Jump to content
IGNORED

Ravna Gora - TV serija


Filipenko

Recommended Posts

Grupa ostrascenika tera ideoloskog zeca a isterace na kraju revizionistickog kita ubicu. Sa sve drzavom kao podrskom.Koliko moras da si glup da pakujes na ovakav nacin i uz ovakve asistente...?
Tačno tako.
Link to comment
  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    275

  • Singer

    160

  • Filipenko

    123

  • Otto Katz

    123

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sad sam tek odgledao... Jao majko... :isuse:Tačno znam kako je bilo Bajiću kad je radio na scenariju...

n65a8z.jpgHe put SPO in spoiler...

No, barem je Dorćol realno prikazan, takav je isti i danas. :lol:

Link to comment
Grupa ostrascenika tera ideoloskog zeca a isterace na kraju revizionistickog kita ubicu. Sa sve drzavom kao podrskom.Koliko moras da si glup da pakujes na ovakav nacin i uz ovakve asistente...?
Ово ми није јасно...нешто као завера Лазара Стојановића, СПЦ, фамилије Боре Пекића...то ти тако изгледа?Равна Гора све боља и боља.
Link to comment

ja seriju pratim iskljucivo zbog papuca njegovog velicanstva.ono kad se vezes za neki lik pa oces da ispratis celu njegovu sudbinu.da li su stradale u bombardovanju? da li su pristupile kpj, otisle u cetnike, zabavljale nemackog okupatora nastupajuci u pozoristu?ili su se mozda razdvojile, pa je leva okacila petokraku, a desna kokardu? ili su mozda bila made in ndh pa su prebegle pavelicu?dal im je sudjeno posle rata ili su uspele da pobegnu u argentinu?mnogo je pitanja, a premalo odgovora...

Link to comment
mnogo je pitanja, a premalo odgovora...
Lijepo si ovo rekao. Mene već 30tak i kusur godina muči jedno ravnogorsko pitanje. Kad u Užičkoj Republici Rade Šerbedžija (je Srbin, ali i dobar glumac) ne pušta kurira da ide Nijemcima, već on sam odlazi i pritom gine. Kog je đavla išao, kud, šta je htio? Možda je baš ovaj ravnogorski topik mjesto za razrješenje ove neobične misterije?
Link to comment
Ово ми није јасно...нешто као завера Лазара Стојановића, СПЦ, фамилије Боре Пекића...то ти тако изгледа?Равна Гора све боља и боља.
Pa neka Joda sam kaže šta je tačno mislio, ali koliko sam ja razumeo njegov post, nije reč o bilo kakvoj zaveri bilo kakva zavera, već o naivnom antikomunizmu koji će završiti u najrnjem revizionizmu. Između ostalog i zato što je spreman da se uhvati u kolo i sa orbanovskim crnim đavolima, samo ako će mu to pomoći da prokaže crvene. Kao što rekoh, sa verom u Hrista, protiv komunista.20131109_EUP003.jpg
Link to comment

Sto se izlozbe tice ne mislim ili bolje reci nadam se da se ne radi o revizionizmu, a ni nekom apstraktnom antikomunizmu. Treba pricati o toj strani rezima, a ako se time nece baviti strucni ljudi na znanstven nacin, onda ce se baviti mistifikatori i revizionisti.

Link to comment
Sto se izlozbe tice ne mislim ili bolje reci nadam se da se ne radi o revizionizmu, a ni nekom apstraktnom antikomunizmu. Treba pricati o toj strani rezima, a ako se time nece baviti strucni ljudi na znanstven nacin, onda ce se baviti mistifikatori i revizionisti.
:lolol:O, da... u onom trejleru sve puca od znanstvenosti... Edited by Syme
Link to comment

Nakon prve 3 epizode Ravna Gora prijeti da postane prva serija na temu II svjetskog rata, ne računajući Alo, Alo, u kojoj nije stradao nijedan lik. Doduše, mislim da su prikazani neki leševi, ali do sada nije stradao njedan lik koji je imao repliku, ili smo mu saznali ime.Poređenja radi, u Otpisanima je do kraja treće epizode izginulo 40% glavnih likova (egzaktan podatak) i preko 50% sporednih likova (slobodna procjena), među njima i obje ženske i dotadašnji glavni negativac.Mislim da je čak i u persiflaži zvanoj Drug Crni u NOB ginulo više likova nego u Ravnoj Gori.Shvatam ja da Bajić voli svoje likove, ali onda ne treba da radi ratne serije, već seoske pastorale.Doduše, uvjerili smo se da ni njih ne radi kako valja.

Link to comment
Grupa ostrascenika tera ideoloskog zeca a isterace na kraju revizionistickog kita ubicu. Sa sve drzavom kao podrskom.Koliko moras da si glup da pakujes na ovakav nacin i uz ovakve asistente...?
Tačno tako.
Jel' to vas dvojica ozbiljno o revizionizmu? :isuse: Majko Bozija!Izgleda da je nekima na forumu klanje civila, oduzimanje licne imovine i zigosanje zivopisnim epitetima samo "kolateralna steta". Kako je "sloboda" izgledala nekima u valjevskom kraju, mozete da pogledate ako zavirite u linkovane knjigeKonfiskacija.pngAgrarna%20reforma.pngRadicka je navela samo deo stradalih, one za koje postoje pisani sudski dokazi o konfiskaciji imovine i drugim presudama. Nema reci o preko 2500 pobijenih valjevskih civila (4500 i okrugu) iz ciste obesti koji su streljani na Krusiku, danas Petom puku, a preko cijih kostiju je pocetkom pedesetih podignuto i prvo stambeno naselje u Valjevu, Peti puk, od cigala istoimene bivse kasarne. Nema reci ni o kulturnom genocidu, sravnjivanju Starog groblja sa zemljom na brdu Bair, iz XVIII veka, istom onom groblju na kome su sahranjivane kosti i srpskih i ausrtrougarskih vojnika 1914/15, tokom epidemije tifusa. Tu je posejana trava, nadgrobni spomenici su iskorisceni za ivicnjake u gradu, a sezdesetih dignut Spomenik borcima revolucije u vidu Stjepana Filipovica, koji je uzgred budi receno obesen na mestu gde je podignuta zgrada Doma kulture. Nema reci ni o dizanju u vazduh dinamitom manastriskog kompleksa u Gradcu iz XI veka, da bi se na istom mestu, krajem pedesetih, napravio fudbalski teren FK Radnicki (danas FK Krusik)...Zlocina nad valjevskim stanovnistvom ima koliko hocete, i to ne treba da izadje u javnost? Zasto?
Link to comment
Zlocina nad valjevskim stanovnistvom ima koliko hocete, i to ne treba da izadje u javnost? Zasto?
Svako spominjanje komunistickih zlocina, vodi u istorijski revizionizam i pravdanje fasizma. Zato ih je bolje ne spominjati, jer niko ne zeli da ga proglase fasistom. Pravda za zrtve je ionako precenjena...
Link to comment
Ово ми није јасно...нешто као завера Лазара Стојановића, СПЦ, фамилије Боре Пекића...то ти тако изгледа?Равна Гора све боља и боља.
Jel' to vas dvojica ozbiljno o revizionizmu? :isuse: Majko Bozija!Izgleda da je nekima na forumu klanje civila, oduzimanje licne imovine i zigosanje zivopisnim epitetima samo "kolateralna steta".
Svako spominjanje komunistickih zlocina, vodi u istorijski revizionizam i pravdanje fasizma. Zato ih je bolje ne spominjati, jer niko ne zeli da ga proglase fasistom. Pravda za zrtve je ionako precenjena...
--------------Eno vam ga Miklos Horti, ugradjen u osnove tzv. Muzeja Terora, pomagaca izlozbe u kojem je odnos nacisticko-komunistickih zrtava 1:10, a gde Hortija naravno nema nigde, jer je postkomunisticka madjarska desnica zakleta na njegovom vracenom kovcegu iz Portugala jos tamo negde '93. Zivo me interesuje sta na to kaze SPC, podrzavalac ove izlozbe koja svake godine obelezava ubijanje u Backoj u tzv. raciji? Dalje, izlozba sa Cvetkovicevim drugarima iz Hrvatske koji su u onoj domobransko/ustasoidnoj mucki o jugoslovenskoj sluzbi povlacili znak jednakosti izmedju Blajburga i Jasenovca (dok im je Cvetkovic tercirao, naravno). Sa Erhartom Busekom, megamuljatorom i finansijerom skoro svih revizionistickih projekata i ponekih partija u Bugarskoj, Rumuniji, Madjarskoj...Mada je, doduse, lepo videti Karadjordjevice koje verovatno samo komunisticka otimacina moze da dovede do situacije da maksimum dva minuta sklope primirje...Samo vi, rodjaci, kusajte ta miteleuropska kukavicja jaja. Ovde su Broz i njegovi samo kolateralna steta u apsolutnoj nivelaciji svih totalitarizama, gde crveni pocinje da dobija primat.Drzavne institucije su tu, naravno, kad je sledeci smernice PPV o nedodirljivoj i nedosanjanoj Angeli Toma otisao u Madjarsku i konstatovao kako vise sa njima nemamo nijedno nereseno pitanje. :lolol:Joj, vidim da i mucene Dveri ovo promovisu, a prekjuce usplahireno kace slike iz skola u Senti gde se Horti povampirio :lolol: Edited by Yoda
Link to comment
Eno vam ga Miklos Horti, ugradjen u osnove tzv. Muzeja Terora.
Морам да те питам на шта си мислио? Био сам пре коју годину у Музеју терора, и нисам нешто запазио Хортија. Чини ми се да је из тог периода највише места посвећено заробљеничким логорима по СССР-у. Иначе ми је најсуманутији део музеја био са послератном поставком, оно са мађарским (не-експрес) лонцима и очајним омотима производа. Истина да су лоши, али их не бих убрајао у терор...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...