Jump to content
IGNORED

Ravna Gora - TV serija


Filipenko

Recommended Posts

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    275

  • Singer

    160

  • Filipenko

    123

  • Otto Katz

    123

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pa kad nisi bio u vojsci :teacher:
Ko nije bijo?!? Ja? Ja nisam bijo u vojsci?!? JA??Ja sam ti sluzio u eliti elite, necemu najboljem sto moze da ponudi vojska ove (i prethodne) drzave tzv. krem de la krem. Ja koji i dan danas imam ratni raspored, ja nisam sluzio vojsku?? c c c c cBolje d'me ub'lo na strazi nego ovo da dozivim!! :isuse:
Link to comment
"... Srbi izloženi neljudskoj vokalnoj schnell, schnell/loss, loss torturi od strane okupatora.":lol:Meni takve scene ni u Otpisano vreme nisu bile jasne, pa naučite te ljude još dve-tri reči majku mu... Ili ih bar pustite da budu ona kao grim & silent pretnja, umesto što se derinjaju sve isto.
Link to comment
"... Srbi izloženi neljudskoj vokalnoj schnell, schnell/loss, loss torturi od strane okupatora." :lol:Meni takve scene ni u Otpisano vreme nisu bile jasne, pa naučite te ljude još dve-tri reči majku mu... Ili ih bar pustite da budu ona kao grim & silent pretnja, umesto što se derinjaju sve isto.
A ovakav dragulj, Šotra ga brusio, stvoren za taj tip uloge. 0zs7.jpgBez zajebancije, ako već nema glumaca koji bi mogli da glume na njemačkom, kvalitetno može da posluži i korištenje folksdojčera. Neke od najboljih njemačkih replika u partizanskom filmu su u stvari izrečene na našem jeziku. Šicer i Kriger su mi ostali u sjećanju kao najstrašniji negativci. Opet, Radko Polič je u PE bio jači Nijemac nego Peter Karsten u bilo kojoj ulozi ili Hardi Kriger, koji mi je baš dobar u Neretvi. Klauberg je ipak ostavio jači utisak od ove dvojice.*Gledajući sad u RG Poliča, osjećam onu vrstu tuge koju sam osjetio dok sam gledo Milenu Dravić kako u svojoj sedamdesetoj godini igra ulogu direktorice banke u SG.* Možda je Fragand u pravu kad kaže da je ciljna grupa ovih serija publika od 10-15 godina, ja u stvari većinu partizanskih filmova i serija i jesam odgledo do tog doba, odatle mi se i vuku najjači utisci. Međutim, čekajući još prošle godine najavljenu RG, ponovo sam odgledo sve dostupno od Save Mrmka, plus još gomilu partizanštine. Jači partizani™, skroz..
Link to comment

Obje scene s legitimiranjem RPa su zapravo maestralne u svojoj gluposti. Ona druga mislim da nema ni logičku povezanost, sugerira nam se da tu odvajaju Srbe od nesrba, ali Nijemci pregledaju zube, nekolicini redom, polako što kaže Dragan Torbica k'o direktan prijenos i nikoga ne legitimiraju. Ostaje da zaključimo da Srbe ili nesrbe, jedne od ta 2, prepoznaju po zubima. Scena je zamišljena kao ilustracija neke logične radnje kao u lošijim istorijskim dokumentarcima kad profesor opisuje boj Rima s varvarima, a u pozadini se neki čobani&budale gegaju u rimskim uniformama. Tačno fali onaj Aca Stojanović. Elem RPa ne izdvajaju nakon rutinske kontrole, znači ne prepoznaju ih po zubima. Nego ga onaj Švabo nanjuši. Gleda ga, gleda i traži da pogleda baš njegove ćage. U onoj prvoj sceni, kada je crven fesić nanjušio RPa mislio sam. ok, prepoznaje oficira po pelerini. Međutim i Švabo ga nanjuši.

Link to comment

Policev lik ima smisla ako i samo ako on u potonjim epizodama bude medju onom shakom slovenackih cetnika. A ako jeste tako, onda je to jos jedna naznaka koliko ce ovo biti spora i dosadna serija.

Link to comment

joj smogovac pa upotrebi logiku božiji ćoveće- atreba švapski kapetan biti šerlok holms da zaključi da je jedan 70-godišnjak u gomili zarobljenih vojnika sigurno oficir, a s obzirom na godine da se sigurno radi o visokom oficiru, zato mu je posvetio pažnju

Link to comment
joj smogovac pa upotrebi logiku božiji ćoveće- atreba švapski kapetan biti šerlok holms da zaključi da je jedan 70-godišnjak u gomili zarobljenih vojnika sigurno oficir, a s obzirom na godine da se sigurno radi o visokom oficiru, zato mu je posvetio pažnju
Pa jeste, ali oni mlađi nesrbi ostadoše neodvojeni, tj. ako ih nisu poznali po zubima.
Link to comment

a na čemu je švapski kapetan pečatirao ausvajs za rp, logično je da za tim stolom sedi ćata koji zavodi zarobljenike na osnovu vojne knjižice koju mu oni predaju- meni je tu čudno da ga kapetan pita da li mu je neko oduzeo cvikere ali ne i zašto je bos

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...