Jump to content
IGNORED

Sergej Trifunović i VB, licimur(tm) ili ne?


dillinger

Recommended Posts

Ово јесте врло могуће, али да се подсетимо да свега тога не би било да су Огњеновићи дали саопштење А-Б=Ц, а са Ц ћемо урадити то и то. Није да нису имали времена.
Uopšte se ne radi o tome da li su imali vremena ili ne, radi se o tome zašto bi tako nešto radili ako status C (ostavinska rasprava) još uvek nije pravosnažan. Koliko god to izgledalo glupo, novac na računu otvorenom na Tijanino ime je nakon njene smrti predmet ostavinske rasprave.
Link to comment
Ово јесте врло могуће, али да се подсетимо да свега тога не би било
Bilo bi svakako, ma sta da su rekli, ili da su cutali, ili dezintegrisali, svejedno. Izvukao bi Kurir iz te price poslednju kap olova za svoje novine, bas kao sto sada radi.To sto su oni cutali mi je nekako sve razumljivije kako se ovaj kamen kotrlja, i ja bih da sam kojom nesrecom na njihovom mestu bezao od Sergeja, Kurira, Karadjordjevica, reflektora i medijske paznje. Edited by CowBoy
Link to comment

po stoti put, čoveče. zašto bi davali objašnjenje za bilo šta bilo kome. pogotovo đubradi koja sebe naziva novinarima. zamisli, pobogu, sebe u sličnoj situaciji. zakucao bi u glavu prvog koji bi te tako nešto pitao, pretpostavljam.moderacijo, zatvaraj ovu temu. muka mi je od non stop propitivanja.

Link to comment
Trufunović objašnjava da su pregovori oko osnivanja ovog fonda u toku i da je za to dobio podršku prvog potpredsednika Vlade Aleksandra Vučića, kao i Stane Božović, predsednice Saveta SNS-a za brigu o deci.
:puke:
Link to comment
Bilo bi svakako, ma sta da su rekli, ili da su cutali, ili dezintegrisali, svejedno. Izvukao bi Kurir iz te price poslednju kap olova za svoje novine, bas kao sto sada radi.
pa ne, ne bi. dogodilo bi se sledece: da su Ognjanovici (koji su sami animirali tabloide da pokrenu akciju pomoci*) posle sahrane izasli i rekli da ce ostatak novca biti pretvoren u nekakav fond za drugu bolesnu decu (neka oproste besni forumasi, ali to je ono sto se prirodno ocekuje u takvim situacijama), desilo bi se sledece: tabloidi bi pokrenuli histericnu kampanju za skupljanje dodatnog novca i poceli bi da moralno ucenjuju javne licnosti, tipa djubre si ako ne das pare. oterali ste pricu u neku neverovatnu krajnost. ispada kao da su Ognjanovic skupljali novac uprkos tabloidima, a ne pre svega zahvaljujuci njima. i ne razumem te pozive da se zakljuca tema. ovo je dogadjaj u toku, i dodiruje veoma vazna pitanja medija, drustvene solidarnosti, politickog sistema koji vise nije u stanju da ispunjava osnovne potrebe drustva, i tako dalje.*bez ulazenja u eticke ocene (ima ko ce time da se bavi), priroda srpskih medija je takva da cutanje od 60 dana posle tabloidske kampanje za skupljanje novca moze dovesti samo do ovog rezultata. sve to se moglo izbeci jednim jedinim pismom javnosti u kome bi stajalo "U toku je ostavinska rasprava tokom kojeg se po zakonu tim novcem ne moze raspolagati, itd, itd". meni uopste nije interesantno da ventiliram svoj gnev na novinare Kurira, oni su sledili politiku svoje redakcije i kada su trazili novac za Tijanu i kada su poceli da hajkaju Ognjanovice. ovo biva kad javnost dopusti da joj tabloidi lece decu umesto onih koji su za to placeni. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
[/size]ovo biva kad javnost dopusti da joj tabloidi lece decu umesto onih koji su za to placeni.
I eto nas opet na pocetku..Koja je bila opcija B ? Cekati da fond za zdravstvo i drzava postanu nesto drugo do kurtona sa rupicom na vrhu ? Ne znam da li si roditelj, nemam ni prava ni zelje da zalazim u tvoj privatni zivot..ali ne mogu da zamislim coveka koji ne bi izginuo za svoje dete..a ne cekao da se u ovom ispusenom bordelu od drzave dese promene u funkcionisanju.
Link to comment
[/size]pa ne, ne bi. dogodilo bi se sledece:
Ja sam samo rekao da bi tabloidi cedili ovu nesrecu do zadnje kapi i u slucaju da su roditelji vitezovi u sjajnom oklopu spasitelja druge dece ili da su bagra i otpad ljudski. Meni su obe varijante zatupljujuce, odvratne i nikako nisu korak ka resenju ovog drustvenog problema jer se u svakom slucaju podilazi najjeftinijim i najnizim ljudskim porivima. U oba slucaja beskorisna meksicka sapunica koja podrazumeva dobre i lose karaktere. Zivot i drustvo su nesto vise od toga.Hocu reci, tabloidi nisu nicemu pomogli, naprotiv, mnogo su vise stete napravili. Da postoji neko crveno dugme koje bi im spalilo sve harddiskove u redakciji a zaposlene ucinilo nezaposlenima, rado bih tresnuo po njemu bez trunke grize savesti. Bio bi to svakako jedan bolji svet.Sto se zakljucavanja teme tice, posle ovog Sergejevog (jer ipak je tema i o njemu jelte) samozakopavanja u dubinu srpske septicke jame moze se otvoriti neka druga koja bi pricala o milosrdju u srba. Ima tu dosta materijala, i afirmativnog i odvratnog. Samo u svom okruzenju znam nekoliko ljudi od obe vrste.
Link to comment
I eto nas opet na pocetku..Koja je bila opcija B ? Cekati da fond za zdravstvo i drzava postanu nesto drugo do kurtona sa rupicom na vrhu ?.
Pa kao što je Dabovic pomenuo mogli su posle da izađu sa informacijom da je ostalo toliko i toliko i da je plan šta već i ceo cirkus se ne bi ni desio.
Link to comment
[/size]i ne razumem te pozive da se zakljuca tema. ovo je dogadjaj u toku
ŠOVINISTI U NOVOM PAZARU: Bora Četnik će doći, ali se neće vratiti! OSTAVLJENI LJUBAVNIK: Nišku ženu-mačku oteo na maskenbalu FARMA UŽIVO 74. DAN: Lepi Mića i Ivan vređali Simonidu! LJUBAV U MOSKVI: Đilas u vezi s košarkašicom Anom Dabović!Evo još nekoliko random naslova iz današnjeg kurira. Što ne raspravljamo o ovim temama, u čemu je razlika?Do sada jedina relevantna informacija koja je stigla u javnost u vezi cijelog slučaja je da je novac na računu ostao netaknut. Sva druga diskusija svodi se na rekla-kazala u kome smo prinuđeni da odaberemo stranu na osnovu kvaziinformacija od ove novinske splačine.
Link to comment
Do sada jedina relevantna informacija koja je stigla u javnost u vezi cijelog slučaja je da je novac na računu ostao netaknut. Sva druga diskusija svodi se na rekla-kazala u kome smo prinuđeni da odaberemo stranu na osnovu kvaziinformacija od ove novinske splačine.
nisi ti prinuđen ni na šta. a tema nije pisanje kurira, nego metadogađanja povodom pisanja kurira. personalne i društvene posledice su kolosalne, i ne iscrpljuju se time što ti još ništa ne znaš e da bi informisano odabrao stranu.vest su oni koji čitaju vest, i to kako je čitaju.
Link to comment
[/size]meni uopste nije interesantno da ventiliram svoj gnev na novinare Kurira, oni su sledili politiku svoje redakcije i kada su trazili novac za Tijanu i kada su poceli da hajkaju Ognjanovice. ovo biva kad javnost dopusti da joj tabloidi lece decu umesto onih koji su za to placeni.
mda, radili ljudi svoj posao, sledili naredjenja itd.a sto se siri histerija, eh well, blame it on the society!http://www.kurir-info.rs/otac-male-ljubice-tijaninog-oca-bih-pljunuo-ulice-clanak-1085153ajd jeziv clanak, covek u afektu besni, al onaj spisak pitanja na kraju, sve fino po redu - e to je trebalo sesti i smisliti, i na kraju potpisati.novinarska profesija, u rok sluzbe, sta li...
Link to comment
nisi ti prinuđen ni na šta. a tema nije pisanje kurira, nego metadogađanja povodom pisanja kurira. personalne i društvene posledice su kolosalne, i ne iscrpljuju se time što ti još ništa ne znaš e da bi informisano odabrao stranu.vest su oni koji čitaju vest, i to kako je čitaju.
Ok, nespretna formulacija, zaboravi. Sve se svodi na pretpostavku i nagađanje u kome ne želim da učestvujem.
Link to comment
mda, radili ljudi svoj posao, sledili naredjenja itd.a sto se siri histerija, eh well, blame it on the society!
prvo: jesu radili svoj posao. rekao sam da ne ulazim u eticke ocene, vec mirno saopstavam da akcija A u medijskom okruzenju X vodi do rezultata B, i da se to moglo izbeci. a nego ko je kriv nego drustvo, da nisu vanzemaljci?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...