Jump to content
IGNORED

Ravna Gora - TV serija


Filipenko

Recommended Posts

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    275

  • Singer

    160

  • Filipenko

    123

  • Otto Katz

    123

Top Posters In This Topic

Posted Images

Koliko lik ovog Okanovića treba da ima godina? Kapiram dvadesetak... Podseća me na ono u The Books of Knjige Slučajevima pravde kada Rajko (TBOK Goran) kaže da ima 21 godinu, inspektor Maček (TBOK Gajo) ga pita "je l' 21 godina staža?", a on će "ne, nego 21 godina života!" :lolol:19lanq.png

Edited by Oxymoron
Link to comment

Inace, da ne ispadne da samo pljujem - Rados je stvarno odlicno odradio kasting sto se fizickih karakteristika tice. Likovi su, sa te strane, sasvim uverljivi, jer lice na one koje predstavljaju, ali trebalo je da to prenese i na naglasak. Ne moze neko ko je odrasto u podnozju Tare da prica ko da je sa Cordola... Samo sam ceko da Sin Dragan kaze onoj maloj: "Znas, ono, jebote,..." Isto je i sa Valjevom... Svi pricaju isto, jbt

Link to comment
Jak™ početak, odmah Zagreb i ulazak Nemaca, te radost naroda na ulicama...
Sto, imas problema s time? Da nije nesto slagao?
Srpska vojska jede beli leba :Hail:
Jasta! Ja se zapanjih. Nije da sam ekspert za vojna pitanja, al' kol'ko ja znam u vojsci se onda delio tain, a ne hleb Sava.
Jel ima logike da u štabu bude okačena karta države?
Ima logike itekakve. Ono sto nema logike je da bude okacena zastava Kraljevine Jugoslavije pre avgustovskog "sporazuma" iz 1939. Nema Banovine Hrvatske, vec vidimo Savsku i Primorsku, koje u trenutku raspada Jugoslavije ne postoje skoro dve godine... Tesko je poverovati da Vojska nije "apdejtovala" svoje pukove i ministarstva (iste karte (karta?) su visile sve vreme i u prethodne dve epizode...)
Inace, da ne ispadne da samo pljujem - Rados je stvarno odlicno odradio kasting sto se fizickih karakteristika tice. Likovi su, sa te strane, sasvim uverljivi, jer lice na one koje predstavljaju, ali trebalo je da to prenese i na naglasak. Ne moze neko ko je odrasto u podnozju Tare da prica ko da je sa Cordola... Samo sam ceko da Sin Dragan kaze onoj maloj: "Znas, ono, jebote,..." Isto je i sa Valjevom... Svi pricaju isto, jbt
Jok. Keva Taralicka je omasila akcenat za vajat, i to katastrofalno, k'o da je Turkinja, a ne Srpkinja. Tako se vajat u valjevskom kraju ne izgovara. Ne da me je strecnula... Uca je s druge strane sasvim fino potefio kako se veli na valjevskom Ljig i Lajkovac. Sto ti je napredna omladina...Inace, sta je poenta ove epizode, zna li ko?
Link to comment

Pogledao sam link koji ste postavili prosle stranice, sa uverenjem da je to prva epizoda... tek na kraju vidim: kraj 3.epizode, ali nema veze. ako stignem pogledacu ovih dana i prve dvePoenta epizode je da je poceo rat ;(

Link to comment
Jel bilo nekohg bobmbardovanja ili sličnog 11-12 aprila? Mislim, 12 april, a sve neke vatre i dimovi po BG, a ne sećam se toga iz istorije.
Овде кажу да јесте, мада не видим извор.http://sr.wikipedia.org/wiki/Бомбардовање_Београда_(1941)Негде сам прочитао (заборавио где...) и да су гађали 13. априла, али то су већ биле Штуке у тактичким нападима у околини.
Link to comment
Jok. Keva Taralicka je omasila akcenat za vajat, i to katastrofalno, k'o da je Turkinja, a ne Srpkinja. Tako se vajat u valjevskom kraju ne izgovara. Ne da me je strecnula... Uca je s druge strane sasvim fino potefio kako se veli na valjevskom Ljig i Lajkovac. Sto ti je napredna omladina...
Pa, o tome i pricam. Ostavljeno glumcima da pogode, ali je generalno neuverljivo :DAli za uzicki kraj je katastrofalno odradjeno
Inace, sta je poenta ove epizode, zna li ko?
Da se ogladni. Na svaka dva minuta neko zdere :D
Link to comment
Mozda u prvoj epizodi samo...Edit. - Sa kim je Bajic FDU "klasic" uopste?
Bogdan Diklić, Laza Ristovski, Ljilja Stjepanović, Snežana Savić, Ivica Klemenc& rahmetli Zlata Petković
Link to comment

Ne brinite, Srbi! Gde je Radoš razočarao, Milutin Petrović je očarao! Goran Marković se ljubi u usta s Boškom Obradovićem! Lazar Stojanović bezobrazno dodiruje Vladana Glišića! Ratko Dmitrović šapuće na jastuku Milutina Petrovića!Jednom rečju - veliko nacionalno pomirenje!!!Sa verom u Hrista, protiv komunista!http://www.youtube.com/watch?v=jCfke7HplDE

ZLOŽBA U IME NARODA! - prva multimedijalnaizložba o dugogodišnjim tabu temama u Srbiji: likvidaciji, suđenjima narodnim neprijateljima, Golom otoku i drugim logorima, prinudnom otkupu i kolektivizaciji.PRODUKCIJSKI TIMAutor i idejno rešenje: dr Srđan CvetkovićOrganizator: Zorica MarinkovićArhitektonsko rešenje: Marko DimitrijevićGrafičko rešenje: Ivan BenussiStručni saradnici: dr Dušica Bojić, dr Kosta Nikolić, Nemanja Dević, Ana Panić, Nebojša DamnjanovićTehnička podrška: Vlada Čvorović, Željko LevnaićVIDEO PRODUKCIJA:Reditelj: Milutin Petrović, rediteljMontaža: Nataša Pavlović,Muzika: Dobrica VišnjićProducent: Zorica MarinkovićIZLOŽBU POMOGLIMinistarstvo kulture i informisanja Republike SrbijeUdruženje političkih zatvorenika i žrtava komunističkog režima, BeogradInstitut za savremenu istorijuCentar za promociju naukeӦsterreiches Kulturforum BelgradErhard BusekSrpski kodKancelarija za saradnju s dijasporom i Srbima u regionuMinistarstvo za izobraževanje, znanost, kulturo in šport, Republika SlovenijaKomisija Vlade RS za rešavanje prikritih grobišćArhiv Republike SlovenijeMuzeja novejše zgodovine SlovenijeInstytut Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, PolandInstitut of National Remembrance, Bydgoszcz, PolandMuzej istorije JugoslavijeArhiv JugoslavijeDržavni Arhiv HrvatskeSrđan i Stela JovanovićVladimir M. Trbojević, LondonÖsterreichischer RundfunkHouse of Terror, BudapestOpština BoljevacIZLOŽBU PORDŽALISrpska pravoslavna crkvaNJ.K.V, Prestolonaslednik Aleksandar IIJelisaveta KarađorđevićAmbasade MađarskeAmbasada SlovenijeUdruženje golootočanaFondacija Borislav PekićGoran MarkovićLazar StojanovićPero SimićRadoslav ZelenovićMilutin PetrovićŽivadin MitorvićRatko DmitrovićBogdan VeljkovićVuk CvijićBojan Bilbija
Edited by Syme
Link to comment
Ne brinite, Srbi! Gde je Radoš razočarao, Milutin Petrović je očarao! Goran Marković se ljubi u usta s Boškom Obradovićem! Lazar Stojanović bezobrazno dodiruje Vladana Glišića! Ratko Dmitrović šapuće na jastuku Milutina Petrovića!Jednom rečju - veliko nacionalno pomirenje!!!Sa verom u Hrista, protiv komunista!http://www.youtube.com/watch?v=jCfke7HplDE
I
ZLOŽBU PORDŽALISrpska pravoslavna crkvaNJ.K.V, Prestolonaslednik Aleksandar IIJelisaveta KarađorđevićAmbasade Mađarske
Divota. Zovi me da idemo zajedno, imao bih svasta nesto da ih pitam...edit:
House of Terror, Budapest
To, to - megamiks 10% Salasija i 90% komunista, to je valjda odnos u zlocinu nad Madjarima i ostalim narodima u Madjarskoj.E moj Cvetkovicu, nesreco. Edited by Yoda
Link to comment

Grupa ostrascenika tera ideoloskog zeca a isterace na kraju revizionistickog kita ubicu. Sa sve drzavom kao podrskom.Koliko moras da si glup da pakujes na ovakav nacin i uz ovakve asistente...?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...