Jump to content
IGNORED

FK Partizan 2013/14


žaro

Recommended Posts

Zakacih sam kraj vesti na SOS-u, te nisam cuo celu pricu, uglavnom ako sam dobro ukapirao, Visi sud je doneo presudu da stadion u Humskoj vise ne pripada FK Partizan i dodeljuje ga Ministarstvu odbrane. O cemu je ovde rec?
Šutanovac je svojevremeno tužio PFC da je u doba smutnji na volšeban način upisano vlasništvo nad stadionom u zemljišne knjige. Realno, Zeka je samo učinio ono što i stotine hiljada građana Srbije u to vreme, otkupio nekretninu za siću. Ali eto, izgleda da smo opet vojni klub.btw, u vreme pregovora o sukcesiji sa ex-Yu republikama, na zahtev Slovenaca da im se isplati njihov deo JNA, naši su tim istim zemljišnim knjigama mahali i dokazivali kako je stadion vlasništvo JSDPa a ne narodne armije.EDIPa to bih i najviše voleo, da nas preuzmu SlovenciOtmar_Kreacic.jpg Edited by Arbeitmann
Link to comment
  • Replies 7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kud u maglu Simoviću

    606

  • Ted

    537

  • Kreator

    365

  • Filipenko

    359

Top Posters In This Topic

Posted Images

a zemljište nad kojim je izgrađen stadion je vlasništvo...? sigurno nije vojske ili države, garant je bilo nacionalizovano, isto ko i zvezdin potez oko autokomande.

Link to comment

Mislim da je na mestu vaseg stadiona ranije bio stadion nekog predratnog kluba. Znam da je na nasem igrala FK Jugoslavija al ne mogu da se setim ko je kod vas.edit:Stadion Partizana was built on the site where before the BSK Stadium, home of BSK Beograd (now OFK), had stood. - See more at: http://www.stadiumgu...h.3EsJBejW.dpuf

Edited by katamaran
Link to comment

bio je stadion BSKa ali je BSK dobio zemljiste na koriscenje od Opstine grada Beograda. BSK kao pravno lice ne postoji od 1945. godine.

Edited by Arbeitmann
Link to comment
Privatizacijom bismo dobili (konačan) izlazak države iz fudbalskih klubova, odnosno kraj reketiranju javnih preduzeća da novac poreskih obveznika na ime sponzorstva™ uplaćuju tim kriminalnim udrugama gde on zatim netragom nestaje i pretvara se u desetine miliona evra dugovanja i neplaćenih poreza. U Srbiji svako javno dobro ima status alajbegove slame, pa tako i popularni fudbalski klubovi. Društvena svojina je napuštena kao model i to su milioni ljudi direktno osetili na svojoj koži, pa ne vidim zašto bi navijači i simpatizeri bili izuzeti od toga - pogotovo jer njih privatizacija Partizana pogađa isključivo emotivno a ne diretno u želudac i bubrege.To po strani, privatizacija neće doneti sportsko poslovanje (u smislu da cilj poslovanja budu dobri rezultati) i na to možeš odmah da zaboraviš. Privatni vlasnik će, pošto se priča dešava u zemlji u kojoj su sve poluge vlasti, sile i ekonomije u rukama najgorih drumskih razbojnika, opušteno drpati klub, prodavati talentovane klince, zakidati na pojačanjima, kasniti sa platama... Ali je ključno to što takvu politiku više neće finansirati poreski obveznici svojim parama. Doduše neće ni on svojim - zaduživaće klub kod banaka sve do bankrota ali to su sve razvojne faze kroz koje mora da se prođe. Par bankrota, par izbacivanja u beogradsku zonu, sve je za živog čoveka. Ne može se iz one najgore kriminalne žabokrečine u jednom koraku preskočiti u bazen sa alpskim mlekom u kojem plivaju nage francuske aristokratkinje. Samim tim, u dogledno vreme neće biti dobronamernog sponzora i neće biti držanja tima na okupu. Ali što pre se ovaj korov počne čupati, to će pre doći dan kada ćemo na njivi možda moći da nešto posadimo.
Niko ne očekuje alpsko mleko da teče, to je zamena teza, jer niko ništa slično nije rekao niti je naseo neko na Arape i Ruse. Samo pomenute "razvojne faze" mogu da bole mnogo više nego što moraju ako se desi to što ti predlažeš - privatizacija odma, bilo kome - i da bole mnogo manje ako se prvo sredi finansijsko stanje u klubovima umesto što se žuri sa prodajom, jer tako možda neko ozbiljan bude hteo da priđe.Ja želim najbolje i Zvezdi i Partizanu a ne nepostojećoj školi ili bolnici koju porezni obveznik svakako neće dobiti od para koje sad idu blizancima. To bi se slilo nekim drugim putem na staro mesto, jer su klubovi samo sredstvo krađe. A "razvojna faza", u slučaju pogrešnog vlasnika i privatizacije pre popisivanja duga, može da se razvije u Beobanku, Beočin ili Bečej u vaterpolu. Nije kraj sveta, ali to je nešto što valjda želimo da izbegnemo.I da podsetim na vrlo bitnu činjenicu:- "Stanje u našem fudbalu je jasno, svi klubovi osim Čukaričkog i Radničkog su udruženja građana, koja su građansko-pravna lica, a ne društvena, odnosno državna. Udruženje građana je građansko-pravno lice i ono je sticalo sredstva od članarine, poklona ili na druge načine utvrđene zakonom. A građanska svojina je sinonim za privatnu svojinu i upravo je to bio razlog što su Zvezda i Partizan već uknjiženi kao privatni vlasnici sportskih objekata i kao nosioci prava trajnog korišćenja zemljišta na kojem su njihovi objekti sagrađeni."prof. dr Zoran Ivošević, dugogodišnji sudija Vrhovnog suda, danas redovni profesor na Pravnom fakultetu Univerziteta Union. Edited by nemoderisani
Link to comment
bio je stadion BSKa ali je BSK dobio zemljiste na koriscenje od Opstine grada Beograda. BSK kao pravno lice ne postoji od 1945. godine.
onda je faktički vlasnik zemljišta opština grada beograda, zar ne?
Link to comment

izgradnjom stadiona JNA zemljište je dobijeno na trajno korišćenje za koje se plaća komunalna naknada. prvo je trajni korisnik bila vojska, pa JSDP a sada ne znam, uglavnom, ko ima stadion u vlasništvu ima pravo korišćenja zemljišta. a formalno je vlasnik grad Beograd.

Link to comment
Niko ne očekuje alpsko mleko da teče, to je zamena teza, jer niko ništa slično nije rekao niti je naseo neko na Arape i Ruse. Samo pomenute "razvojne faze" mogu da bole mnogo više nego što moraju ako se desi to što ti predlažeš - privatizacija odma, bilo kome - i da bole mnogo manje ako se prvo sredi finansijsko stanje u klubovima umesto što se žuri sa prodajom, jer tako možda neko ozbiljan bude hteo da priđe.
Ja više konstatujem nego što predlažem. Ovde su u opticaju dve varijante:1. Tipična srpska domaćinsko-partijsko-netransparentna privatizacija posle koje se opet neće znati ko je pravi vlasnik i kako se zapravo troše pare.2. Čekanje da država sredi stanje u klubovima (hahaha) nakon čega ide još čekanja na ozbiljnog kupca kome će rezultati i kvalitet tima biti u prvom planu (hahahahahaha).Ima naravno i treća opcija: ne talasaj, ne menjaj ništa, nije vreme, prvo analiza, ne treba preko kolena, jutro je pametnije od večeri, ćuti i skidaj gaće pred Jermenima, Azerima i Estoncima. I moli boga da ovi preko puta i dalje budu još veći raspad.Ja bih išao na prvu jer, iako je veoma loša, ipak ne garantuje propast poput treće i ne predstavlja utopijsko gubljenje vremena poput druge.
Link to comment
Kako je krenulo na kraju ce vam Terzic mazne stadion :D
Kakve veze ima poratni Metalac naknadno transformisan u tzv. OFK Beograd sa predratnim klubom BSK? Mislim moze Terza jos 10 tudjih titula da okaci na svoju ruinu od stadiona ali on sa BSKom nikakve veze nema. To mu je samo sema da uzme koje dopunsko milionce od Uefe na ime ''stogodisnjice kluba'' cemu niko nema narocitih motiva da se suprotstavi.Sto se tice privatizacije drago mi je da je sud odlucio da zemljiste pripada drzavi. Bolje tako nego da nam ga uzmu strane banke kada racun dodje na naplatu kao sto ce za koju godinu muslimanima iz Ljutice Bogdana 1a.
Link to comment

Naravno da to nije bio ozbiljan post :)btw uzese li kintu? Prosla stogodisnjica pre dve godine.

2011. godine, tadašnji BSK, a danas OFK Beograd, proslavio je zlatni jubilej, prvi vek svog fudbalskog bitisanja!
Edited by katamaran
Link to comment
Ja više konstatujem nego što predlažem. Ovde su u opticaju dve varijante:1. Tipična srpska domaćinsko-partijsko-netransparentna privatizacija posle koje se opet neće znati ko je pravi vlasnik i kako se zapravo troše pare.2. Čekanje da država sredi stanje u klubovima (hahaha) nakon čega ide još čekanja na ozbiljnog kupca kome će rezultati i kvalitet tima biti u prvom planu (hahahahahaha).Ima naravno i treća opcija: ne talasaj, ne menjaj ništa, nije vreme, prvo analiza, ne treba preko kolena, jutro je pametnije od večeri, ćuti i skidaj gaće pred Jermenima, Azerima i Estoncima. I moli boga da ovi preko puta i dalje budu još veći raspad.Ja bih išao na prvu jer, iako je veoma loša, ipak ne garantuje propast poput treće i ne predstavlja utopijsko gubljenje vremena poput druge.
Cenim da druga opcija nije u opticaju jer je tesko zamisliti da bi neko odlucio da ulozi novac u srpski model poslovanja. Cak i da ima najbolje namere i "solventnost", odvratila bi ga realnost u kojoj bi mu raznorazni Kimiji i Faljiji reketirali klub a drzava donosila propise koji bi mu izbijali sve vecu kolicinu novca iz dzepova. Prva opcija je manje-vise i sad na delu, klub drzi SPS ekipa i isti sluzi kao sredstvo za prikupljanje sredstava van uobicajenih partijskih metoda.
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...