Jump to content

Ravna Gora - TV serija


Filipenko

Recommended Posts

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    275

  • Singer

    160

  • Filipenko

    123

  • Otto Katz

    123

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pa ovo je kao onaj vic, bili četnik, komunista, Hrvat i Nemac, i sad ne znam kako je to sve tačno bilo, tek na kraju Hrvat ispao najveća pička.Kraj druge epizode.

Link to comment
Mene sad sramota što ovo gledam.Nisam davno imao ovakav transfer neprijatnosti.
Mene blam kao kad katarina radivojević komentariše učesnikeSent from my GT-N7100 using Tapatalk
Link to comment
Moji staari preci komšije i savremenici likova, čak ponekad boraveći poslom na dvoru nikad nisu govorili đeneral već general, msm u Beogradu i okolini je tako bilo. Tek kroz čestitog Vuka ispada da je arhaično narečje rubnih delova Srbije bilo univerzalno. Voleo bih da se oglasi drug Pacejah
a cisto sumnjam i da je srbski cobanin odaljavao "krasnu kucu" nemcima...
Link to comment

Pa ovo su u stvari Kursadžije sa pretnzijama.Sve se svodi na prepričavanje svima odavno poznatih istorijskih viceva, sa sve nacionalnim i svim drugim stereotipima.Samo što su Kursadžije kudikamo zabavnije.

Edited by Syme
Link to comment

Dobio sam živčani napad koji nisu uspela da ofsetuju ni dva realistična prikaza Hrvata i hrvatstva. Naravno, u pitanju je scena u fabričkoj hali, gde Krcun i družina očekuju da čuju šta će reći radio Moskva, pošto su jelte svi kružoci Beograda dobijali pojedinačne instrukcije putem zvaničnih priopćenja centralnog komiteta...Naravno, cela ta scena je zamišljena da predstavi komuniste kao poluizdajnike koji su eto tek malo bolji od Hrvata, i koji nisu hteli da prstom mrdnu dok je Jugoslavija padala, niti da se bore na frontu. Nije da sam očekivao Koču Popovića kako se tuče za Osek, ali jebem mu miša, i sam KPJ je dao instrukciju da se aktivno učestvuje u odbrani zemlje pa prikuplja oružje i vrbuju oficiri za naredne korake...Sa druge strane, dopalo mi se kako su predstavljeni Hrvati. Pobegulje, prodaje, izdajnici, krivokletnici, đubrad i pogan, koja samo zahvaljujući našoj milosti i odbijanju da im se puca u leđa može da preživi još koji trenutak, dok im budući saveznici ne dođu glave. Sve u svemu, tako se Srbin i do dan danas tripuje vezano za Hrvatsku.

Jebo te, Jugoslavija je pala, jer je ovaj Maček smorio sve generale dok je nemačka vojska napredovala.Od ovoga je i MIlijaš brži.
Lagani tempo, poguren stas, hrapavi govor i dubok glas. Maček poput evil sorcerera u bilo kom RPGu! :thumbsup: Realno.
Aha - šta sad drugovi komunisti? Gde je sad SSSR?
Ni himnu nisu pevali :fantom: Da im je Siniša Mihajlović bio komesar, sve bi ih isključio iz partije.
Link to comment

Samo da dodam, Radašin je i ezan lažiro*. Uzeo je samo zvučnije™ dijelove, redoslijed nije ispoštovan.*Onda kad Sin Dragan sluša ezan i gleda u džamiju na ovoj strane Drine.Bez zajebancije, loše je ovo skroz.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...