzbenika. I u Zvezdi i u Partizanu se vec mesecima sluzbenici finansijske policije (u Zvezdi su toliko dugo da su cak i svoju kancelariju dobili) i da je ta pljacka toliko jasna kako se ovde misli i da je stvar unutrasnje politike klubova a ne stranacke para-drzavne operative, odavno bi letele tuzbe i privodjenja na sve strane. Ovako nista ne mogu da nadju a i to sto nadju prave se da nisu nasli.

 

Problem Zvezde i Partizana se ne resava iti ce se resiti u klubovima jer nisu klubovi problem. Da pojedini politicari i stranke samo vrate ono sto su preko svojih ljudi izneli iz klubova poslednjih 25 godina i da klubove ostave da se sami snalaze, oba kluba bi bila u ubedljivo boljoj situaciji nego sto su danas (u goroj tesko da uopste mogu da budu), ali to se nece desiti skoro, ako se ikada i desi. Vi jos imate sansu da se, ako se sutra nesto promeni na tom planu i ostave vas na miru, izvucete iz govana ali upravo taj Teleoptik i mogucnost dalje zarade vam je kamen oko vrata. Zvezda je, mislim, vec dead man walking.

То је то.

Link to comment

То је то.

gde, u panjevima?

ajde i takotako za opsta common-sense mesta, ali sledece: "upravo taj Teleoptik i mogucnost dalje zarade vam je kamen oko vrata" je samo za WTF?!

pa to je u ovom momentu maltene jedini nacin da prezivimo i mi i vi.

Link to comment

gde, u panjevima?

ajde i takotako za opsta common-sense mesta, ali sledece: "upravo taj Teleoptik i mogucnost dalje zarade vam je kamen oko vrata" je samo za WTF?!

pa to je u ovom momentu maltene jedini nacin da prezivimo i mi i vi.

 

Nije. To je nacin na koji prezivljavaju oni koji od njega zaradjuju a ne FK Partizan. To je stvar koju ljudi jednostavno ne mogu da ukapiraju - nisu klubovi problem.

Link to comment

Nije. To je nacin na koji prezivljavaju oni koji od njega zaradjuju a ne FK Partizan. To je stvar koju ljudi jednostavno ne mogu da ukapiraju - nisu klubovi problem.

Скапираће комшије ово ваљда за пар година. Фетишизирање титула оставља поприличан мамурлук.

Link to comment

Pa neka ih niže, zašto da ih ne niže? Šta je Partizan uradio sa svojim đerdanom od 6 titula? Jednom zalutao u LŠ kao topovsko meso, par puta se dovukao do LE gde je ostvario jednu pobedu u revijalnoj utakmici dočim je u bitnim utakmicama pobeda nad 1 Nefčijem iz dva pokušaja ostala sanak pusti. Ukupno 18 poraza u 22 utakmice u grupama, a po kvalifikacijama su ga uredno otresali razni Apoeli, Aeli, Šamroci i Tunovi. Dosta je vala bilo tog đerdana.

 

Već smo ranije pisali da je neravnopravna podela plena između dva mafijaška udruženja dovela njihovu netrpeljivost na nezapamćen nivo i bilo je pitanje vremena kada će zakinuta ekipa uspeti da uzvrati udarac. Sada je na njih malo red da ispadaju u pretkolima od predstavnika Bugarske, Letonije ili Azerbejdžana, a Partizan da ispada od istih tih predstavnika samo na drugom nivou evropskog takmičenja. Ko će tu urezivati crtice na domaće trofejne ploče i šiti nove zvezdice iznad klupskih grbova, potpuno je nebitno. Pogotovo bi navijačima Partizana trebalo da bude nebitno, posle 6 godina jednog te istog blamiranja, smaranja i gledanja u pasulj da li će Sale Ilić moći da igra do 60. godine jer nas u suprotnom čeka borba za peto mesto u Jelen ligi.

Da ne budem pogresno shvacen, mene uopste ne interesuju te titule u buducnosti koje bi smo, hipoteticki receno, osvajali sa ovakvom situacijom u klubu. Odnosno ako se ne promeni nista u klubu,zvezda neka komotno uzme titula koliko god hoce,samo apelujem da se mi pomerimo sa ove jebene mrtve tacke. U tom smislu i zvezdine buduce titule,redjane kao djerdani - apel da se probudimo i usprotivimo se ovom trenutnom ludilu koje je u fk partizan. A to moze samo privatizacijom i stavljanjem kluba na neke zdrave noge a ako mora u stecaj, onda u stecaj pa sve iz pocetka..koliko god godina da traje,neka traje. Neka se rese vise te pravne zavrzlame kakvo smo mi sportsko drustvo-u kom pravnom statusu,ko duguje pare,da nam vrate stadion u nase vlasnistvo ko i cr.zvezdi,ili neka poklone nas stadion vojsci a njihov policiji,itd.. Edited by BlackGeorge
Link to comment

Da ne budem pogresno shvacen, mene uopste ne interesuju te titule u buducnosti koje bi smo, hipoteticki receno, osvajali sa ovakvom situacijom u klubu. Odnosno ako se ne promeni nista u klubu,zvezda neka komotno uzme titula koliko god hoce,samo apelujem da se mi pomerimo sa ove jebene mrtve tacke. U tom smislu i zvezdine buduce titule,redjane kao djerdani - apel da se probudimo i usprotivimo se ovom trenutnom ludilu koje je u fk partizan. A to moze samo privatizacijom i stavljanjem kluba na neke zdrave noge a ako mora u stecaj, onda u stecaj pa sve iz pocetka..koliko god godina da traje,neka traje. Neka se rese vise te pravne zavrzlame kakvo smo mi sportsko drustvo-u kom pravnom statusu,ko duguje pare,da nam vrate stadion u nase vlasnistvo ko i cr.zvezdi,ili neka poklone nas stadion vojsci a njihov policiji,itd..

Да би приватизација била успешна Вучићстан би морао да буде макар налик држави. Он то није.

Link to comment

OK sada nakon što je eksperiment uspeo i nije bilo nikakvih dodatnih saletanja Harpera možemo da nastavimo.

 

Harpere, zašto na zvezdinim topicima navodiš cifre iz Čovićevih spisa, odnosno držiš se formalizma, ignorišući da je država recimo obezbedila milione od Gazproma i pare od još gomile firmi i institucija kada porediš ko je koliko dobio, ali ovde nam otvaraš oči da Teleoptik valjda nije Partizanov, iako po svim spisima on to jeste? Čemu ti dvostruki standardi? Što bi nas tangiralo koji su bili planovi ekipe koja je sredila Teleoptik? Uostalom, oni su do sada desetostruko zaradili na njemu. Čemu takvo dvolično ponašanje, tim pre što te ovde ne saleće neka banda, gde jedan drugom čestita kako su te prozvali i ne bave se tobom u uzastopnim poštapalicama-postovima.

 

Zašto bi Partizan išta plaćao državi, pogotovo sada? Njemu se oprašta dug kroz računanje sponzorstva, što u etar ode kao "EPS im dao 800k u kešu". Zvezdi se isti takvi komunalni dugovi opraštaju ispod žita. Zašto bi Partizan išta plaćao? Posebno sada kada mu je stadion osporen, i posebno pošto se od tog novca finansira najveći rival sa novih 30 igrača.

 

Recimo, ja sada ne bih dinara plaćao državi, nego bih tražio da vojska to reguliše, i još bih tužio državu i vojsku i tražio vraćanje svih para koje smo plaćali za bilo šta. Ako dug i bude rastao, pa šta? To je milion-dva-tri evra godišnje. Za 15-ak godina će kad-tad doći neki Partizanovac na vlast, naći će se neko rešenje, oprostiće se neki dugovi, nešto će se prebiti, fuzionisaćemo se sa Čukaričkim. Neka se dug popne sa 4 na 14 miliona. Pa na 24 miliona. Pa na 34 miliona. Pa šta? Kao da je bitno. Može i budžet da se šticuje, da se za porez plaća po 100 evra godišnje, kao što to zvezda radi već decenijama, mogu plate da budu na minimalcu po Ćokijevom receptu do dolaska boljih vremena. Ili još bolje, da otpustimo sve zaposlene, pa da ih zaposlimo tako da nam država plaća sve doprinose. Dovešćemo tada mi 20 igrača i počeće era naše lokalne dominacije. Zašto menjati recept koji je dobitni?

Link to comment

Da malo prekinem ovu idilu o rehabilitaciji kluba, pa da se osvrnem na jedno sportsko pitanje...

 

Gledao sam vas dosta puta ovog proleca, i po meni je vas najbolji igrac Nikola Drincic. Cesto citam ovde hvalospeve o kapitenu i kao o igracu i kao o coveku, mada sam ja cesce video od njega unosenje sudijama u facu, ili ono sutiranje igraca koji je na zemlji a igra zaustavljena (ok, ajd ja sam subjektivan). Jasno mi je da je on vasa legenda i to je ok, dao je i neke bitne golove ove polusezone (uglavnom sa pola metra), ali realno vi sve sto ste odigrali odigrali ste preko Drinicica. Covek je smiren, jedini je davao precizne lopte, odlicno izvodi prekide, a od njega nisam niti jednom cuo ni jednu nesportsku izjavu, niti sam video jedan nesportski gest. Da je imao sa kime da igra bio bi vam svakako najvece pojacanje, a i ovako je. Samo mi je utisak da je potpuno marginalizovan sto zbog kapitena, sto zbog losih rezultata...

Ne bih bas rekao da si nas dosta gledao ove sezone ako su ti glavni utisci o Ilicu sutiranje igraca na zemlji. Stavise ja se uopste ne secam takvih situacija a gledao sam sve utakmice. U krusevcu jeste vratio onoj volini koja ga je pre toga dvaputa namerno udarila u roku od 15 sekundi, i bio je generalno prenervozan, ali cini mi se vise ljut na svoje igrace nego na sudije. Ako je to utisak njegove polusezone onda ok... On nije samo dao veoma vazne golove, vec je i namestio nekoliko, i poceo akcije koje su kasnije rezultirale golom, njegovi ulasci sa klupe su donosili prednost.  Tuzno je da danasnji partizan nema igraca koji ce dati pas koji pravi razliku i izbacuje igraca u sansu, osim Saleta kapitena. Trebalo je to da bude Ninkovic, ali od njega izgleda nema vajde. Pored svega toga, on u svojoj 37 godini, sa fizickim ogranicenjima koja ima, i nezdravim navikama, pokazuje najvise volje, zelje i borbenosti. Nije mu strano da kliza u reklame, da se vraca u odbranu i pomaze. Koliko god to ide u prilog Ilicu, toliko bi trebalo da bude sramota mladje igrace. Sto se Drincica tice, on je svakako veliko pojacanje kada se pogleda ko mu je konkurencija u timu, vidi se da ima hladnu glavu i iskustvo igranja napolju. Sto se prekida tice, tu se opet necemo sloziti. Njegovo izvodjenje kornera nas je cesto dovodilo do ludila ove sezone. Covek centrira uvek na prvu stativu s tim da cesto ne dobaci do iste. Slobodni udraci su pak drugi par carapa.

Link to comment

OK sada nakon što je eksperiment uspeo i nije bilo nikakvih dodatnih saletanja Harpera možemo da nastavimo.

 

Harpere, zašto na zvezdinim topicima navodiš cifre iz Čovićevih spisa, odnosno držiš se formalizma, ignorišući da je država recimo obezbedila milione od Gazproma i pare od još gomile firmi i institucija kada porediš ko je koliko dobio, ali ovde nam otvaraš oči da Teleoptik valjda nije Partizanov, iako po svim spisima on to jeste? Čemu ti dvostruki standardi? Što bi nas tangiralo koji su bili planovi ekipe koja je sredila Teleoptik? Uostalom, oni su do sada desetostruko zaradili na njemu. Čemu takvo dvolično ponašanje, tim pre što te ovde ne saleće neka banda, gde jedan drugom čestita kako su te prozvali i ne bave se tobom u uzastopnim poštapalicama-postovima.

 

Zašto bi Partizan išta plaćao državi, pogotovo sada? Njemu se oprašta dug kroz računanje sponzorstva, što u etar ode kao "EPS im dao 800k u kešu". Zvezdi se isti takvi komunalni dugovi opraštaju ispod žita. Zašto bi Partizan išta plaćao? Posebno sada kada mu je stadion osporen, i posebno pošto se od tog novca finansira najveći rival sa novih 30 igrača.

 

Recimo, ja sada ne bih dinara plaćao državi, nego bih tražio da vojska to reguliše, i još bih tužio državu i vojsku i tražio vraćanje svih para koje smo plaćali za bilo šta. Ako dug i bude rastao, pa šta? To je milion-dva-tri evra godišnje. Za 15-ak godina će kad-tad doći neki Partizanovac na vlast, naći će se neko rešenje, oprostiće se neki dugovi, nešto će se prebiti, fuzionisaćemo se sa Čukaričkim. Neka se dug popne sa 4 na 14 miliona. Pa na 24 miliona. Pa na 34 miliona. Pa šta? Kao da je bitno. Može i budžet da se šticuje, da se za porez plaća po 100 evra godišnje, kao što to zvezda radi već decenijama, mogu plate da budu na minimalcu po Ćokijevom receptu do dolaska boljih vremena. Ili još bolje, da otpustimo sve zaposlene, pa da ih zaposlimo tako da nam država plaća sve doprinose. Dovešćemo tada mi 20 igrača i počeće era naše lokalne dominacije. Zašto menjati recept koji je dobitni?

 

Filipe, Partizan nije ni u kakvom sporu sa drzavom, Partizan jeste drzava. To jest, onaj njen lopovski i kriminalni deo koji se instalirao u Partizan. Nema tu sta Partizan da se pita ili ne pita jer Partizan ne postoji kao samostalni subjekt koji moze da donosi odluke o sebi samom. Ista je stvar i u Zvezdi, samo sto je alaviji deo drzave poslednjih godina isao onde gde je imalo vise da se zaradi i stavi u dzep jer je u eri pre toga Miskovic u vreme kad je bio mocan koliko stranke (ili je mislio da jeste pa popio preko picke) ocerupao onaj drugi izvor prihoda. Pet puta sam ti napisao da nisu klubovi problem ali ti u svojoj vecitoj navijackoj histeriji jednostavno nisi u stanju da to procitas. Zvezda i Partizan se ne pitaju ni za sta. Bili oni oporavljeni ili ne, mera njihovog oporavka ce biti zarada onih politickih stranaka i delova drzave koji u njima imaju dividende. Partizan, za razliku od Zvezde, jos uvek nije ni blizu dna koje bi moglo da proizvede scenario iz poslednjeg pasusa tvog posta ali, ne brini. Bice. A oni koji ce ga tamo odvesti ne sede nigde drugo vec u upravi Partizana. Kao sto su Zvezdu na dno odveli oni koji su sedeli i sede u upravi Zvezde. To je prosto tako.

Link to comment

Partizan, za razliku od Zvezde, jos uvek nije ni blizu dna koje bi moglo da proizvede scenario iz poslednjeg pasusa tvog posta ali, ne brini. Bice.

ja se nadam da nece, a evo i zasto: nasi pravi master/evil/mindovi na celu sa nenadjebivim žz su se pokazali kao mnogo bolji stratezi nego bilo ko u upravi zvezde (vladi/drzavi) za poslednjih 20ak godina. coki je ispao dobar takticar i operativac, ali jednostavno nema viziju poput zeke&bjeke/djune, koji se, videces, poput princeva na belim konjima vracaju u narednih par godina, ako ne i ranije (i vade nas iz govana naravno).

kapiram da ukoliko ikada dodje do privatizacije blizanaca, gornja trojica se biti prvi vlasnici, a zasta se pripremaju tih poslednjih par decenija.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...