Jump to content
IGNORED

Ravna Gora - TV serija


Filipenko

Recommended Posts

:Za one koji ne žele da troše vreme spojeni palac, kažiprst i srednji prst su koristili "ratnici Srpskog Dobrovoljačkog Korpusa"...
Ček, šta sugeriraš, da je trula jabuka koristio pozdrav SDK prije nego što je ovaj ustanovljen? Inače ima smisla da je Bajić ukomponirao didaktički moment razjašnjenja nedoumica oko 3 prsta, očekivao bih takvu mudroliju.
Link to comment
  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    275

  • Singer

    160

  • Filipenko

    123

  • Otto Katz

    123

Top Posters In This Topic

Posted Images

Aman, tri spojena prsta nisu koristili (samo) pripadnici SDK, to je stari pozdrav iz doba kraljevine.post-10976-0-50376500-1348343864.jpgSDK je samo nastavio da ga koristi, zloupotrebljavajući ga i obeščašćujući ga, nalik na ove spodobe:dveri_pozdrav_totalitarizam.jpgIsto kao što je Vuk Drašković, prema tvrdnjama njegovog kuma potomak biskupa Juraja Draškovića, nastavio da koristi ustaška tri raširena prsta pričajući kako je to svesrpski nacionalni pozdrav zato što ga eto on koristi. Nikakvo iznenađenje.

Link to comment
Cenim da će Miloslav Samardžić tome posvetiti bar tri pasusa.
Odmah postaviti ovde reakcije, ko prvi naleti na iste. To mi je postao gušt čitati iz nedelje u nedelju :jerry:
Link to comment

Ipak je Draža meni najsmešniji. Samo se mršti i gleda u nešto: karte, kompas, dvogled, ogledalo, daljinu ....Posle dugog zveranja samo prozbori kroz naočare neku nedotupavnu rečenicu i REZ. Gerila kreće dalje prema srbijici. Ona scena sa zaboravljenim ogledalcima koje kupi revnosni klinac je targično glupa. Valjda im je brijanje i depilacija bili najbitniji u tim danima? Bar jedno da polomi, makar namerno, pa da ima o čemu prosečni gledalac da razmišlja ....E Radašine, Radašine ... ko li ti dade naše pare ovo da snimaš ?!?

Link to comment
Ipak je Draža meni najsmešniji. Samo se mršti i gleda u nešto: karte, kompas, dvogled, ogledalo, daljinu ....Posle dugog zveranja samo prozbori kroz naočare neku nedotupavnu rečenicu i REZ. Gerila kreće dalje prema srbijici.
Link to comment
Ona scena sa zaboravljenim ogledalcima koje kupi revnosni klinac je targično glupa. Valjda im je brijanje i depilacija bili najbitniji u tim danima? Bar jedno da polomi, makar namerno, pa da ima o čemu prosečni gledalac da razmišlja ....
Mislim da ovde masis :lolol: : ponasanje revnosnog klinca je ilustracija ponasanja dobro patrijarhalno vaspitanog deteta uzornog srpskog domacina koje se brine o drzavnoj imovini...Pa video si kako je revnosan i kako ga je ocinski i zastitnicki onaj oficir sa kraja zamicuce kolone rukom pozvao da se prikljuci....I prenebregao si dramaticni moment, lukavo umetnut u fabulu radnje: kad je ono potrcao nazad, ja sam pomislio da evo jedan utece kad je zagustilo i kad je Glogovac izjavio da od sada nema labavo....
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...