Jump to content
IGNORED

Sergej Trifunović i VB, licimur(tm) ili ne?


dillinger

Recommended Posts

Ajmo ajde svi u napadnaslovna-1384386317-396897.jpg
Pročitao sam negde da ima mišljenja da bi Tomislav Jastrebović bio jedino valjano rešenje. Nisam siguran da li mogu da se složim sa tim. Edited by MancMellow
Link to comment

The vulgarisation of modern life has come from the governing classTHERE IS the notion that the Press is flashy or trivial "because" it is popular. In other words, an attempt is made to discredit democracy by representing journalism as the natural literature of democracy. All this is cold rubbish. The democracy has no more to do with the papers than it has with the peerages. The millionaire newspapers are vulgar and silly because the millionaires are vulgar and silly. It is the proprietor, not the editor, not the sub-editor, least of all the reader, who is pleased with this monotonous prairie of printed words. The same slander on democracy can be noticed in the case of advertisements. There is many a tender old Tory imagination that vaguely feels that our streets would be hung with escutcheons and tapestries, if only the profane vulgar had not hung them with advertisements of Sapolio and Sunlight Soap. But advertisement does not come from the unlettered many. It comes from the refined few. Did you ever hear of a mob rising to placard the Town Hall with proclamations in favour of Sapolio? Did you ever see a poor, ragged man laboriously drawing and painting a picture on the wall in favour of Sunlight Soap—simply as a labour of love?Sent from Bender's iPad using Tapatalk

Link to comment
[/size]prvo: jesu radili svoj posao. rekao sam da ne ulazim u eticke ocene, vec mirno saopstavam da akcija A u medijskom okruzenju X vodi do rezultata B, i da se to moglo izbeci. a nego ko je kriv nego drustvo, da nisu vanzemaljci?
to sto taj posao sadrzi elemente krivicnog dela klevete meni nekako ne moze biti detalj koji se moze zaobici u celoj prici. ne moze se sad kriviti zrtva klevete jer nije blagovremeno reagovala da do klevete, vredjanja i nanosenja dusevnog bola ne dodje. zar to ne bi impliciralo da su gradjani (zakonski, moralno?!) duzni da polazu racune tabloidima, or else?btw sta to uopste znaci da je krivo drustvo? ne vidim u toj izjavi nikakav smisao osim skidanja odgovornosti pojedincima
Link to comment
Did you ever see a poor, ragged man laboriously drawing and painting a picture on the wall in favour of Sunlight Soap—simply as a labour of love?
Istina... a bas bi njemu sapun dobro dos'o. evilsmile.gif Edited by Indy
Link to comment
ne moze se sad kriviti zrtva klevete jer nije blagovremeno reagovala da do klevete, vredjanja i nanosenja dusevnog bola ne dodje. zar to ne bi impliciralo da su gradjani (zakonski, moralno?!) duzni da polazu racune tabloidima, or else?btw sta to uopste znaci da je krivo drustvo? ne vidim u toj izjavi nikakav smisao osim skidanja odgovornosti pojedincima
ne umem da odgovorim na ovo, oprosti. ovo nije tema na kojoj zelim da se natezem oko pojedinacnih reci, a pogotovo ne da ulazim u to sta si ti mislila da sam ja mislio itd. to mozemo na nekim laksim temama, ovde cu polemisati samo o onome sto sam rekao. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
ne umem da odgovorim na ovo, oprosti.
ok, samo sledim tvoju misao i nazalost ovo je gde ona vodi. ako tako postavis stvari ukida se najelementarnija stvar a to je pretpostavka nevinosti. ili dokazi da nisi lopov ili cemo te cereciti po toalet "novinama", nesto nije u redu s tom slikom imho
Link to comment

mene živo interesuje da li se recimo kurir finansira (dakle, sve što je potrebno da se to nađe na kiosku) od tih koliko, deset-petnaest dinara koliko košta, pedeset, pa puta tiraž.

Link to comment
btw sta to uopste znaci da je krivo drustvo?
Da se ovde slozim sa Dabovicem, jeste krivo drustvo.Novinar u tabloidu samo radi svoj govnjivi, odvratni, stetocinski posao - problem su neverovatne refleksije koje taj tekstuljak izazove u drustvu. Da u mojoj porodici taj naslov izazove reakcije tipa "na lomacu sa tim roditeljima" problem bi svakako bio u mojoj porodici, ne u tom nazovi novinaru. Edited by CowBoy
Link to comment

"krivica" društva može da se konstatuje (ja bih pre kazala odgovornost), ali to ne ekskulpira pojedinca u slučajevima kada postoji i njegova odgovornost. mislim da dabović to nije ni implicirao.

Link to comment
nesto nije u redu s tom slikom imho
pa nije, ali ona je sad takva. nema suda koji ce zbog toga osuditi Kurir, nema kriticne mase razboritih pojedinaca koji ce tu praksu zaustaviti. nema ozbiljnih i etabliranih medija koji ce ponuditi drugu sliku. nema para da se lece bolesna deca.i sta cemo sad? jedino sto ja mogu sada je da skrenem paznju na primarne direktne krivce, koji ne sede u Kuriru niti su Ognjanovici nego u vrhu politicke oligarhije ove zemlje. mi, gradjani, doveli smo na vlast oligarhiju (za mene su SNS i DS deo iste tajkunske oligarhije, da ne bude da svodim pitanje na dnevnu politiku) koja je toliko trula da javno odbija da leci bolesnu decu, i skrece paznju sa toga tako sto roditelje bolesne dece okrece protiv roditelja mrtve dece.
Link to comment
"krivica" društva može da se konstatuje (ja bih pre kazala odgovornost), ali to ne ekskulpira pojedinca u slučajevima kada postoji i njegova odgovornost. mislim da dabović to nije ni implicirao.
naravno da nisam, ali racunam da se to podrazumeva u ozbiljnom razgovoru pa nisam ni insistirao na tome.
Link to comment
Da se ovde slozim sa Dabovicem, jeste krivo drustvo.Novinar u tabloidu samo radi svoj govnjivi, odvratni, stetocinski posao - problem su neverovatne refleksije koje taj tekstuljak izazove u drustvu.
drustvo i jeste takvo jer pojedinci koji ga cine pristaju da se bave ovakvim gadostima.ukines gadosti --> ukines ili barem ublazis i marginalizijes refleksije, ne obratnonemam razumevanja za novinare koji svojim imenom potpisuju ovo djubre, sorry
Link to comment
ok, samo sledim tvoju misao i nazalost ovo je gde ona vodi. ako tako postavis stvari ukida se najelementarnija stvar a to je pretpostavka nevinosti. ili dokazi da nisi lopov ili cemo te cereciti po toalet "novinama", nesto nije u redu s tom slikom imho
Svasta nije u redu u ovoj prici. Ali, ja se nesto ne secam da je kod nas ikada postojala pretpostavka nevinosti u praksi, ovde si uvek kriv za nesto dok ne dokazes suprotno. Obaska sto ovde prolaze samo ekstremne emocije, mi smo ili u pravednickom besu, ili u najdubljoj tuzi ili histericno srecni, nema ovde racija nigde, zato se i desavaju ovakve stvari. I zbog svega jeste krivo drustvo, jer svi smo mi deo drustva, nisu nam vanzemaljci u vlasti i RZZO, niti vanzemaljci regulisu drustvene odnose.Slazem se sa Dabovicem da su roditelji trebali da izbace neko saopstenje posle sahrane cisto reda radi, ali poznajuci ljude koji su izgubili dete znam koliko je to nerealno, njima su realnost i vreme skroz pomereni negde daleko gde mozak pokusava da se izbori sa situacijom.
Link to comment
[/size]pa ne, ne bi. dogodilo bi se sledece: da su Ognjanovici (koji su sami animirali tabloide da pokrenu akciju pomoci*) posle sahrane izasli i rekli da ce ostatak novca biti pretvoren u nekakav fond za drugu bolesnu decu (neka oproste besni forumasi, ali to je ono sto se prirodno ocekuje u takvim situacijama), desilo bi se sledece: tabloidi bi pokrenuli histericnu kampanju za skupljanje dodatnog novca i poceli bi da moralno ucenjuju javne licnosti, tipa djubre si ako ne das pare. oterali ste pricu u neku neverovatnu krajnost. ispada kao da su Ognjanovic skupljali novac uprkos tabloidima, a ne pre svega zahvaljujuci njima.i ne razumem te pozive da se zakljuca tema. ovo je dogadjaj u toku, i dodiruje veoma vazna pitanja medija, drustvene solidarnosti, politickog sistema koji vise nije u stanju da ispunjava osnovne potrebe drustva, i tako dalje.*bez ulazenja u eticke ocene (ima ko ce time da se bavi), priroda srpskih medija je takva da cutanje od 60 dana posle tabloidske kampanje za skupljanje novca moze dovesti samo do ovog rezultata. sve to se moglo izbeci jednim jedinim pismom javnosti u kome bi stajalo "U toku je ostavinska rasprava tokom kojeg se po zakonu tim novcem ne moze raspolagati, itd, itd". meni uopste nije interesantno da ventiliram svoj gnev na novinare Kurira, oni su sledili politiku svoje redakcije i kada su trazili novac za Tijanu i kada su poceli da hajkaju Ognjanovice. ovo biva kad javnost dopusti da joj tabloidi lece decu umesto onih koji su za to placeni.
kako je tekla priča: po mišljenju tabloida, sergeja.......... kada je devojčica umrla mama je rekla da se tu ništa ne može, možda je i bolje tako, imaju neku lovu da se uteše, prebacila na svoj račun i počeli su da planiraju šta će s njim kada odjebu karađorđeviće, RZZO, donatore...........ne verujem. mislim da su bili sluđeni. ja ne znam koliko je dana prošlo pre nego što je počela tabloidna hajka, koliko su im vremena oni dali, ali bilo je dovoljno da u glavama ludaka sazri ideja o tome da će da zadrže pare. naprosto, takvi smo. znam čoveka, tu u blizini, koji ima primedbu na to što roditelj invalida ima nalepnicu za besplatan parking. kvarni smo u duši i zlo seme ima podlogu.u meni se zgrčilo kada je pevačica sa naslovne strane zatražila hapšenje. sada vidim da bi drugi ojađeni roditelj pljunuo u lice.naravno, krivo je društvo, društvo smo svi mi. i kurir, i pevačica i "novinari", i mi ovde.ja se nadam da će kurir sa ovolikim žarom da udari na bajatovića. u više navrata je izjavio da malte ne sve svoje prihode daje u dobrotvorne svrhe.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...