Jump to content
IGNORED

Ravna Gora - TV serija


Filipenko

Recommended Posts

Ja cu gledati cisto da vidim kako je rat izgledao iz perspektive cetnickom pokreta. Dovoljno sam slusao potomke partizana. Mada, fakat da me nije dirnulo ono nudjenje papuca kralju da se ne prehladi. Ljubi ga cika Sloba.

Link to comment
  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    275

  • Singer

    160

  • Filipenko

    123

  • Otto Katz

    123

Top Posters In This Topic

Posted Images

Trebalo bi snimiti i seriju iz perspektive pripadnika SS divizija, kao i jednu koja bi prikazala ljudsku stranu ustaša u dečjem logoru Jastrebarsko. Moramo da budemo objektivni.

Link to comment

Reagovao sam na docin post u 11:56, tako da sam propustio kasnije objasnjenje. Kako god, nije ok takvo zezanje.Mada se slazem sa doktorom da Rados ne razume mikro klimu na prostoru Srbije u WW2, imaju Nis i Uzice svoje specificnosti. Za istocnu Srbiju u ustanku 1941 su to Pecanac i Bugari, uglavnom.

Edited by Yoda
Link to comment
Trebalo bi snimiti i seriju iz perspektive pripadnika SS divizija, kao i jednu koja bi prikazala ljudsku stranu ustaša u dečjem logoru Jastrebarsko. Moramo da budemo objektivni.
+1jedan dan iz zivota ostraca kama, majstorske muke sa instalacijama u gasnim kombijima, njihovi porodicni problemi ... sigurno ima zanimljivih detalja. da se vide ravnopravno sve strane. konacno. Edited by Takeshi
Link to comment

Jes da je baš ružno vreme, ali ste svi previše nakraj srceta. WW2 na teritoriji Srbije je toliko kompleksna materija, da bi se ozbiljni instituti u tri smene mogli baviti tematikom i ko zna da li bi rezultat bila zadovoljavajuća analiza. O čitavoj Jugoslaviji i papazjaniji suprotstavljenih ciljeva, bolje da i ne počinjemo. Na početku okupacije mnogi nisu ni znali šta ih čeka, dok svakog ponaosob nešto nije opredelilo da ode na (ili simpatiše i potpomaže) jednu, drugu ili već koju stranu. Nastupilo je četiri godine svakodnevnog najcrnjeg košmara, patnji i stradanja. Gotovo za sve. S tim nema zajebavanja, slažemo se.Ali, tema ovog topika je spontani pobačaj od serije s tematikom Drugog svetskog rata u Srbiji. Prva epizoda je, što Nesh lepo primeti, jasno pokazala o kakvom diletantizmu (prvenstveno u pristupu) je reč. Diže mi se kosa na glavi od pomisli na šta će ličiti ostatak. To već nije korektno prema svim žrtvama, a mi ovde možemo da se zezamo ko je jurišao razdrljene košulje a ko se skrio ženi pod suknju. -_-

Link to comment

što izmenila? narod ko narod. izmenila se samo odeća.da si služio armiju, znao bi da ovako izgleda svaka klasa vojske.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Ne znam čiji je copyright ove slike, ali mi se mnogo svidela. Ustanici u Srbiji:ustanici.jpg
Занимљива слика.Два Стена на слици упућују да је слика настала касније (можда 43-е, 44-е), а пристојна опремљеност оружјем да је ова екипа члан неке јаче гериле.Али оно што је одваја од других слика овог типа је да немају скоро ни један део војне униформе (можда чизме и шињел), а немају ни ознаку на капама - што је већ ретко. Edited by vathra
Link to comment
Занимљива слика.Два Стена на слици упућују да је слика настала касније (можда 43-е, 44-е), а пристојна опремљеност оружјем да је ова екипа члан неке јаче гериле.Али оно што је одваја од других слика овог типа је да немају скоро ни један део војне униформе (можда чизме и шињел), а немају ни ознаку на капама - што је већ ретко.
A sta kaze sljiva iza, jel bila dobra rakija?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...