Jump to content

Ravna Gora - TV serija


Filipenko

Recommended Posts

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    275

  • Singer

    160

  • Filipenko

    123

  • Otto Katz

    123

Top Posters In This Topic

Posted Images

Укратко, књиге су му најобичније њесра.
Hvala. :)Strahovao sam da je izbegnuta optimalna objektivnost a sad mogu samo da ih gurnem na dno liste za kupovinu knjiga.
Link to comment
Simović nije bio prisutan ni na jednoj sednici Vlade osim onoj na Palama 13.4. (poslednjoj u zemlji) kada je odlučeno da se beži ka Nikšiću i dalje u Grčku a nesretnom Kalafatoviću dato ovlašćenje da pregovara sa Nemcima o primirju (dok je u ličnoj poruci Kalafatoviću Simović napisao da radi šta god hoće). Petar nije prisustvovao sednicama Vlade, nije ni Borivoje Mirković. Borivoje Mirković je bio zadužen za organizaciju evakuacije. Takođe, obzirom da je bio oženjen Hrvaticom, siguran sam da mu je sve bilo jasno odmah posle Versaja. U Malom Zvorniku nije nikad održana sednica Vlade već je tamo jednu noć prespavao Petar pre polaska za Nikšić. Maček je još 8.4. krenuo za Zagreb, posle sednice Vlade u Sevojnu kojom je predsedavao. Sastao se istog dana sa Simovićem u Banji Koviljači gde ga je ovaj nagovarao da ostane sa ostalim ministrima. Maček je to odbio ali je rekao da će odrediti Juraja Krnjevića da ga menja i da će na putu ka Zagrebu svratiti u Mali Zvornik da svoju odluku obrazloži Petru. Ne zna se da li je do tog susreta došlo.pogledati:Zapisnici sa sednica Ministarskog saveta Kraljevine Jugoslavije : 1941-1945 / priredili Komnen Pijevac, Dušan Jončić ; [predgovor Ljubodrag Dimić]Slom Kraljevine Jugoslavije 1941 : uzroci i posledice poraza / Velimir Terzić ; [skice - karte Dragomir Nikolić]
Osim toga, Slowmo Maček™ priča gluposti - Švabovi u to vrijeme nisu bili ''u predgrađu Zagreba'' nego na liniji kod Pčelića, na Dravi kod Varaždina i Botova i kod Maribora. Raspad se dogodio 9. travnja popodne, kao i na drugim frontovima. Naravno, mi :s_u: smo za njega bili spremniji. We had plans.
Link to comment
piše i na najavnoj i na odjavnoj špici
Preskočio sam to, deluje već prvih par sekundi kao jeftini Hearts of Iron tribute, samo Wagner fali za kompletni ugođaj...
Link to comment

stvarno, jebem ti seriju kad krcun izgleda ko neki svajcarac sa izbeljenim zubima... :lol:ja licno ne verujem u teoriju po kojoj je 1 rados resio da prekraja istoriju i slicno. on je realno istripovo da je veliki filmadzija i zaleteo se u pricu koja je bas nezgodna za taj njegov nabijem ti prstenac senzibilitet. i sad nesrecnik spaja te neke kilave epizode bez ikakve radnje, koje ce ljudi da gledaju jos malo a onda zbog dosade da odustanu. realno, ko ga jebe, al zali boze tolkih para skrcanih u sve...

Link to comment

Somborac nastavlja da šaljivo kritikuje nepostojeći, imaginarni otpor sa levice prema Ravnoj Gori i neki navodni sukob sa ravnogorcima. Neka mu neko javi da je Dragan Nikolić davno turio šubaru...7277_01.jpg

Link to comment
Somborac nastavlja da šaljivo kritikuje nepostojeći, imaginarni otpor sa levice prema Ravnoj Gori i neki navodni sukob sa ravnogorcima. Neka mu neko javi da je Dragan Nikolić davno turio šubaru...7277_01.jpg
evo i kesić ima koju na temu ravne gorehttp://www.youtube.com/watch?v=2KYyALEY6wI
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...