Jump to content
IGNORED

Kritika savremenog ateizma


Turnbull

Recommended Posts

  • Replies 914
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    151

  • Indy

    105

  • Bakemono

    85

  • Agni

    58

Top Posters In This Topic

Sta, sad neko treba da klikce na linkove sa wikipedije - valjda mislis da imas posla sa nedovoljno obrazovanim ljudima ovde?(Da si ti ziv i zdrav, ja kacio Lisjenka ima tome neko vreme).U stvari si pravi dokaz da je Syme omasio sa svojom tezom na ovoj temi... ipak su religiozni (i dalje) mnogo veci smaraci od ateista.

Edited by Indy
Link to comment
Sta, sad neko treba da klikce na linkove sa wikipedije - valjda mislis da imas posla sa nedovoljno obrazovanim ljudima ovde?(Da si ti ziv i zdrav, ja kacio Lisjenka ima tome neko vreme).U stvari si pravi dokaz da je Syme omasio sa svojom tezom na ovoj temi... ipak su religiozni (i dalje) mnogo veci smaraci od ateista.
Mogao si da lepo odgovoriš na moj post ako umeš a ne da lepiš slike i patetiku tipa ''Ovo je vec tragikomicno''. Wikipedija je prava mera za tako nešto u nedostatku pristojnog dijaloga. Edited by slow
Link to comment
Mogao si da lepo odgovoriš na moj post ako umeš a ne da lepiš slike i patetiku tipa ''Ovo je vec tragikomicno''. Wkipedia je prava mera za tako nešto.
Pa i jeste tragikomicno, da tvrdis ono sto veze sa mozgom nema. Sta da odgovorim na nacito budalastu tvrdnju da je ateizam manje tolerantan od crkava? Odgovorim slikom spaljivanja Djordana Bruna.I onda mi kacis - boljsevike. Tema je bila OK dok se ti nisi pojavio, tebi ocito treba fajt. (Kao i svaki put do sada na slicnim temama).
Link to comment
:D
Nije nista smesno. Ljudi razlicitog stava su diskutovali sasvim pristojno gotovo 30 stranica, dok nisi dosao ti sa svojom uvek prisutnom mrzilackom motivacijom (pogledajmo samo zadnjih nekoliko komentara, u kome za tebe ateisti izgleda ni do retarada nisu dorasli).Od pocetka je, istina, postojala velika verovatnoca da ce se upravo to desiti. To dosta i objasnjava prominentnost Dawkinsa i drustva medju inteligencijom danas. Usvajanje nijansiranijih stavova (tipa Symeta ili Dark Attraktora) otvara prostor nekim folirantima (kao sto si ti), kojima je jedino na dusi rat sa bezboznicima (koji eto drze skoro svu moc sveta danas... to je ono sto tebe muci, kapiram ja. I sazaljevam).
Link to comment
Nije nista smesno. Ljudi razlicitog stava su diskutovali sasvim pristojno gotovo 30 stranica, dok nisi dosao ti sa svojom uvek prisutnom mrzilackom motivacijom (pogledajmo samo zadnjih nekoliko komentara, u kome za tebe ateisti izgleda ni do retarada nisu dorasli).Od pocetka je, istina, postojala velika verovatnoca da ce se upravo to desiti. To dosta i objasnjava prominentnost Dawkinsa i drustva medju inteligencijom danas. Usvajanje nijansiranijih stavova (tipa Symeta ili Dark Attraktora) otvara prostor nekim folirantima (kao sto si ti), kojima je jedino na dusi rat sa bezboznicima (koji eto drze skoro svu moc sveta danas... to je ono sto tebe muci, kapiram ja. I sazaljevam).
Sad si bezobrazan. U nedostatku argumenata liješ krokodilske suze nad topicom, podmećeš i vređaš.
Link to comment
Nedostaju mi argumenti da pokažem da su organizovane religije bile zverski netolerantne prema neistomišljenicima?Dobro™.
Ne, nedostaje ti argument da je organizovani ateizam bolji od organizovane religije.
Link to comment
Ne, nedostaje ti argument da je organizovani ateizam bolji od organizovane religije.
Organizovani ateizam. :lolol:Komunizam nije isto što i ateizam, koliko god bi ti voleo da je to tako. Edited by Bakemono
Link to comment
organizovan=institucionalizovan
Svejedno, zločini staljinista-lenjinista činjeni su u ime staljinizma-lenjinizma, a ne u ime ateizma. Za razliku od onih počinjenih od strane crkve.Edit: Nemoj me terati sad da povezujem katoličanstvo i nacizam/fašizam po uzoru na tebe. Edited by Bakemono
Link to comment
Sta, sad neko treba da klikce na linkove sa wikipedije - valjda mislis da imas posla sa nedovoljno obrazovanim ljudima ovde?(Da si ti ziv i zdrav, ja kacio Lisjenka ima tome neko vreme).U stvari si pravi dokaz da je Syme omasio sa svojom tezom na ovoj temi... ipak su religiozni (i dalje) mnogo veci smaraci od ateista.
:lolol:Nisam ja to sporio.
Link to comment
Nije nista smesno. Ljudi razlicitog stava su diskutovali sasvim pristojno gotovo 30 stranica, dok nisi dosao ti sa svojom uvek prisutnom mrzilackom motivacijom (pogledajmo samo zadnjih nekoliko komentara, u kome za tebe ateisti izgleda ni do retarada nisu dorasli).Od pocetka je, istina, postojala velika verovatnoca da ce se upravo to desiti. To dosta i objasnjava prominentnost Dawkinsa i drustva medju inteligencijom danas. Usvajanje nijansiranijih stavova (tipa Symeta ili Dark Attraktora) otvara prostor nekim folirantima (kao sto si ti), kojima je jedino na dusi rat sa bezboznicima (koji eto drze skoro svu moc sveta danas... to je ono sto tebe muci, kapiram ja. I sazaljevam).
A meni se baš čini da je Dokinsov "Maginot mentality" mnogo veći problem, iz više razloga, ali pre svega, zbog onoga što je Žižek više puta primetio, zato što liberalizam pod njegovim uticajem napušta svoja najdragocnija dostignuća. Uvek postoje neki "oni" s kojima se ne samo ne može, nego ni ne sme razgovarati, s kojima mora samo tvrdo, itd. Edited by Syme
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...