Jump to content
IGNORED

FK Partizan 2013/14


žaro

Recommended Posts

daj bar onda da nadjem kakvo-takvo zadovoljstvo u dusevnoj patnji raznih Degenija, Muslina, Milosa, Pantelija i slicnih etickih gromada. Bolje je da takvi pate nego da likuju.
Znaci ako ja napisem da je nepostojeci penal za Zvezdu protiv neke ekipe, to je ok, jer je zaista bio nepostojeci ali ti to zapravo ne znas jer ne zalazis (kao sto se vidi) na fudbalske topike, ti si iznad toga. Ali ako se napise da je kradja bila u korist Partizana, onda smo Milos, Degenije, Muslin i ja eticke gromade koje treba da pate, jel tako? Onda znas kakvi su ljudi koji su na fudbalskim topicima, iako tu ne zalazis, pa mozes da ih okarakterises.Bravo majstore.edit: eticke gromade, ne moralne, moram citirati pravilno. Edited by pantelia
Link to comment
  • Replies 7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kud u maglu Simoviću

    606

  • Ted

    537

  • Kreator

    365

  • Filipenko

    359

Top Posters In This Topic

Posted Images

Empatično-moralni grobar u susretu sa surovom istinom, rasplakaću se..Stvarno je dirljivo videti ove moralne ispade navijača topčiderskih blizanaca. Pa samo navijanje za ova dva kluba znači u startu izabrati klub pretplaćen na pobede, prva mesta, uvek najmanje meku, a često i otvorenu (pa i besramnu kao juče) sudijsku podršku, o političkoj da ne govorimo..Ovakve situacije kada istima postaje nemoguće dalje zavaravati sebe, pa smo u prilici da gledamo direktan prenos bacanja govana u ventilator, su jednostavno priceless.Ne znam da li me više iznenađuje količina lažne naivnosti, ili broj onih koje ni ovakve scene ne mogu naterati da pocrvene.
Zna se, pravi i čestiti ljudi koji vole sport navijaju za projekat Ratka Buturovića, na prelepom ravnom severu, tamo gde su ljudi mnogo pošteniji i vojvođanskiji i gde se tekme ne nameštaju./sarcasm offOvo je dno dna, ovako očigledna kradja. Sada svako ima pravo da se buni na neregularnost lige, kažu da je Novi Pazar poslao video zapis tekme u UEFA i da se očekuje najstrožija sankcija™ za Partizan.Jbg, setite se da je i jedan Juventus otišao u drugu ligu zbog nameštanja. Ja se iskreno nadam da će se tako nešto dogoditi, možda dođe normalnim ljudima(naravno ne i navijačkoj bagri, tzv. najvernijima™) iz dupeta u glavu šta se ovde zapravo radi i da to tako više ne može.
Link to comment
Empatično-moralni grobar u susretu sa surovom istinom, rasplakaću se..Stvarno je dirljivo videti ove moralne ispade navijača topčiderskih blizanaca. Pa samo navijanje za ova dva kluba znači u startu izabrati klub pretplaćen na pobede, prva mesta, uvek najmanje meku, a često i otvorenu (pa i besramnu kao juče) sudijsku podršku, o političkoj da ne govorimo..Ovakve situacije kada istima postaje nemoguće dalje zavaravati sebe, pa smo u prilici da gledamo direktan prenos bacanja govana u ventilator, su jednostavno priceless.Ne znam da li me više iznenađuje količina lažne naivnosti, ili broj onih koje ni ovakve scene ne mogu naterati da pocrvene.
Ti si bato zesce omasio fuzbal..i da me ne mrzi ekspresno bih te oterao u kurac...Ali necu..uzivaj u svojoj muci.edit - jebote, isproziva me Djordje Cvarkov :lol: Edited by SNARC
Link to comment
pa, osim Milosa koji na svet gleda ruzicastim djozlucima, ne bih rekao da ostalima takve stvari u sopstvenom taboru ne smetaju. dodji na nas topic, posto larsson nije tu ja cu ti posluziti vinjak i vidi sta se pise o FKCZ
Mislim da je problem u 1 teškom besmislu javnog spočitavanja ovih stvari na komšijskom topiku. Ovo kolo sreće će se kad-tad okrenuti i tzv. titule™ će se vratiti na drugu stranu brda, naravno uz isti princip favorizovanja od strane sudija i/ili saveza. I onda treba grobari da nagrnu tamo i lamentiraju nad jadnošću, izmišljenim penalima, nepostojećim kartonima i ničim izazvanim poklonima od strane protivničkih štopera, bekova i golmana? Naravno da će prva i ispravna reakcija biti: "Divne li moralne lekcije, nego gde ste bili da kukate kada su kod vas pljuštale tolotitule?"...Mislim da za time nema potrebe. To je začaran krug. Partizanov niz od šest tolotitula pravi dodatni problem jer kreira ozbiljan disbalans u nečemu što bi trebalo da bude uređeno mafijaško igralište na kojem postoji nekakva podela plena. U kaljugama kao što je srpski fudbal bilo bi bolje ako bi postojala neka ravnoteža u krađi jer ovako jedan tim nikada ništa ne ukrade pa se vremenom gubi osnov da se njegovim fanovima odbrusi: "A gde si labude bio da se buniš kada ste vi namestili titulu™?"A da li će u konačnici Partizan ili Zvezda biti taj čuveni tološampion koji fasuje glatku eliminaciju u drugom pretkolu, potpuno je nebitno. Mada bi svakako bilo fer da i Zvezda dobije svoju eliminaciju, kako ne bi sve ostalo na teorijskim postavkama.
Link to comment
Problem je u tome što svi isključujete mogućnost da neko prosto i dalje gleda i ide na tekme zato što to voli ili mu je uzbudljiv sam odlazak u onu masu ili ga podseća na detinjstvo ili nešto treće.Rasprava je sinoć krenula jer je kud u maglu napadnut zato što se raduje pobedi. Pa šta? Nek se raduje. Kupio čovek sezonsku. Oće da gleda golove. I da njegov klub pobedi. I ja sam otišao na obe zvezdine tekme. Verovatno ću ići i kad se režiranja ozvaniče. I meksičko rvanje je namešteno pa idu ljudi.U tom smislu je ova rasprava jako besmislena. A naročito rapsrave forumskih individua sa forumskim apstraktnim gomilama. Nema "jadni ste". Ima samo "jadan si".A i to je postalo sviranje kurcu.
mala ispravka, pocelo je ovim:
Koliko su ljudi koji uzivaju u pobedama partizana jadni.
i sta sad normalan covek da odgovori na ovo?posebno sto pre toga nije bilo nijednog posta koji nije bio zajebavanje zbog ocigledne namestaljke.
Link to comment

jucerasnja utakmica upada u oci kolicinim lopovluka na jednoj utakmici. naravno da je bilo kradja i namjestanja i ranije, i u zvezdinu i u partizanovu korist. ali, to ne znaci da u jednom trenutku neko ne treba reci dosta. to sto je zvezdin motiv cinjenica da partizan krade bolje, i da im ne bi smetala suprotna situacija za mene nije toliko bitno koliko potencijalna korist koju vidim u odluci da klub za koji navijam odbija da dalje ucestvuje u tome.nije to ispadanje moralnom velicinom u mojim ocima, daleko od toga. ali jeste korak ka normalnosti.u mojim ocima ce za srpski fudbal vise znaciti vrserasnji zvezdin eventualni neizlazak na teren u ivanjici, nego 5 titula u slijedecih 5 godina . ali nista od toga.

Edited by nautilus
Link to comment
mala ispravka, pocelo je ovim:i sta sad normalan covek da odgovori na ovo?posebno sto pre toga nije bilo nijednog posta koji nije bio zajebavanje zbog ocigledne namestaljke.
kažeš degeniju da je njegov post jadan i riportuješ ga. ja ne vidim prostor za dalju priču nakon toga. evo ja ću: degenije, ako čitaš, jadan ti je bio post. post ti je paušalno pokenjavanje po svima koji su se ikad radovali zbog partizanovih pobeda i insinuacija da su sve partizanove pobede nameštene. što nije tačno.i to je to. tu smo svi. ne vidim potrebu da se svi dalje uključuju ali očito da ljudi vide nešto što ja ne vidim pa se stvar raplamsala.
Link to comment
Ovo je dno dna, ovako očigledna kradja. Sada svako ima pravo da se buni na neregularnost lige, kažu da je Novi Pazar poslao video zapis tekme u UEFA i da se očekuje najstrožija sankcija™ za Partizan.
I šta će takmičarska komisija UEFA videti na tom snimku? Jedan nepostojeći penal, nepostojeće isključenje i prelaženje lopte preko linije čemu je prethodio prekršaj nad golmanom? Jbte, pa takvih utakmica se odigra po 20-30 svakog vikenda širom Evrope, najbolje da će ova postati predmet istrage i još bolje da je Novi Pazar bilo šta poslao u UEFA, ne mogu da verujem da neko može da poveruje u to. Ako je utakmica nameštena za prelaz i 7+ onda je Novi Pazar ili učestvovao u tome na ravne časti ili su njihova tri gola takođe neregularna jer su igrači Partizana namerno i doslovce uterivali loptu u svoju mrežu. Ako pričamo samo o favorizovanju Partizana od strane sudije onda nemamo bilo šta senzacionalno već tipičnu protekciju koju možemo da vidimo i u prenosima liga Petice gde ume da bude i daleko skandaloznijih sudijskih odluka. I sad će UEFA da otvori istragu o nameštanju? Ista ona UEFA koja uredno štiti Karadžića kad god mu je to potrebno? Edited by beowl
Link to comment
u mojim ocima ce za srpski fudbal vise znaciti vrserasnji zvezdin eventualni neizlazak na teren u ivanjici, nego 5 titula u slijedecih 5 godina . ali nista od toga.
Zvezdin neizlazak u Ivanjici neće značiti ništa. Za srpski fudbal bi jedino značilo kada bi preostalih 13, ili 14 timova, u zavisnosti od toga gdje svrstamo Vojvodinu, odbilo da izađe na teren. Meni samo nije jasno kako ne uviđate tu tanušnu razliku.
Link to comment
To je začaran krug. Partizanov niz od šest tolotitula pravi dodatni problem jer kreira ozbiljan disbalans u nečemu što bi trebalo da bude uređeno mafijaško igralište na kojem postoji nekakva podela plena.
to je to. bruno tataglia popizdeo zbog don corleonea, koji drži političare u džepu, like so many nickels and dimes, and refuses to share. zatim, kad na to dodaš duplo veći disbalans koji postoji u drugom najpopularnijem sportu, koji može da bude samo još veći, dobiješ opštu frustraciju u tataglia familiji. sledi pozivanje na peti amandman, dok luka braci spava sa ribama. Edited by MocaVukotic
Link to comment

daj, McCabe, kakvo rasplamsavanje?ocito je da ti vidis nesto sto ja ne vidim, ja vidim samo uopbicajenu zajebanciju. uostalom, bili prisutni i moderatori na raspravi, flegma se samo sit ismejo. ako on nije mislio da to treba obrisati, sta mene briga :)izgleda da ja mnogo neozbiljnije dozivljavam sve ove nazovi rasprave o ovom nazovi sportu u srbalja... lolol:

Link to comment
u mojim ocima ce za srpski fudbal vise znaciti vrserasnji zvezdin eventualni neizlazak na teren u ivanjici, nego 5 titula u slijedecih 5 godina . ali nista od toga.
I šta time dobijaš? Navrat-nanos uterivanje tolotitule u Zvezdinu vitrinu, kako više ne bi istupali iz lige (osim ako veruješ da ih Čović i Kokeza neće vratiti u ligu sve dok ne budu iskorenjena sva nameštanja počev od onih u njihovu korist). Onda može sledeće godine i Vojvodina za dobro srpskog fudbala da istupi iz lige u prvom kolu, pa da i oni ulove nešto u mutnom. Posle njih može da proba i Jagodina, nikad se ne zna. Možda uspe. Pa Sloboda, pa Spartak. Možda ćemo tako oživeti posrnule fudbalske centre širom Srbije.Za srpski fudbal će jedino značiti upad UBPOK i specijalaca u FSS pa onda redom u klubove, pa kakva god odmazda da stigne iz UEFA. Gde god ima dokaza odrezati bajbok odgovornima, klubove poizbacivati u beton rangove takmičenja, sprovesti punu svojinsku transformaciju i saopštiti im da će ih to sačekati svaki put kada krenu sa svinjarijama. Ove ad hoc protestne akcije povodom neravnopravne podele plena mogu biti od koristi za jednu bandu ali svakako ne za fudbal kao takav.
Link to comment

Možda me ne bi potresla ova nameštaljka, već se naviklo, da se nije desila kao zadnja u nizu događaja kojim nas ubija moj voljeni klub u zadnjih nekoliko dana, ispadanje od kojekoga, Kimi na terenu, Kimi na KZŠ, Šćepinjo u strahu bez zaštite kluba, puzavi Nađ, lažna informacija o Mitrarinom obeštećenju, partnerstvo mafije odande sa vlastima i ovo zadnje.Nekako imam utisak da više ništa ne može da iznenadi i da nema spasa dok fudbalska liga ne izumre, kao onda bokserska, pa da gledamo revijalne mečeve

Link to comment

Istupanje iz lige znaci i gubitak kinte od igraca i sve sto ide sa tim. To je potez ocajnika. Rekoh, nece se desiti.Slazem se sa tobom za policiju. Samo nije UEFA razlog zbog koga policija ne vrsi kontrolu klubova. Nemaju klubovi, savez i sluzbenici imunitet. Drzava ne moze da odredjuje ko ce voditi savez, ne moze da mijenja pravila igre, da odredjuje ko ce igrati Evropu, ali da hapsi kriminalce, prolazi kroz knjige i poslovanje, itekako moze. Francuska, Italija i Njemacka su to i te kako radile.Edit: Srbija ima savrseno elegantan instrument kojim moze ocistiti zlo u FSSu i klubovima. Samo trebaju reci nema kinte i sponzorstava od drzave, javnih preduzeca ili bilo kojih preduzeca u kojima drzava ima udio dok se stvari ne rasciste. I kraj price. Ali, iz istog razloga zbog koga ne salju UBPOK na tu bandu ni to nece reci.

Edited by nautilus
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...