Jump to content

Ravna Gora - TV serija


Filipenko

Recommended Posts

zašto?
Nema nijednog stereotipa koji nije spomenuo. Komunisti izgledaju kao karikature, student, majstor, pripravnici. Govore jezikom koji nikada niko nije govorio. Slušaju himnu i stoje mirno, kao u "Tri karte za holivud". Samo je to tamo karikiranje i zajebancija, ovde je to ozbiljno.Hrvati su svi pičke, počevši od Mačeka do ovih anonaimnih vojnika koji beže. I nije problem što oni beže (bažali su i stvarno), nego što ponositi srpski vojnik nikome ne puca u leđa, a to mora baš baš da se naglasi.Kralj priča kao debil, ponaša se kao debil. Simović izgleda kao debil-rasplakana pičkica, a Boro je preduvana budaletina.Stereotip sa devojčicom na putu, koju nalazi vojnik. Stereotip o puku koji je nestao.Ma nema scene bez jebenog stereotipa. Ja garantujem da su seli da pišu scenario istoričari sa ovog foruma i par ljudi što se razumeju u zanat, bolje bi i kvalitetnije bio napisan.A gluma? Pa jebem li ga, ili su svi glumci retardi ili je Radoš tražio da budu retardi. I nekako naginjem ovom drugom.
Link to comment
  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    275

  • Singer

    160

  • Filipenko

    123

  • Otto Katz

    123

Top Posters In This Topic

Posted Images

ne znam samo cemu onolika konspiracija oko slusanja radio moskve, kad rusi i njemci jos uvek nisu na ratnoj nozi.obaska sto to, umesto u nekoj skrovitoj odaji, cine u hangaru koji sav odzvanja.

Link to comment

P.S. ne zavaravajte se, cilj Radoša Bajića i jeste da nas sve smori i ubije u pojam dok ne stupi na scenu The Đeneral Pukovnik, kada će krenuti bujica laži, stereotipa i nakaznosti, 50x više nego što smo do sada videli, jer će računati da će tada moći da zatrpa sve što se može govnima apologizma i vascelog revizionizma.

Link to comment

Dobro, komunisti su ipak ostali razočarani moskovskim uputima, videlo se na facama. Nisu baš toliki izdajnici i ne likuju nad srpskim mukama -_-Scena kad kralju misli odlutaju u Marsej dok Maček govori je nešto najgore što sam u životu video. To nije ni za transfer blama to je...ne znam šta je to

Link to comment
Kralj priča kao debil, ponaša se kao debil. Simović izgleda kao debil-rasplakana pičkica, a Boro je preduvana budaletina.
A ne, ne, ne, to je sve napravljeno da ispadne da su kralja protivno njegovoj volji odveli, da je on naivno verovao da oficiri neće njega terati da ode iz zemlje, zapravo nije on hteo da pobegne, nego ga navukli oficiri iz čiste ljubavi prema dobru njegove 1 ličnosti...dakle, uzurpator Petar kralj Petar II i ako jeste pobegao, zapravo nije.
ne znam samo cemu onolika konspiracija oko slusanja radio moskve, kad rusi njemci jos uvek nisu na ratnoj nozi.obaska sto to, umesto u nekoj skrovitoj odaji, to cine u hangaru koji sav odzvanja.
Pročitaj opet jevanđelje po Filipenku...
Naravno, cela ta scena je zamišljena da predstavi komuniste kao poluizdajnike koji su eto tek malo bolji od Hrvata, i koji nisu hteli da prstom mrdnu dok je Jugoslavija padala, niti da se bore na frontu. Nije da sam očekivao Koču Popovića kako se tuče za Osek, ali jebem mu miša, i sam KPJ je dao instrukciju da se aktivno učestvuje u odbrani zemlje pa prikuplja oružje i vrbuju oficiri za naredne korake...
Link to comment
Samo da dodam, Radašin je i ezan lažiro*. Uzeo je samo zvučnije™ dijelove, redoslijed nije ispoštovan.*Onda kad Sin Dragan sluša ezan i gleda u džamiju na ovoj strane Drine.Bez zajebancije, loše je ovo skroz.
E ta scena. Šta nam uopšte govori? Šumadinac prvi put čuje ezan i vidi Drinu? Nije valjda i to neki nagoveštaj izdaje i NDH?
Link to comment
Hrvati su svi pičke, počevši od Mačeka do ovih anonaimnih vojnika koji beže. I nije problem što oni beže (bažali su i stvarno), nego što ponositi srpski vojnik nikome ne puca u leđa, a to mora baš baš da se naglasi.
E, ali pazi, nije stvar ni u tome da li su bežali ili ne, nego što oni nemaju nikakav subjektivitet, mi ne vidimo šta oni misle, kako se osećaju, šta pričaju. Samo u jednom trenutku - pobegnu, i to je to. Čujemo Srbe kako ih kunu, ali njih same ne čujemo. To je suština celog projekta, ovo je seirja čiji je jedini subjekt - srpski narod. O nama, od nas. Niko drugi ne postoji, osim kao smetnja, izdajnik, zločinac, itd.
Link to comment

Dame i gospodo, koliko god vi pljuvali ovo ostvarenje..ono ce se reprizirati nekoliko puta u narednim godinama.Moram da ponovim, sreca pa ne ide subotom jer bi se retardi klali po diskotekama i kafanama zbog rasprava izazvanih melanholijom srpskog vojnika i drzavnog rukovodstva u seriji.

Link to comment

Slabo, slabo... 1. epizoda je tu i tamo obećavala dobre provale, u ovoj ne uhvatih ništa osim ovog realističnog™ prikaza Hrvata, kojima je, nesretnicima, i jezik bez ikakvog smisla. Maček veli "nemojte to doimati osobno", što na srpskom teško da znači više od "nemojte ostavljati utisak lično". A do njega druga 2 hrvatska lika iskrivljena od nepojmljive pokvarenosti. Dobro izdržaše oni đenerali™ u tom ljudskom smradu. Mnogo retardirane bile vijesti radio Moskve, muzika, 1 rečenica, pa muzika, do slušanja dragi slušatelji, ugodnu večer.A inače ništa osim dugih bremenitih pogledapreko lažnih brkova. Ne čudi da je ta JVuO tako strašno propala, pa dok se oni značajno pogledaju, komunisti se sastadoše s Rusima.

Link to comment
E ta scena. Šta nam uopšte govori? Šumadinac prvi put čuje ezan i vidi Drinu? Nije valjda i to neki nagoveštaj izdaje i NDH?
Hajde da sačekamo naredne epizode. Izdaja i NDH su se zaista dogodili, mene zanima kako će to Radoš da predstavi.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...