Jump to content
IGNORED

FK Partizan 2013/14


žaro

Recommended Posts

Odlična akcija. Stvarno. Nego znam da Filip opsesivno juri te pasivne opsajde, pa ajd da vidim da li je isprati akciju.Rekoh već mali Andrija vredi više nego cela liga đuture.

Link to comment
  • Replies 7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kud u maglu Simoviću

    606

  • Ted

    537

  • Kreator

    365

  • Filipenko

    359

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nas istorijat mazohizma je mnogo bogatiji od vaseg - ima li sta gore od Bajica i Savica na mestu centralnih bekova, preko Babuna kao pleja ili brace Scepovic u napadu, te Stevanovica ili Vermezovica na klupi? Zivim u nadi da, barem za nas - nema.

Link to comment

tačno. ne mogu oni nikad tako nisko da padnu kao što smo mi padali. mi smo padali toliko nisko da smo neke od tih padova pretvorili u kult, i ljutimo se kad nam ih neko dira, kao da su u pitanju neke legendarne pobede. npr. meni fljamurtari znači mnogo više od nekih sjajnih pobeda. to su oni momenti kad ljubav prolazi kroz najveća iskušenja i izlazi kao pobednik iz tih bitaka. sa teškim i ozbiljnim povredama, ali ipak kao pobednik.

Edited by MocaVukotic
Link to comment
tačno. ne mogu oni nikad tako nisko da padnu kao što smo mi padali. mi smo padali toliko nisko da smo neke od tih padova pretvorili u kult, i ljutimo se kad nam ih neko dira, kao da su u pitanju neke legendarne pobede. npr. meni fljamurtari znači mnogo više od nekih sjajnih pobeda. to su oni momenti kad ljubav prolazi kroz najveća iskušenja i izlazi kao pobednik iz tih bitaka. sa teškim i ozbiljnim povredama, ali ipak kao pobednik.
Kad se doživi tako neka blamaža kao što je Fljarmurtari, čovek i nema mnogo izbora nego da kreativno spinuje pretvarajući večnu bol u ponos i ljubav.
Link to comment

Mi™ nismo stub srpstva i Albance smatramo za komšije i braću, a pogotovo smo ih onda smatrali. Samim tim, nismo bili u obavezi da izvršimo sepuku zbog jednog sportskog poraza od njih, i sve se lako dalo okrenuti na šalu. Sad, druga je priča to što bi u nekim drugim filozofijama života Fljamurtari verovatno predstavljao sramotu arijevske Srbije kakvu samo zatrpavanje stadiona može da spere, pa bi bilo neophodno žestoko spinovanje da se izbegne gašenje kluba zbog tog poraza.

Link to comment

Pa eto, zato što su Albanci ili iz nekog drugog razloga, tek Fljamurtari je ostao zabeležen kao simbol blamaže. Lično mislim da je Šelburn još veća blamaža, ako gledamo čisto sportski, ali čak i Šelburn će prekriti snjegovi i šaš, a Fljamurtari ostaje. Neko da se zajebava, neko da crveni zbog njega, a drugi da zbog njega osećaju ponos i ljubav. Ali niko nije ravnodušan.

Edited by Nikodije
Link to comment

tada je albanija, i sve što ima veze s njom, služila isključivo za sprdnju i podsmeh, za nipodaštavanje. tako i taj fljamurtari. međutim, taj fljamurtari je u sledećem kolu prošao i wismut iz tada sasvim solidnog DDR-a, a ispali su u trećem kolu od barse sa linekerom, pobedivši ih u revanšu 1-0 (tamo bilo 1-4). sezonu pre te, takođe su igrali sa barsom u prvom kolu kupa uefa, u albaniji 1-1, na camp nou 0-0, barsa prošla na gol u gostima. tako da... nije to bio toliko loš tim, koliko nas je sjebao taj pridev "albanski".

Link to comment
Nas istorijat mazohizma je mnogo bogatiji od vaseg - ima li sta gore od Bajica i Savica na mestu centralnih bekova, preko Babuna kao pleja ili brace Scepovic u napadu, te Stevanovica ili Vermezovica na klupi? Zivim u nadi da, barem za nas - nema.
ja se nekako sa setom u ocima prisecam stamenog rnica i ubitacnog tandema goran obradovic - nenad bjekovic dzunior :(pod jesinom komandom of kors.
Link to comment
Pa eto, zato što su Albanci ili iz nekog drugog razloga, tek Fljamurtari je ostao zabeležen kao simbol blamaže. Lično mislim da je Šelburn još veća blamaža, ako gledamo čisto sportski, ali čak i Šelburn će prekriti snjegovi i šaš, a Fljamurtari ostaje. Neko da se zajebava, neko da crveni zbog njega, a drugi da zbog njega osećaju ponos i ljubav. Ali niko nije ravnodušan.
Verovao ili ne, ja sam ravnodušan. Videoton mi je, pak, i danas ozbiljna patnja, skoro kao Artmedija. Fljama, Šamrok i Tikva su mi potpuno nebitni.
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...