Jump to content

Ravna Gora - TV serija


Filipenko

Recommended Posts

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    275

  • Singer

    160

  • Filipenko

    123

  • Otto Katz

    123

Top Posters In This Topic

Posted Images

Čekaj, ispravi me ako grešim, ali zar nije Internacionala bila himna SSSR sve do Drugog svetskog rata? Postoji i neka urbana legenda da je Staljin odlučio da internacionala nije dovoljno poletna za rat, pa je okupio vodeće kompozitore da skrpe nešto poletno. Znam da može da se izgugla za par minuta, ali ja ne mogu sad.
Jep, u pravu si skroz, ko zna šta sam ja istripovao.
Link to comment

Ne znam da li će taj treš nadmašiti, ali ovakav bezobrazluk, teško. Sreća da je serija neutralna i pomiriteljska.GLOGOVAC: Draža je branio svoju zemlju, sve ostalo je komunistička propaganda (FOTO)Nebojša Glogovac, koji u seriji “Ravna gora” tumači lik Draže Mihailovića, u intervjuu za “Glas Srpske” kaže da se ekipa koja je radila na ovom projektu trudila da pokaže pravu istinu o Draži i četničkom pokretu, kao i da odgovori na pitanje zašto su se tokom Drugog svetskog rata Srbi okrenuli jedni protiv drugih umesto da se zajedno bore protiv neprijatelja.nebojsa-glogovac-zena-zurka-merka-1362527789-277921.jpg- Iskreno se nadam da ćemo kroz seriju dotaći nešto što je on zaista i bio, da će celo njegovo predstavljanje odgovarati istini o liku i delu Dragoljuba Mihailovića. Zaista smo se trudili da, koliko je bilo u našoj mogućnosti, istražimo što više detalja o njegovom životu kako bismo došli do istinite slike o njemu. To je moja nada i želja, ali ostaje da se kroz seriju vidi koliko smo u tome i uspeli. S obzirom na komunističku propagandu u poslednjih šest decenija, o liku i delu Draže Mihailovića stvorena je jedna nestvarna i nerealna slika. On je u stvari čovek koji je branio svoju zemlju, kao profesionalni vojnik u kraljevoj vojsci. Sa velikom dozom ozbiljnosti prišao je svom pozivu, jer u Srbiji biti vojnik značilo je biti častan čovek koji brani svoju zemlju. To su neki principi koji su kasnije negde nestali – priča Glogovac, i napominje da serija predstavlja pokušaj da se prikaže i ta druga strana priče.- Serija se u stvari i bavi temom bratoubilačkog rata, odnosno pitanjem zašto smo se mi Srbi okrenuli jedni protiv drugih u borbi protiv neprijatelja. To je ono što je strašno u svemu tome i serija pokušava da skrene pažnju da budemo jedinstveniji u budućnosti. Srpski narod ne neguje dovoljno istinu o svojoj istoriji. Istoriju pišu pobednici, a kao što znamo, narod prihvata ono što pišu pobednici. Nema tu dovoljno ni analize, ni nekog kritičkog pristupa. Skloni smo mitologijama i veličanju onih koji su nam trenutno vođe. Podležemo propagandi i raznim drugim uticajima :0.6: , a svoje, ono što je izvorno naše, ne umemo da čuvamo – kaže poznati glumac, i dodaje da ne prati komentare na društvenim mrežama kao i da ne zna kako su gledaoci reagovali nakon emitovanja prve dve epizode.- Mislim da je suvišno komentarisati proteste koji su se desili pre samog snimanja. S druge strane, Savez komunističke omladine Jugoslavije nema nijednog člana mlađeg od 70 godina. Mladost-ludost, šta drugo reći nego da je omladina podivljala. Razumem da oni pokušavaju da brane svoje dobre penzije i imovinu dobijenu u nacionalizaciji, ali smatram da ipak treba pružiti šansu i drugoj strani da kaže istinu, kako je bilo i šta je bilo. Rano je još uvek komentarisati sam proizvod, seriju koju smo napravili, jer smo tek postavili figure za partiju koju treba da odigramo. U prvim epizodama postavljene su pozicije iz kojih kasnije izrastaju naši junaci. Priču Draže Mihailovića gledaoci će moći da vide od četvrte epizode, koja je pred nama – navodi Glogovac, i objašnjava kako se pripremao za ulogu Draže.- U Dražin lik sam ušao na osnovu razgovora ljudi koji su ga lično poznavali, a delimično na osnovu literature, koje jako malo ima. :0.6: Gledao sam i snimke sa suđenja Mihailoviću, ali mi je dosta pomogao i Radoš Bajić. Trudio sam se da kompletan lik izgradim na osnovu svih tih dostupnih izvora – zaključio je Nebojša Glogovac.

Link to comment

Moram priznati da je podela bjela-tito i glogovac-draza dobra. Doduse, uz onakve dijaloge i reziju bi i mel gibson ispao smesan, al eto, recimo da je to jedan segment koji mi na nevidjeno deluje da ima nekog smisla.

Edited by Bright Billy
Link to comment

Jebote Glogovac u ovim intervjuima je na nivou Bikovića, neverovatno.

Moram priznati da je podela bjela-tito i glogovac-draza dobra. Doduse, uz onakve dijaloge i reziju bi i mel gibson ispao smesan, al eto, recimo da je to jedan segment koji mi na nevidjeno deluje da ima nekog smisla.
Pa to ti je već dokazano na primeru Ristovskog u ulozi Bore Mirkovića. U prepirkama sa Mačekom i Jovanovićem deluje kao karikatura.
Link to comment
Nisam ovo gledao ali pretpostavljam da je antifašističkog™ usmerenja?
Teško je dati bilo kakvu ideološku odrednicu epopeji od 185 epizoda ničega. Valjalo bi pronaći mazohistu koji je sve odgledao, pa da nam sumira utiske. Na momente sam pomišljao da se neko zajebava, ali i u Rvackoj se govorilo kako je u pitanju kapitalni projekt.Drug Tito im je zajebao našeg Bjelu:http://www.youtube.com/watch?v=jowykXrMXW8A ova glumačka gromada se pojavljuje u obe serije: http://www.youtube.com/watch?v=VZMA3SxQl1k Edited by Marathonman
Link to comment
Nisam ovo gledao ali pretpostavljam da je antifašističkog™ usmerenja?Zato Jakov Sedlar i blajburška epopeja rulajuhttp://www.youtube.com/watch?v=TBD1agKiwAoDoduše, više je domobranske nego ustaške provinijencije.
Jebem li ga, nije ni sasvim neustashke :) Secam se onog mladog heroja sto ponosno odgovara kad je tacno osnovan ustashki pokret pre nego sto ih skoro sve pobije. Pa onda partizanka u transu. Pa Vujo iz Seste licke koji eto voli da kolje... Jedino je reziser zauzeo blago kritican stav prema Crnoj legiji, sto jes jes :)Ravna Gora, gledao jednu epizodu, jako lose. A ova scena sa hrvatskim dezerterstvom je dno dna.
Link to comment

Понос Раткајевих је барем био препун жена, и то одличних. Али принцип им је исти. ПР је рађен из искључиво хрватске визуре и злочини над српством се готово и не помињу, већ је фокус на подјели унутар 1 етноса. А то форсира и Радашин, са карикатуралним приказима хрватске издаје и унутарсрпског раскола који тек предстоји.

Link to comment
Jebem li ga, nije ni sasvim neustashke :) Secam se onog mladog heroja sto ponosno odgovara kad je tacno osnovan ustashki pokret pre nego sto ih skoro sve pobije. Pa onda partizanka u transu. Pa Vujo iz Seste licke koji eto voli da kolje... Jedino je reziser zauzeo blago kritican stav prema Crnoj legiji, sto jes jes :)Ravna Gora, gledao jednu epizodu, jako lose. A ova scena sa hrvatskim dezerterstvom je dno dna.
Antikomunizam i antisrbizam su naravno opšte mesto. Komunisti su nepismene ubice i većina ih izgovara ''bre''. Za odrednicu 'domobranski' ključne su mi ovakve scene:http://www.youtube.com/watch?v=w2SkrCO5kzg(inače, poslednji film Ene Begović)Uopšte, ako dobro pamtim, film je o staaarim Zagrepčanima, glumcima, piscima, muzičarima koji su najebali u teškom vremenu između dve vatre. Otprilike da sutra neko snimi film o nekim Žankama Stokić koju nepismeni oslobodioci (pola neotesani Crnogorci, pola zli Zagorci) šikaniraju i bace je u isti koš/jamu sa ljotićevcima. Edited by dillinger
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...