Jump to content
IGNORED

Kritika savremenog ateizma


Turnbull

Recommended Posts

  • Replies 914
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    151

  • Indy

    105

  • Bakemono

    85

  • Agni

    58

Top Posters In This Topic

On u pasazu iznosi sazetak Kaplanovog rada (vrlo slican rad objavila je i "Sioran" sa saradnikom, pre par godina). Pored toga, naglasava neke principe klasicnog liberalizma koji se ogledaju u razmisljanju "poput ekonomiste"."Slobodna trgovina" se pominje samo u navodima rezultata ankete koju je sproveo Kaplan, dakle u pitanju je citat, a ne u tekstu koji Pinker originalno pise.Premda nema bas veze sa temom, ali mene takodje smaraju ideoloske konstrukcije, kao sto vidimo da smaraju i druge forumase. <_<

Link to comment
:wacko:
Inace, zreli smo za split "Bukkake po Pinkeru" kako stvari stoje. Mislim, gledam ovaj smajli, pa mi nije jasno koji ste vi kosmicki geniji ako vam je to adekvatna ilustracija Pinkerovih stavova.
Link to comment

^^^ jesam, ali je malo mnogo tvrdnju da živimo u kantovskom miru ostaviti da stoji kao nekakav argument, ili deo šireg argumenta. meni je to eyepopper. pored toga cela konstrukcija odbrane liberalnog poretka i mira počiva na ideji zakonomernog kretanja društveno-istorijskog razvoja ("veća ekonomska pismenost (šta god ona značila) vodi ka...") što je ipak ne-liberalno, da ne kažem marksistički.edit: ne radim na faxu, vidi sa symetom i gandalfom. a koliko juče smo saznali da 1 ugledni ajvi lig profan kreativno koristi excel, stoga mi je tvoj arguement malo nategnut.

Link to comment
On u pasazu iznosi sazetak Kaplanovog rada (vrlo slican rad objavila je i "Sioran" sa saradnikom, pre par godina). Pored toga, naglasava neke principe klasicnog liberalizma koji se ogledaju u razmisljanju "poput ekonomiste"."Slobodna trgovina" se pominje samo u navodima rezultata ankete koju je sproveo Kaplan, dakle u pitanju je citat, a ne u tekstu koji Pinker originalno pise.Premda nema bas veze sa temom, ali mene takodje smaraju ideoloske konstrukcije, kao sto vidimo da smaraju i druge forumase. <_<
To nije citat, već afirmativna referenca na Kaplana. Ima tog još kod Pinkera, pa ako hoćeš, možemo o tome da pričamo.
^^^ jesam, ali je malo mnogo tvrdnju da živimo u kantovskom miru ostaviti da stoji kao nekakav argument, ili deo šireg argumenta. meni je to eyepopper. pored toga cela konstrukcija odbrane liberalnog poretka i mira počiva na ideji zakonomernog kretanja društveno-istorijskog razvoja ("veća ekonomska pismenost (šta god ona značila) vodi ka...") što je ipak ne-liberalno, da ne kažem marksistički.
Ma nije marksistički, nego klasična vigovština. I to ne kažem da bih ga unapred odbacio, samo konstatujem.
A može i split, Asistenčići sa 34.578-og univerziteta na svetu oduvavaju Ajvi Lig profana.Over & out
Aha, dobro, znači prešli smo na argumente iz autoriteta. Onda dozvoli da ti skrenem pažnju na činjenicu da je Pinker ekspert iz oblasti kognitivne psihologije, a ne iz oblasti velike teorije svega, čime se bave "Better Angels". To ne znači da ne može da se bavi velikom teorijom svega, samo da argument iz ekspertize viže ne važi.Pritom - ja sada čak nisam ni kritikovao Pinkera, sad samo razjašnjavamo njegovu poziciju glede legitimne uloge Levijatana. Pinker stoji na umereno libertarijanskim (on bi rekao - klasično liberalnim) pozicijama, i to je okej, svako stoji negde, but let's not be coy about it.Evo ti samo još jednog primera:
To hear the liberal punditry talk, one would think that the United States has been hurtling rightward for more than forty years, from Nixon to Reagan to Gingrich to the Bushes and now the angry white men in the Tea Party movement. Yet in every issue touched by the Rights Revolutions—interracial marriage, the empowerment of women, the tolerance of homosexuality, the punishment of children, and the treatment of animals—the attitudes of conservatives have followed the trajectory of liberals, with the result that today’s conservatives are more liberal than yesterday’s liberals. As the conservative historian George Nash points out, “In practice if not quite in theory American conservatism today stands well to the left of where it stood in 1980.”304 (Maybe that’s why the men are so angry.)
Da se rightward movement može sastojati i u ekonomskom skretanju udesno, kao da mu uopšte ne pada na pamet. Edited by Syme
Link to comment
a koliko juče smo saznali da 1 ugledni ajvi lig profan kreativno koristi excel, stoga mi je tvoj arguement malo nategnut.
O, da, to ubacuje francuski kljuc u ceo mehanizam rangiranja svetskih univerziteta.Bolje vi procitajte ovu knjigu, nego sto (pogresno) citate 1 strucno odabrani pasus. (A sad stvarno dosta od mene, sve sto pisem ovde je troll).
Link to comment

Nije meni stalo do mira koliko do dobre diskusije, medjutim ovde tome ni traga. Nemate respekta, sta drugo da vam kazem. Ni prema odredjenim autorima, a vala ni meni. Kad se na ekonomiji pomenu meni nepoznati koncepti (Gandalf: Acemoglu & Robinson) ja ne izvodim kerefeke nego nabavim knjigu da procitam. Ili vi ne znate o kome pricate, ili vam je sasvim normalno da o nekome cije vam pozicije (ideoloski) ne odgovaraju govorite prakticno kao o retardu ("nije citao klasike", i slicne kojestarije... mada je kim filby, pokoj mu dusi, pokupio snjur sa onim da je R. Dawkins "autor ilustrovanih knjiga o dinosaurima"). Respect 4 respect, otherwise chit-chat is wide open.

Link to comment
A može i split, Asistenčići sa 34.578-og univerziteta na svetu oduvavaju Ajvi Lig profana.Over & out
:Pjebi ga, nije mi namera tebe da napadam. daleko bilo. ali je tvrdnja o blagodetima slobodne trgovine jedna od besmislenih i stetnih konstrukcija na desnoj strani spektruma. (imao bih sta da prigovorim i toj studiji koju je odradila Sioran - ona i Klajn poistovecuju ekonomsku prosvecenost sa verom u slobodnu trgovinu. no, nje nema na forumu vec neko vreme.) Edited by Gandalf
Link to comment
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...