Jump to content

Ravna Gora - TV serija


Filipenko

Recommended Posts

Hm, još razmišljam da li da gledam ili ne... Na sreću tu je internet i piraterija :isuse: pa ću skinuti i pogledati jednom. E, sad kako ja nisam fan lika i dela g-dina Bajića, ne očekujem ništa jedino mi se čini da vredi videtiGlogovca kao čiča Dražu...

Link to comment
  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    275

  • Singer

    160

  • Filipenko

    123

  • Otto Katz

    123

Top Posters In This Topic

Posted Images

jedino mi se čini da vredi videtiGlogovca kao čiča Dražu...
ako si fan glogovca, toplo preporučam da pogledaš predstavu metamorfoze u jdp-u, u kojoj ga možeš videti u ulozi vola. spektakularno.
Link to comment

Ako Jadoš bude obrađivao i 1945. nadam se da će se dohvatiti i lopte te pojasniti da je Zvezdu osnovala manguparija i studnetarija, a Partizan brkajlije u uniformama.

Link to comment
Ako Jadoš bude obrađivao i 1945. nadam se da će se dohvatiti i lopte te pojasniti da je Zvezdu osnovala manguparija i studnetarija, a Partizan brkajlije u uniformama.
Kao što rekoh, pošto serija ima misiju™ da nas nauči™ šta se dešavalo u Srbiji, a kako znamo da su prva dva dela trilogije Ravna Gora i Užička Republika, i imajući u vidu da je apsolutno dominantna teorija da se u Srbiji ništa nije dešavalo tri godine i da je bila mirna (a to zastupaju pristalice teorije antifašističkih aktivnosti Dragoljuba Mihailovića i četničkog pokreta), očekujem da će se treći deo trilogije baviti oslobođenjem, tj. da će naglo skočiti na 1944/1945. sa nepravednim™ suđenjem Mihailoviću kao kulminacijom i pratećim aktivnostima Odeljenja za Zaštitu Naroda.
Link to comment

Citajuci ove postove, stekao sam utisak da su se i Partizani i Cetnici i oni neutralni manje-vise slozili da je prva epizoda dno. Eto, to je ono pomirenje o kojem je Rados pricao, a vi se samo zezajte na tu temu :fantom:

Link to comment

nijemojedapričamotome:isuse:tako visok šer i nije baš najbolja što može da ti se dogodi u srbiji. posednja epizoda serije moj rođak sa sela je imala najviši šer&rejting u srbiji od kada agb meri isti, iz tolikog rejtinga izlazi da je sekund u bloku koštao oko 1200€ što potencijalnog oglašivača primorava da jedno emitovanje plati nešto manje od 50k€ :blink: kao takav je onda idealan za raznorazna prebijanja dugova u trouglu emiter, media buyer, oglašivač. gde najčešće najdeblji kraj izvuče...

Link to comment
Radoš Bajić: Nisam ni četnik, ni partizan!- Moja porodica je tipična seoska, moravska familija koja je pritisnuta spoljnim nesrećama, gledala da preživi. To vam je bilo u najvećem broju porodica kroz istoriju Srbije. Iz te porodične neutralnosti koju sam nasledio hteo sam da uradim nešto, koliko to umem i mogu, da se taj jaz između jednih i drugih smanji, da se pacifikuje, da se prestane sa lažima u kojima smo decenijama živeli kada je reč o novijoj istoriji koja obuhvata ovaj period - rekao je Bajić.
"Hteo sam da malo lažem da je to sve bilo isto i da su svi mogli tako, pa sam to pretvorio u projekat koji treba da raskine sa lažnim lažima..." :isuse:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...