Jump to content
IGNORED

Sergej Trifunović i VB, licimur(tm) ili ne?


dillinger

Recommended Posts

pa nije, ali ona je sad takva. nema suda koji ce zbog toga osuditi Kurir, nema kriticne mase razboritih pojedinaca koji ce tu praksu zaustaviti. nema ozbiljnih i etabliranih medija koji ce ponuditi drugu sliku. nema para da se lece bolesna deca.i sta cemo sad? jedino sto ja mogu sada je da skrenem paznju na primarne direktne krivce, koji ne sede u Kuriru niti su Ognjanovici nego u vrhu politicke oligarhije ove zemlje. mi, gradjani, doveli smo na vlast oligarhiju (za mene su SNS i DS deo iste tajkunske oligarhije, da ne bude da svodim pitanje na dnevnu politiku) koja je toliko trula da javno odbija da leci bolesnu decu, i skrece paznju sa toga tako sto roditelje bolesne dece okrece protiv roditelja mrtve dece.
pa nista, aj se ubijemoono sto sam htela reci je da nijedan novinar ne mora i ne sme da prihvati ovaj prljavi posao, i da bi odbijanje od strane novinara vec bilo ogroman pomak - za drustvo, za novinarsku profesiju, sve uvek krece od pojedinca. zato i mislim da bi trebalo prozivati te nazovi novinare iz kurira, javno, i ukazivati na to da je to sto rade nemoralno i protivzakonito.sad ako kazes da ni medju novinarima ne postoji svest o tome, onda nista, da se vratim na pocetak posta...ili da cekamo godoa i da se drustvo nekako samo od sebe popravi
Link to comment

Ili da shvatimo da je Srbija društvo siromašnih i ucenjenih ljudi, koji imaju izbor između učestvovanja u gadostima i ostajanja na ulici. Svako kod kuće ima neku Tijanu, koja, hvala bobu, u najvećem broju slučajeva nije bolesna, ali koju treba nahraniti i obući.Ne pravdam nikoga, ali daj da se razumemo oko materijalnih uslova ovog gran ginjola koji gledamo.

Link to comment
pa nista, aj se ubijemoono sto sam htela reci je da nijedan novinar ne mora i ne sme da prihvati ovaj prljavi posao, i da bi odbijanje od strane novinara vec bilo ogroman pomak - za drustvo, za novinarsku profesiju, sve uvek krece od pojedinca. zato i mislim da bi trebalo prozivati te nazovi novinare iz kurira, javno, i ukazivati na to da je to sto rade nemoralno i protivzakonito.sad ako kazes da ni medju novinarima ne postoji svest o tome, onda nista, da se vratim na pocetak posta...ili da cekamo godoa i da se drustvo nekako samo od sebe popravi
Novinarka se zove Silvija Slamnig. mozes je dobiti na telefon 011 3240 551, trazis rubriku Vesti. pitace te sta ce ti, reci da imas informacije o slucaju Ognjanovic, jer ti je nece prebaciti ako budes rekla da si gnevni citalac. inace jako je malo verovatno da ta cura ima i trunke svesti da radi nesto lose. kada bi je pozvalo desetak ljudi, i reklo da je to sto je uradila sramotno, mozda bi stavila prst na celo. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
naprosto, takvi smo. znam čoveka, tu u blizini, koji ima primedbu na to što roditelj invalida ima nalepnicu za besplatan parking. kvarni smo u duši i zlo seme ima podlogu.
a tek ovakve fatalisticke izjave ne razumem. sta to znaci? da samo u srbiji zive neki kvarni i nepopravljivi ljudi odvajkad i zanavek? da li ste vi ikad bili ili mozda ziveli van srbije?koga briga sta neka budala misli i na sta ima primedbu, ako ne preduzima nista nelegalno protiv bilo koga. problem je sto niko vise ne reaguje na konstantno krsenje zakona ako je vec krsenje elementarnih moralnih normi postalo normalno
Link to comment
Novinarka se zove Silvija Slamnig. mozes je dobiti na telefon 011 3240 551, trazis rubriku Vesti. pitace te sta ce ti, reci da imas informacije o slucaju Ognjanovic, jer ti je nece prebaciti ako budes rekla da si gnevni citalac. inace jako je malo verovatno da ta cura ima i trunke svesti da radi nesto lose. kada bi je pozvalo desetak ljudi, i reklo da je to sto je uradila sramotno, mozda bi stavila prst na celo.
Novinarka Kurira najhumanija!Društvo 06:00, 27.10.2012.Autor: Foto: Dragan Kadić

A silvija-slamnig-novinarka-kurira-nagrada-doko-vjestica-1351297163-223749.jpg Dodela nagrade „Đoko Vještica“ BEOGRAD - Ima najveće srce!Silvija Slamnig, novinarka Kurira, dobitnica je ovogodišnje nagrade „Đoko Vještica“ za novinarsku humanost, koju su ustanovili Udruženje novinara Srbije (UNS) i preduzeće „Lemiks“ iz Beograda, vlasnika Jovice Pavlovića. Nagradu su ravnopravno osvojili Silvija Slamnig i Sadik Hamidović, novinar net radija Veselje iz Niša.Silviji je nagradu UNS na svečanosti u restoranu „Kumbara“ uručila predsednica UNS Ljiljana Smajlović.- Ja sam još mali novinar, ali imam veliko srce. Velika mi je čast što sam dobila ovu nagradu. Ona će mi biti najveća motivacija da tekstovima i ubuduće podsećam ljude da smo jedni drugima najbitniji i da smo najbogatiji kad pomažemo drugima - izjavila je Silvija.

Link to comment

Svaka ideja da bilo ko od urednika Kurira ima u glavi bilo sta osim povecanje tiraza zasnovano na proceni da ce na trafike pohrliti svi oni (a takvih je u ovoj zemlji bezbroj) koji koriste tudje navodno moralno posrnuce kako bi lakse podneli da se pogledaju u ogledalo, po meni je preterana idealizacija. Kurir je svoje odradio, posto je na nesrecu izostala serija tekstova o maloj Tijani kojoj je odgovorni Kurir spasio zivot, prelazi se na rezervnu varijantu dizanja tiraza koje se sastoji od upiranja prstom u roditelje-lopove koji su zloupotrebili velicanstvenu dobrotu delikatnih humanitarnih srpskih dusica. To je cela prica.

Edited by harper lee
Link to comment
Novinarka se zove Silvija Slamnig. mozes je dobiti na telefon 011 3240 551, trazis rubriku Vesti. pitace te sta ce ti, reci da imas informacije o slucaju Ognjanovic, jer ti je nece prebaciti ako budes rekla da si gnevni citalac. inace jako je malo verovatno da ta cura ima i trunke svesti da radi nesto lose. kada bi je pozvalo desetak ljudi, i reklo da je to sto je uradila sramotno, mozda bi stavila prst na celo.
da znas da cu to i da uradim, i da posaljem ovaj telefon i ime svima koje znam.odavno se nisam drala na idiote na srpskom.ako ima interesovanja da odredimo neki dan za ppp pozive, mozda bi kumulativni efekat bio jaci?edit. necu se drati, ipak, da mi ne spusti slusalicu pre nego je sa'ranim:-)) Edited by Leia
Link to comment
Ili da shvatimo da je Srbija društvo siromašnih i ucenjenih ljudi, koji imaju izbor između učestvovanja u gadostima i ostajanja na ulici. Svako kod kuće ima neku Tijanu, koja, hvala bobu, u najvećem broju slučajeva nije bolesna, ali koju treba nahraniti i obući.Ne pravdam nikoga, ali daj da se razumemo oko materijalnih uslova ovog gran ginjola koji gledamo.
ma da, vec cujem violine.jedino ako se mora baviti ovako necim radi gole egzistencije, ako je novinarska profesija ovoliko degradirana pa valjda bi neko ko drzi do bilo kakvih principa radije promenio profesiju, prodavao kifle, otkud znam..ne mogu nicim ovo da opravdam, sorry
Link to comment
Svaka ideja da bilo ko od urednika Kurira ima u glavi bilo sta osim povecanje tiraza zasnovano na proceni da ce na trafike pohrliti svi oni (a takvih je u ovoj zemlji bezbroj) koji koriste tudje navodno moralno posrnuce kako bi lakse podneli da se pogledaju u ogledalo, po meni je preterana idealizacija. Kurir je svoje odradio, posto je na nesrecu izostala serija tekstova o maloj Tijani kojoj je odgovorni Kurir spasio zivot, prelazi se na rezervnu varijantu dizanja tiraza koje se sastoji od upiranja prstom u roditelje-lopove koji su zloupotrebili velicanstvenu dobrotu delikatnih humanitarnih srpskih dusica. To je cela prica.
Vlasnik svakako ima kalkulaciju koja pociva samo na tirazu i prihodu od reklama. Sto se tice glavnih urednika, tu gotovo uvek postoji jedna kombinacija proracunatosti i uverenja u sopstvenu plemenitu misiju, ovo ti pricam na osnovu direktnog iskustva i nikako nije idealizacija, kad pogledas bolje videces da je time stvar jos gora. Sektorske urednike ne ubrajam u ovu pricu, oni se mahom orijentisu prema gloduru, a poneki zasnivaju i svoje eticke stavove na osnovu zakljucaka jutarnjeg kolegijuma.
Link to comment
ma da, vec cujem violine.jedino ako se mora baviti ovako necim radi gole egzistencije, ako je novinarska profesija ovoliko degradirana pa valjda bi neko ko drzi do bilo kakvih principa radije promenio profesiju, prodavao kifle, otkud znam..ne mogu nicim ovo da opravdam, sorry
ponovicu da je jako malo verovatno da ova cura uopste zna sta radi. mmw, ona je sada iskreno besna na Ognjanovice.
Link to comment
Ili da shvatimo da je Srbija društvo siromašnih i ucenjenih ljudi, koji imaju izbor između učestvovanja u gadostima i ostajanja na ulici. Svako kod kuće ima neku Tijanu, koja, hvala bobu, u najvećem broju slučajeva nije bolesna, ali koju treba nahraniti i obući.Ne pravdam nikoga, ali daj da se razumemo oko materijalnih uslova ovog gran ginjola koji gledamo.
Pa onda taj svako koji treba da nahrani i obuče svoje dete neka uđe u banku sa pištoljem u ruci, neka ode u Maksi i pokupi šta mu treba, ako obezbeđenje pokuša da ga zaustavi, neka puca u noge obezbeđenju, ako mora i u glavu, šta ima veze, kući je dete koje treba nahraniti i obući.Ako je to razlog, može i mnogo brže da se dođe do para za hranu i odeću, doduše sa više rizika, ali manje moralnog posrnuća.
Link to comment
ponovicu da je jako malo verovatno da ova cura uopste zna sta radi. mmw, ona je sada iskreno besna na Ognjanovice.
ok, posle fotke, i nagrade, stvari jasnije - nasli blentavu klinku da im zavrsava prljavstine. ode ona, dodje druga. all in all, aj se ubijemo.hocemo li skupiti kriticnu masu bar za po poziv redakciji?:-)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...