Jump to content
IGNORED

FK Partizan 2013/14


žaro

Recommended Posts

oprosti ti ali sve manje mi je jasno šta hoćeš da kažeš.prvo par fakata:u vreme barse i kajzera zvezda nije imala drastično više navijača od partizana nego što ih inače ima. imala je 1000 ljudi na prvenstvenim utakmicama isto kao i partizan.u ovom trenutku ne postoji razlika u stepenu nacionalizma između dve grupe. bar je ja ne vidim kad gledam tekmu sa istoka.severna tribina me zanima sa istorijskog i sociološkog aspekta ali patkometrija koja uključuje severnu tribinu me ne zanima. pomalo me i vređa. ja nisam nacionalista i to je tek jedan od razloga zašto tamo nisam bio skoro deceniju. cena karata je razlog zašto taj period nije duži.s tim u vezi ja zaista moram opet da ti postavim pitanje od pre nekoliko nedelja. ovaj put ću ga prošitriti.šta ti ustvari hoćeš da kažeš? šta ti zapravo hoćeš. ti lično. ozbiljan si čovek i evo mene jako zanima da čujem jer verujem tvom sudu. ne zajebavam te ali prilično me ovo nervira. mislim, navijanje je iracionalna kategorija i time možemo da objasnimo ovu raspravu ali šta ti zaista hoćeš? hoćeš da počnemo da skupljamo peticiju da se ugasi zvezda jer je ostvarila fašističko jedinstvo bog kralj sportista? hoćeš da priteramo moderaciju da izbaci pisanje o zvezdi? hoćeš da stavimo u potpise svi koji navijamo za zvezdu da se izvinjavamo zbog toga? šta?zvezda ima više navijača jer je bila uspešnija u popularnijem sportu. partizan ima skuplje sezonske karte za košarku jer je tu daleko bolji poslednje dve decenije. i to je to. mi ovde vodimo ove razgovore jer su se patkometrije dohvatli ljudi koji ne prate sport pa nisu znali o čemu drugom da pišu.
Ništa ja neću i ne znam odakle ti utisak da ja imam bilo kakvu agendu spram Crvene zvezde.uglavnom, povlačim se
Link to comment
  • Replies 7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kud u maglu Simoviću

    606

  • Ted

    537

  • Kreator

    365

  • Filipenko

    359

Top Posters In This Topic

Posted Images

poručniče pa zar moram da crtam, pank nije, samo, muzika. Pank je kulturni model koji će neki novi Jansen opisivati u Istoriji umetnosti.evo da ne bude zabune
Панк јесте музика. Без тога је садо-мазо опрема. Е, и немој Џенсена молим те. Да се не ватам за револвер.
Link to comment

ovo je tacno isto onoliko koliko su navijaci partizana danas intelektualna elita srbije, zahvaljujuci GTR.ne ozbiljno, koji ce ti ovakve budalastine? za skoro 50 godina zivota nikada nisam upoznao nikoga ali bas nikoga, a poznajem desetine hiljada raznih budala koje su gravitirale ka 2 stadiona, koji su se za jedan ili drugi tim odlucili iz bilo kakvog ideoloskog razloga. tipa, navijam za partizan jer sam hteo da se solidarisem sa timom u kome su igrali siptari i muslimani, spram nacionalisticke kloake od prekoputa. ili navijam za CZ zato sto brani srpsku cast nasram muftija sa groblja. nema ama bas nikakve mudrosti niti posla za vas intelektualce u ovome: uvek je izbor bio iracionalan i nevezan za to da li je klub vojni, policijski, srpski ili ne znam kakav. to dolazi tek kasnije kada se prikljucis stadu i onda se proseravas o svemu i svacemu, sarenim zastavama na severu, punk rocku na jugu i ne znam kakvim sve izgovorima za izbor koji je davno ucinjen. a ne retko, na nasu veliku zalost, izbor nije ni bio nas vec najcesce roditeljski - navijas za one za koje te naucio cale ili ujak, sem ako ih je bolelo dupe za to pa su te pustili da te pokvari drustvo.

oprosti ali neće bitikraj 80tih i početak 90tih je organizovana grupa navijača CZ, tzv. Delije, postala politička snaga i postala bi to i bez poslastičara koji ih je samo pogurao u pravom smeru. tada je organizaciju na sebe preuzela ekipa od 20tak veoma sposobnih ljudi a masa je bila sprema da prihvati njihovu inicijativu. Kruna je bio Bari 91 i orgazmično jedinstvo koje je stopilo Srbiju, Crvenu zvezdu i Delije u jednu celinu.nas tu nema jer smo postali šiptari, ustaše i komunjare iako je gomila ljudi iz tadašnje grobarske ekipe verovatno bila rada da dupe poda samo kako bi bili makar blizu tog nacionalnog orgazma ali jbg, bilo je kasno. 91 je prelomila gomilu klinaca na zvezdinu stranu i nikad nije bio veći jaz, odnosno brojčana prevaga navijača na strani zvezde kao sredinom 90tih. Barsa i Kajzer neka budu referentne tačke.a oko fluidnosti identiteta se slažem, on se stalno gradi.
Link to comment
Želeli smo da zadržimo Miljkovića, ali on sebe više ne vidi u Partizanu
:Hail:ako je verovati Nađu Aksentije bi trebao da ga zameni, mada poznavajući upravu ne bi me iznenadio i 1 Vlakno™
Link to comment

Politika objavljuje kako je u prethodnih deset godina Partizan na transferima zaradio skoro 90 miliona evra...Doduse,izvor im je Transfermarket...

Link to comment

Jeste, ali takse na ucesce u LE i LS, placanje televizijskih prava stanicama, nabavka papira za ulaznice koje su morali da prodaju da bi ljudi legitimno mogli da vicu na igrace...

Link to comment

Jasno.Ne treba zaboraviti ni renoviranje toaleta,investiranje u Djurinu kolekciju kaiseva,te angazman razlicitih portparolki...

Link to comment
:Hail:ako je verovati Nađu Aksentije bi trebao da ga zameni, mada poznavajući upravu ne bi me iznenadio i 1 Vlakno™
Miljkon :Hail:Aksentije deo drugi....povratak na mesto uspeha Edited by Ted
Link to comment

Počele pripreme, svi su tu Vuk, Đura, Burek, Smolhauzen....cilj titula i Evropa....kup niko ne pominje :mad:pripreme_VI_2013_0005.jpgtu je i 20 crno-belih junaka koji će se upustiti u bitku za slavu....ostali junaci će se pridružiti jer se trenutno bore za slavu Srbije, a neki će nas junaci napustiti jer ih žele inostrane vojske

- Živković Živko, Stanković Vojislav, Luka Predrag, Kojić Nemanja, Eliomar Silva, Ninković Nikola, Živković Andrija, Pauljević Branko, Marković Saša, Babić Dejan, Ilić Saša, Živković Marko, Petrović Nikola, Ostojić Miloš, Knežević Filip, Pantić Danilo, Šćepović Stefan, Jokić Milan i Šćepović Marko.
Edited by Ted
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...