Jump to content
IGNORED

FK Partizan 2013/14


žaro

Recommended Posts

Kakav crni bolji igrač od ostalih. Sporo puvalo koje je postalo toliko neokretno da na utakmicama pokušava da igra petama i slične "atrakcije", a zapravo ne može više da se pozicionira kako treba, ne može da napravi cim svojim telom, nije u stanju da probije 1 na 1, ne može ništa. Zahvaliti se Legijinom malom i ćao.

Link to comment
  • Replies 7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kud u maglu Simoviću

    606

  • Ted

    537

  • Kreator

    365

  • Filipenko

    359

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nema sta da se bataljuje privatizacija, ona hitno mora da se sprovede, pa makar neko kupio partizan za pet dinara. Ovo zivotarenje se pretvara u agoniju i konstantno,permanentno ponizenje i srozavanje kvaliteta fudbala. Bolje da se pokusa nesto nego da gledamo kako propadamo na najnize grane...da,bogicevic ce da dodje i da da na poklon partizan aleku,give me a break.

 

a jel bi ti kupio za pet dinara dug od više miliona evra i klub čiji je stadion pod sudskim sporom? možda, ako proceniš da ćeš rasprodajom igrača dobiti nešto. i onda da staviš katanac. 

 

niko veće da kupuje dok se dugovi ne očiste i saniraju i dok je imovina pod sporom. a naravno da država ne treba da preuzima ove dugove. 

Link to comment

Ma da status quo je najbolji..

 

Ko je napravio dugove neka vraca te iste, cemu sluzi finansijska policija? Da baca frizbi po livadama?

 

Ako si u dugovima, a te iste dugove je napravila neka imaginarna osoba i ti to ne mozes/ne zelis/neces/plasis se da resis onda u stecaj. Naravno da to drzava ne treba i ne sme da placa. Sigurno postoji nacin da se sve ovo resi samo da ne bude vise ovo sranje koje vodi jos vise direktno u propast.

 

Bolje je da odemo u stecaj pa kreci od nule nego ovo sranje sto je sada.

Edited by BlackGeorge
Link to comment

Ma da status quo je najbolji..

 

Ko je napravio dugove neka vraca te iste, cemu sluzi finansijska policija? Da baca frizbi po livadama?

 

Ako si u dugovima, a te iste dugove je napravila neka imaginarna osoba i ti to ne mozes/ne zelis/neces/plasis se da resis onda u stecaj. Naravno da to drzava ne treba i ne sme da placa. Sigurno postoji nacin da se sve ovo resi samo da ne bude vise ovo sranje koje vodi jos vise direktno u propast.

 

Bolje je da odemo u stecaj pa kreci od nule nego ovo sranje sto je sada.

 

dugove nije napravilo fizičko lice nego pravno, odnosno fkp. finansijska policija može eventualno da utvrdi ko je bio odgovorno lice i da podnese prijavu protiv njega ili njih, itd....što bi moglo da se okonča nekim zatvorom, a klub ne bi video suvog dinara od toga.

 

klub duguje, klub mora i da vrati. može da vrati eventualno tako što će rasprodati ono što ima, odnosno igrače. ili da se zadužuje, odnosno da pravi novi dug da bi vratilo stari. pod uslovom da neko i hoće da im da kredit. da li bi ti dao kredit Partizanu ili Zvezdi? dužnicima za koje znaš da ti neće vratiti novac u roku. nema šanse.

 

u svakom slučaju atraktivni smo za privatizaciju do mojega. taman koliko je atraktivna i debela, krezba i pijana baba, bez jednog oka. 

Link to comment

Da malo prekinem ovu idilu o rehabilitaciji kluba, pa da se osvrnem na jedno sportsko pitanje...

 

Gledao sam vas dosta puta ovog proleca, i po meni je vas najbolji igrac Nikola Drincic. Cesto citam ovde hvalospeve o kapitenu i kao o igracu i kao o coveku, mada sam ja cesce video od njega unosenje sudijama u facu, ili ono sutiranje igraca koji je na zemlji a igra zaustavljena (ok, ajd ja sam subjektivan). Jasno mi je da je on vasa legenda i to je ok, dao je i neke bitne golove ove polusezone (uglavnom sa pola metra), ali realno vi sve sto ste odigrali odigrali ste preko Drinicica. Covek je smiren, jedini je davao precizne lopte, odlicno izvodi prekide, a od njega nisam niti jednom cuo ni jednu nesportsku izjavu, niti sam video jedan nesportski gest. Da je imao sa kime da igra bio bi vam svakako najvece pojacanje, a i ovako je. Samo mi je utisak da je potpuno marginalizovan sto zbog kapitena, sto zbog losih rezultata...

Link to comment

Ovakvim sudijama i treba da se unosi u facu. Što se tiče te fraze "da je imao sa kim da igra", već mi pomalo ide na nerve. Sale kapiten nema s kim da igra, Drinčić nema s kim da igra, Danko Lazović nema s kim da igra, Škuletiću nema ko da da završni pas, Vulićević i Volkov nemaju kome da centriraju, Živkovića niko ne prati, Ninkovića nema ko da smiri...suština svega je da je Partizan postao užasno spora ekipa, a tako se ne igra fudbal, mogu igrači da znaju koliko hoće.

 

Tede, odakle ti uopšte da klub duguje išta bilo kome? Osim što vraća kredite, naravno. Koliko mi je poznato, tekući minusi su manji od para na računu.

Edited by Filipenko
Link to comment

za početak duguje državi za porez, ozbiljne pare. u ozbiljnoj državi to bi bilo dovoljno da prestane svaka priča i da se trpe ozbiljne posledice. koliko mi je poznato duguje i za struju i tako neke komunalne usluge, a ne verujem da se tu radi o iznosu od par hiljada dinara. opet, koliko mi je poznato, duguje i igračima novac. s obzirom na to ko vodi klub, siguran sam da duguje još nešto.

 

za bilo kakvu ozbiljnu priču potrebno je, ne samo kurtalisati se dugova, već je potrebna i neka inicijalna investiciija, pre svega u infrastrukturu. stadion je u poluraspadu, verovatno za par godine neće ni ispunjavati uslove da se na njemu igraju međunarodne utakmice. tu se radi o ozbiljnim parama, samo da bi se stvorili elementarni preduslovi.

 

@ adasevic

 

rezltati nisu toliko loši, ako ćeš realno. 10 utakmica 7 pobeda, 2 remija i poraz. teško da je to loš rezultat. dobro, ako sameravaš rezultate prema protivniku koji ne gubi nikada i nigde, svaki rezultat je loš ako i ti ne gubiš nikada i nigde.

 

za Drinčića stoji. realno, jedini je igrač veznog reda koji bi trebao da ostane sledeće sezone. kapitena izuzimam, jer ima status legende. naravno, ne može on da nosi igru i potrebno je pojačanje upravo na toj poziciji.

Edited by Ted
Link to comment

za početak duguje državi za porez, ozbiljne pare. u ozbiljnoj državi to bi bilo dovoljno da prestane svaka priča i da se trpe ozbiljne posledice. koliko mi je poznato duguje i za struju i tako neke komunalne usluge, a ne verujem da se tu radi o iznosu od par hiljada dinara. opet, koliko mi je poznato, duguje i igračima novac. s obzirom na to ko vodi klub, siguran sam da duguje još nešto.

 

za bilo kakvu ozbiljnu priču potrebno je, ne samo kurtalisati se dugova, već je potrebna i neka inicijalna investiciija, pre svega u infrastrukturu. stadion je u poluraspadu, verovatno za par godine neće ni ispunjavati uslove da se na njemu igraju međunarodne utakmice. tu se radi o ozbiljnim parama, samo da bi se stvorili elementarni preduslovi.

 

 

Već od ove godine, ako se uefa bude držala svojih pravila, neće moći da se igraju međunarodne utakmice klubova u Srbiji.

 

Što se poreza tiče, pusti me Vučićevih lupetanja i besomučnog ponavljanja tih njegovih "Partizan mislim da duguje pola od toga" idiotluka po pomahnitalim, uslužnim medijima. Partizan duguje za porez, ali je ušao u famozni reprogram, i sada to - koliko mi je poznato - redovno plaća. Slično važi i za igrače i ostale, duguje se nešto, ali to i dalje nije veće od sume sa računa. Uostalom, vidi naša uprava da može zapravo da tuži igrača kome se duguje i da ne plati nikome ništa, što i ona ne bi tako kao što je u komšiluku. No, zajebanciju na stranu, to što se duguje i dalje nije više od 4 miliona evra, koliko (navodno) klub ima na računu (porez jeste, ali je reprogramiran). Kao što rekoh, idu krediti, idu tekuće obaveze, a i ne želim da se ovaj topik pretvori u naklapanje da li dugujemo 200-300-500 hiljada ovde ili tamo kao neki susedni, pošto ionako ne znamo 100% šta se unutra dešava.

 

Naravno, uvek može da se ispostavi kroz par meseci da apsolutno ništa nije plaćeno, i da su dugovi zapravo povećani, i zbog toga hitno treba smeniti/poskidati tzv. Đuru i ovakvu upravu.

Edited by Filipenko
Link to comment

Je li, Zoki, a koliko su nameštenih utakmica igrali Jokan i Stanoje? Ili je kod njih sve čisto bilo?

 

Kod njih su Seme sve bile namestene. Stanoje nije mogao nikog da dobije posteno, a o uplasenom lemuru Jokanu i da ne govorim.

Iskreno nemam pojma, o kom broju utakmica je rec, kao sto ne znam ni koliko ste vi od ovih 15 namestili. Imao je stanoje slicnu neku seriju u  Samrok sezoni , imali ste i vi serije od po 10 uzastopnih trijumfa , tako to ide u nasoj ligi. Nego mi je smesno cisto kako vise nema odlaganja utakmica i problema sa toletom i  kako se namestanje od sad krsti kohezijom, dobrom selekcijom tima, preporodjenjim mrdjom i dvojicom stopera. Nekim ciganima koje poznajem ova polusezona je vratila nadu u fudbal, iako se se kleli da vise to sugavo prvenstvno nece gledati. Ukratko, u Srbiji se bolje zivi.

Link to comment

http://www.kurir-info.rs/mile-jovicic-partizan-duguje-7000000-evra-clanak-1316687

 

Ajd sto Tedu ne verujes, ali sto ne verujes svom potpredsedniku... ccc...

 

Sve i da je ovo potpuno tacan podatak (a ja nekako tipujem da ga je malo frizirao), imate sasvim pristojan minus... i bez Vucicevog lupetanja...

 

Kad kazem da nema sa kim da igra, to i mislim, jer Ilic sem tog kenjanja sudijama i nekog uklizavanja u reklame i nije nesto previse vazan za samu igru. Da nema tih golova sa par metara, ne bi bilo ni njegove svrhe ne terenu (a za to jeste majstor). On je iskusan igrac i zna da isprati akciju fino, ali za vasu igru nije nesto previse koristan.

 

Tede, rezultat nije los, ali igra jeste. Vi ste imali 2 utakmice gde ste  bili dominantni (najbolja sa raspalim Radnickim KG) a sve ostalo ste dobili na misice posle dosta nervoze i natezanja. Tek sada se vidi koliko vam je znacio Jojic, jer je on igrac koji trci svih 90 minuta. I to je glavni problem - nemate takvu radilicu na sredini terena, vec dosta igraca koji traze da neko trci za njih. Ninkovic koliko god da je dijabola, morao je da bude igrac oko koga se gradi ovaj Partizan, jer poseduje kvalitet. Steta sto nema ko da tog momka uvede u fudbal kako treba, jer je veci potencijal i od Jojica i od Mitrovica pa i od Markovica, ali na zalost sve govori da ce na tome i ostati...

 

Jesenas niste imali napadaca, niste imali stopere, otisao je samo "Jojic", doveli ste 4-5 igraca koji su lagano odmah uskocili u prvi tim i to zasluzeno, a opet vam je igra prilicno losa. Iskreno ocekivao sam da ceta biti jaci nego jesenas, ali se to nije desilo... 

 

Kod nas su 2 stopera i Lazovic resili mnoge probleme i igramo neuporedivo bolje. Necu da se upustam u filipenko rasprave o Vucicu, pricam o fudbalu, a mi ga ovog proleca igramo. Nije to jos ni blizu nekog super fudbala, ali je lepo videti dosta fudbalskih poteza, lepih golova, akcija... 

Link to comment

Ako je sada alek zajahao (a jeste) i nevidi se nikakva alternativa kao hitleru 30-ih godina onda bih zakljucio da nama pre odgovara privatizacija nego zvezdi. Jer ce zvezda sa njim da nize titule kao djerdane.

 

Pa neka ih niže, zašto da ih ne niže? Šta je Partizan uradio sa svojim đerdanom od 6 titula? Jednom zalutao u LŠ kao topovsko meso, par puta se dovukao do LE gde je ostvario jednu pobedu u revijalnoj utakmici dočim je u bitnim utakmicama pobeda nad 1 Nefčijem iz dva pokušaja ostala sanak pusti. Ukupno 18 poraza u 22 utakmice u grupama, a po kvalifikacijama su ga uredno otresali razni Apoeli, Aeli, Šamroci i Tunovi. Dosta je vala bilo tog đerdana.

 

Već smo ranije pisali da je neravnopravna podela plena između dva mafijaška udruženja dovela njihovu netrpeljivost na nezapamćen nivo i bilo je pitanje vremena kada će zakinuta ekipa uspeti da uzvrati udarac. Sada je na njih malo red da ispadaju u pretkolima od predstavnika Bugarske, Letonije ili Azerbejdžana, a Partizan da ispada od istih tih predstavnika samo na drugom nivou evropskog takmičenja. Ko će tu urezivati crtice na domaće trofejne ploče i šiti nove zvezdice iznad klupskih grbova, potpuno je nebitno. Pogotovo bi navijačima Partizana trebalo da bude nebitno, posle 6 godina jednog te istog blamiranja, smaranja i gledanja u pasulj da li će Sale Ilić moći da igra do 60. godine jer nas u suprotnom čeka borba za peto mesto u Jelen ligi.

Edited by beowl
Link to comment

OK, ima li kandidata za kupovinu? Nema? Koja je onda poenta raspravljati o privatizaciji.

 

Osim toga, privatnik može da zamandali kapiju i kaže "razlaz" koliko sutra, ako proceni da mu je to isplativo. Cenim da bi to bio recimo lep rođendanski poklon Vučiću od strane nekog privatnika. Npr. Bogićevića.

 

Stoga, batalite te snove o privatizaciji.

 

Ja se s ovim slažem. Ako preskočimo Đurićev lopovski budžet od 15 milki godišnje, Partizan već celu deceniju i duže pravi sasvim realne pare; da ih partijski radnici, udbaška ekipa i utaljeni menadžeri ne raznose bez kontrole, imali bismo sasvim korektnu situaciju. Čak i ovaj ostatak ostataka opet ima najmanje tri igrača za ozbiljnu prodaju dogodine- Andriju Ž., Danila P. i Nikolu D., Zvezda samo Darka Lazovića sa hipotekom staklenih kolena.

 

Saša Stanojević je odlazeći objasnio ko je jedini pravi Partizanov sponzor i to je koncept mnogo zdraviji od borbe za privilegije. Novi menadžment, zemunski zlatni rudnik i stvari će ponovo doći na svoje istom brzinom kao i 2007.

Link to comment

Ja se s ovim slažem. Ako preskočimo Đurićev lopovski budžet od 15 milki godišnje, Partizan već celu deceniju i duže pravi sasvim realne pare; da ih partijski radnici, udbaška ekipa i utaljeni menadžeri ne raznose bez kontrole, imali bismo sasvim korektnu situaciju. Čak i ovaj ostatak ostataka opet ima najmanje tri igrača za ozbiljnu prodaju dogodine- Andriju Ž., Danila P. i Nikolu D., Zvezda samo Darka Lazovića sa hipotekom staklenih kolena.

 

Saša Stanojević je odlazeći objasnio ko je jedini pravi Partizanov sponzor i to je koncept mnogo zdraviji od borbe za privilegije. Novi menadžment, zemunski zlatni rudnik i stvari će ponovo doći na svoje istom brzinom kao i 2007.

 

Jeste. A drzava je napravila taj zemunski zlatni rudnik da bi od njega FK Partizan i njegov posteni vlasnik zaradjivali pare, a ne vrli drzavni sluzbenici i jos vrlije politicke partije. U kojoj to naucno-fantasticnoj prici? S Partizanom se poslednjih 5-6 godina desava isto ono sto se desavalo sa Zvezdom pocetkom devedesetih, klub je kidnapovan da bi se iz njega muzle pare a navijacima je bacana koska u vidu titula i podjebavanja komsija kako niko ne bi video da u Humsku ulaze milioni i iz nje izlaze na sve strane, samo ne na stranu daljeg ulaganja u klub. U klub se ulagalo tacno onoliko koliko i kada je bilo potrebno da se nastavi dominacija i ni dinar vise. I to je sve radjeno s blagoslovom najvisih drzavnih sluzbenika. I u Zvezdi i u Partizanu se vec mesecima sluzbenici finansijske policije (u Zvezdi su toliko dugo da su cak i svoju kancelariju dobili) i da je ta pljacka toliko jasna kako se ovde misli i da je stvar unutrasnje politike klubova a ne stranacke para-drzavne operative, odavno bi letele tuzbe i privodjenja na sve strane. Ovako nista ne mogu da nadju a i to sto nadju prave se da nisu nasli.

 

Problem Zvezde i Partizana se ne resava iti ce se resiti u klubovima jer nisu klubovi problem. Da pojedini politicari i stranke samo vrate ono sto su preko svojih ljudi izneli iz klubova poslednjih 25 godina i da klubove ostave da se sami snalaze, oba kluba bi bila u ubedljivo boljoj situaciji nego sto su danas (u goroj tesko da uopste mogu da budu), ali to se nece desiti skoro, ako se ikada i desi. Vi jos imate sansu da se, ako se sutra nesto promeni na tom planu i ostave vas na miru, izvucete iz govana ali upravo taj Teleoptik i mogucnost dalje zarade vam je kamen oko vrata. Zvezda je, mislim, vec dead man walking.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...