Jump to content
IGNORED

FK Partizan 2013/14


žaro

Recommended Posts

  • Replies 7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kud u maglu Simoviću

    606

  • Ted

    537

  • Kreator

    365

  • Filipenko

    359

Top Posters In This Topic

Posted Images

Komična i gotovo neverovatna scena u utorak pre podne u Sportskom centru "Teleoptik" u Zemunu gde su snage, u prijateljskoj utakmici, odmeravali Partizan i trećeligaš Zemun. 

U 26. minutu sudija Igor Stoiljković je dosudio penal za Zemun, koji je izveo Aničić. Lopta se od prečke odbila u polje, a Aničić je pritrčao i glavom pogodio gol koji je branio Živko Živković. 

 

Arbitar je najpre priznao gol, ali je intervenisao vezista Partizana Petar Grbić. Posle njegove opaske, sudija je preinačio odluku i poništio gol.

 

O čemu je reč?

 

Grbić je sudiji objasnio pravila: "Sudija, ako ne znaš pravila igre, ja ću da ti ih objasnim. Kad se lopta posle penala odbije od stative do izvođača istog, on ne može da da gol i u tom slučaju se dosuđuje indirekt. Takva su pravila i zato ovaj gol što si priznao nije regularan".

 

Sudija se potom konsultovao sa pomoćnicima i prihvatio sugestiju Grbića. Gol je poništen i dosuđen je indirekt.

 

Link to comment

malo mi je upitna autentičnost ove pouke.....kapiram da bi to trebalo da izgleda ovako: "Alo, majmune, šta to radiš, je...m ti sestru u d..e! Ku..c moj gol, pojma ti nemaš!"  ;) 

Edited by Ted
Link to comment

malo mi je upitna autentičnost ove pouke.....kapiram da bi to trebalo da izgleda ovako: "Alo, majmune, šta to radiš, je...m ti sestru u d..e! Ku..c moj gol, pojma ti nemaš!"  ;) 

isto sam pomislio kad sam procitao kako mu je ljubazno objasnio :lol:

Link to comment

 

 MARKO Nikolić, trener Partizana, nezadovoljan remijem u Novom Pazaru, pokrenuo je temu o kojoj se uveliko priča. Naime, novajlija na klupi „parnog valjka“ preporučiće ubuduće svojim igračima da ne izbacuju loptu van terena u trenucima kada protivnički igrači leže na travi.

 

Nekoliko superligaških trenera govorilo je o temi i zaista se i po njihovim odgovorima vidi koliko je argumenata „za“ i „protiv“ Nikolićeve teze.

- Ako bi se gledali neki novi trendovi, izbacivanje lopte na terenima jakih evropskih liga više se ne praktikuje, pa nama na Balkanu to deluje neobično. Međutim, fudbal je pre svega viteška igra i zato mislim da je ispravno izbaciti loptu dok protivnik leži - kaže Vladan Milojević, trener Čukaričkog. - Na sudijama je da procenjuju da li se igra nastavlja ili ne. Međutim, to sa sobom nosi i određene rizike, jer mi zaista ne možemo u deliću sekunde da procenimo da li igrač svesno simulira povredu ili je teže povređen.

Milojević je napomenuo i da je izjava kolege Nikolića verovatno posledica lošeg rezultata i da bi u slučaju pobede crno-belih ona sigurno izostala.

Trener Voždovca Zoran Milinković, koji je svojevremeno radio u Vojvodini, kao i njegov kolega Nikolić, striktno je za pridržavanje jednog od najočiglednijih pravila fer-pleja u fudbalu.

- Ja sam uvek na strani fer-pleja. Moji igrači će uvek izbacivati loptu u aut u situaciji kada protivnik leži na travi. Ovakve svesne simulacije ili opravdani slučajevi uzimaju možda tri minuta igre. Šta je s ostalih 87 minuta - pita se Milinković.

Na poziv se odazvao i Dragoljub Bekvalac, trener niškog Radničkog.

- Nezgodan je trenutak jer gostujemo Partizanu, ali svi mi treneri smo bili u situaciji i da nam odgovara i da kritikujemo izležavanje na terenu - kaže Bekvalac.

PODRŠKA NIKOLIĆU

TEZA trenera Partizana naišla je na odobravanje sportskog direktora Alberta Nađa.

- Sudija je taj koji bi trebalo da prekine utakmicu u situacijama kada neki igrač leži na travi. Nismo mi ti koji treba da procenjuju da li lopta mora da se izbaci ili ne. Ukoliko protivnik zloupotrebljava pravilo fer-pleja, koja je poenta da ga druga ekipa poštuje - istakao je Nađ.

 

šta činiti kad protivnik zalegne? fer-plej nalaže da, ukoliko je neko povređen, izbacimo loptu da mu se ukaže pomoć. praksa kaže da se "povređeni" u 99% slučajeva jednostavno "kradu vreme", kao i da do "povrede" dolazi najčešće u situacijama kada je rezultat povoljan za ekipu "povređenog", a bliži se kraj utakmice.

Link to comment

Sudija neka svira prekid i to je to. Uostalom, 95% izležavanja u cilju krađe vremena se dešava kada je igra već prekinuta zbog prekršaja i tu onaj drugi tim ne može ništa da uradi. Ova šatro diskusija u javnosti je jeftin spin kojim Tonkur prikriva sramotnu igru svoje ekipe.

Link to comment

drugar skoro ispisao klinca (6 godina mali) iz skole fudbala zato sto su ih vec na drugom, trecem "treningu" ucili kako "pravilno da padaju" da bi im sudije svirale faul  :isuse:

dok dodju do prve lige, svi vec doktoriraju na temu :(

Link to comment

To je izgleda jedino sto ih i uce u skolama, uz naravno psovanje mrtve majke sudiji za svaku sitnicu. I ja sam protiv izbacivanja lopte ako neko lezi. Na taj nacin se gomili jajarskih bunker ekipa izbija jedno od glavnih oruzja u drugom poluvremenu. U slucaju da to postane pravilo na zemlji ce ostajati samo onaj kome stvarno nije dobro, a onda je na sudiji da svira faul ili prekine utakmicu. 

Link to comment

Ma naravno, niko ne treba da osuđuje bilo koji tim ako neće da izbaci loptu. Osim ako nije bilo nešto vrlo očigledno, neki težak sudar ili slično. Sve ostalo - zajebi.

Link to comment

Ja mislim da bi to zapravo pomoglo poboljsanju fair play-a. Ako je FP da izbacis loptu u aut kada je protivnik povredjen, onda je krsenje FPa  foliranje prekrsaja, odnosno foliranje povrede. Kod nas se to toliko primilo da iritira svakoga ko pokusa to da gleda... 

 

Ja sam za to da se ne izbacuje lopta, pa nek sudije cesce sviraju ako treba, ali izlezavanje tokom cele utakmice da bi sacuvali rezultat je stvarno ogavno. Ja nisam toliko primetio da su se Pazarci valjali, ali kapiram da bih verovatno to vise primeitio da je Zvezda bila u pitanju. 

 

Sve u svemu, trulo je malo sto Nikolicu to sluzi kao izgovor, ali ta tema je vise nego opravdana i kada bi taj segment uspeli da eliminisemo iz JSLa i mecevi istog bi bili bar 30% gledljiviji... 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...