Jump to content
IGNORED

Ravna Gora - TV serija


Filipenko

Recommended Posts

Ja sam pogledala trejler sinoć ponovo i ladno se pominju "ljudi druge vere" kako su krivi za nešto. Seriously? U igranoj seriji u 21. veku?Nosi se u kurac, Radoše Bajiću sa sve mrtvim Tijanićem.
Ovo je, čak i na moje iznenadjenje, mnogo tačnije od jednog razumljivog afekta prosečnog gledaoca.http://www.blic.rs/Kultura/Vesti/418815/Rados-Bajic-Komunizam-se--nigde-nije-primio-kao-kod--nas-u-Srbiji"Da li ste vi najzaslužniji za to što ćemo večeras na nacionalnoj televiziji videti prvu epizodu “Ravne gore”?- Ne. Pre mene je to Aleksandar Tijanić. Kao vizionar društvenih procesa i hrabri pionir teških vremena koje živimo, on je u svojstvu generalnog direktora Javnog servisa pre četiri godine došao na ideju da se radi jedan ovakav projekat. Dakle, sve kritike i pokude prihvatam na sebe, a sve pohvale i priznanja ustupam pokojnom Saši."
Link to comment
  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    275

  • Singer

    160

  • Filipenko

    123

  • Otto Katz

    123

Top Posters In This Topic

Posted Images

Konkretno, fraza je bila "Oni koji se mole drugom Bogu". Što je odgovor na Čičino neizmerno čuđenje i pitanje "Ko bre uradi ovo?". Pretpostavljam da se želi istaći hitroća organizovanosti od strane Bošnjaka koji su već nakon par dana stizali da pale srpska sela po Podrinju...
Istini za volju ako je prvih dana svibnja još bio na tlu BiH, mogao je svašta zateći.
Link to comment
ovako je bolje
Ne menja suštinu. Draža je možda ipak te krajeve prerano napustio, ali tamošnja stvarnost je takva da, i '41. i '92. dobro poznate komšije ne čase časka već koriste vakuum između dva sistema. Već 1. juna imaš ustanak u Hercegovini, strogo nacionalniNo svakako da obrađivanje tog zla koje se krije ispod naših predstava o ideologijama nije posao za Radoša Bajića i Ravnu Goru
Link to comment

Ali zaista: "Ko izgubi kralja, izgubio je sve!" :D Kako je "suptilno" provukao ideju da je srpski narod najebao cim je umesto monarha dobio republiku i to, naravno, zna se koju i kakvu

Link to comment

Naravno, nego je fora među novinarima da će ti Macura uvek odgovoriti, nebitno kakvo je pitanje. Ipak govorimo o ženi koja sanja da uđe u "Farmu".

Link to comment

off topicDr Nada je žena koja nije otišla ni u penziju, sve zarad njenog žrtvovanja građanima, pacijentima i Beogradu.Kada je onomad bilo glasanje za Oskara popularnosti, išla je po Hitnoj pomoći i kukala i molila da se glasa za nju, pa ako mogu i članovi porodica :D

Edited by Arkadija
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...