Jump to content
IGNORED

Sergej Trifunović i VB, licimur(tm) ili ne?


dillinger

Recommended Posts

To sam se i ja pitao, verovatno bi bila u pitanju neka komisija koja to određuje na osnovu urgentnosti slučaja. Ali je i to vrlo pipava i neodređena kategorija.

Link to comment
Мени само није јасно ко је тај који би одређивао коме се прослеђују те хипотетичке паре и зашто баш тој иксипсилон особи
Kažem ja, ja bih te pare, što ostanu, uplatio na račun RZZO-a i rekao neka oni odluče, oni su najpozvaniji. I uopšte ne bi krio cinizam u toj izjavi. Pogotovo posle ove hajke.Ovo što vi svi predlažete sa fondovima, to već postoji, i u to već svi uplaćujemo pare, i to bi trebalo da služi tome. Taj RZZO treba čerečiti uzduž i popreko, da se utvrdi zašto ima za liftove i fensi nameštaj, a nema za operacije dece. ... usta škrbava...Svega ovoga ne bi bilo da smo mi normalna država. Devojčica bi bila živa i na oporavku, kao i ko zna koliko druge dece. Ali, lekari ne smeju da predlažu operacije u inostranstvu, slavine RZZO-a su zatvorene za to i tu je kraj. I to treba prozivati preko medija, zašto je to slučaj, zašto jako malo dece ide na operacije o trošku države i u čemu je tu problem. Pa kad kažu da nema para, lepo, potegnuti sve gluposti u poslednjih 10-ak godina na koje je bilokoja vlast spičkala pare, od MIladina do Benetona.
Link to comment

Pa recimo isto onako kako rade svuda u svetu kad prave humanitarne fondove za bilo sta? Naravno uvek mozemo da smislimo i neki samo svoj sistem, ili da zabatalimo celu tu humanitarnu stvar.@radisa: Naravno da je RZZO tu neko ko bi trebalo da polaze racune, ali nije jedini. Da je samo RZZO u pitanju, novinari bi vec pokrenuli hajku na njih malo duzu od jednog natpisa u blicu i jednog na blogu b92. Ali i mediji su u istom kosu korupcije i kontrole, i policija, i sudovi, i politicari, i iako pritisak postoji nije zasad dovoljan da se nesto promeni.E sad mozemo da kuliramo humanitarna davanja komplet, jer to ionako rzzo treba da pokrije, mozemo ko i do sad nekom da dajemo a nekom ne uopste a mozemo da pokrenemo neki sistem da se donacije malo bolje raspodeljuju.Mislim sta znaci svega ovoga ne bi bilo da smo normalna drzava? Nismo, ok, i nismo jedini u tome, na celoj planeti ima mozda 20 drzava gde osiguranje pokriva ovakve operacije, pa 50ak u kojima nesto pokriva a nesto ne, pa onda jos 50-100 gde ni antibiotike ni vakcine ne mozes da obezbedis i za koje je Srbija san nedosanjani... Mislim kako bilo sta da potegnes preko medija kad slobodni mediji kod nas ne postoje? Eventualno da guras neku pricu preko fejsa i blogova.

Edited by Evi_
Link to comment
Kažem ja, ja bih te pare, što ostanu, uplatio na račun RZZO-a i rekao neka oni odluče, oni su najpozvaniji. I uopšte ne bi krio cinizam u toj izjavi. Pogotovo posle ove hajke.
mnjah, imam mali licni problem sa njima, te mi se ne svidja ideja bas.
Link to comment
Pa obradovali bi se u RZZOu tim parama, a sto ciniti bilo sta sto bi njih radovalo?
Mislim da bi se prvo obradovali, a posle bi imali velikih problma, kad bi se stvorila pogodna klima.Možda bi konačno te pare naterale da RZZO radi ono što treba, pod pritiskom javnosti, da troškovi budu transparentniji. Nadao bih se pritisku javnosti prema toj udruzi. Milion evra da bi bi se to postiglo, nisu prevelike pare (pogotovo što su ničije, da tako kažem). Možda grešim, ali ne vidim šta bi njih nateralo da počnu da rade ono za šta su plaćeni, osim nekog pritiska, pa makar i tabloida, ako nema nikog drugog.Potrošiti ovo da se 10 dece izleči je super, ali mislim da bi se daleko više postiglo da se oči drže na RZZO-u i njegovim direktorima. Do sad je javnost za njih nezainteresovana i njima je to super, ovako bi se oči prosečnog Srbe okrenule prema njima i to bi im bio problem.Možda grešim, ne znam, ali priželjkujem neku sistemsku promenu u raspolaganju našim parama, pa makar hajku predvodili Blic i Kurir.
Link to comment

Ух, има и ту мишљења која би требало преиспитати. Ценим да се олако потеже лечење у иностранству и кад му потребе нема, или, опет, у одређеном иностранству, ако има друге варијанте. С друге стране, дављеник се и за сламку хвата.Како одговорити, ако неко хоће дете на пресађивање срца, јетре у Хјустон, кад мислим да се то и код нас ради? Или, каква је могућност да се ојачају наше клинике гостујућим стручњацима у одређеним терминима, па нек кошта колико кошта, али покрило би већи број пацијената, тј плаћале би се само руке™, а остало Фонд плус бенефит обука домаћих стручњака?

Link to comment
Ух, има и ту мишљења која би требало преиспитати. Ценим да се олако потеже лечење у иностранству и кад му потребе нема, или, опет, у одређеном иностранству, ако има друге варијанте. С друге стране, дављеник се и за сламку хвата.Како одговорити, ако неко хоће дете на пресађивање срца, јетре у Хјустон, кад мислим да се то и код нас ради? Или, каква је могућност да се ојачају наше клинике гостујућим стручњацима у одређеним терминима, па нек кошта колико кошта, али покрило би већи број пацијената, тј плаћале би се само руке™, а остало Фонд плус бенефит обука домаћих стручњака?
Nema gde hoće, nego gde je jeftinije i hoće da prime dete.Beč ovde nije hteo, hteo je Hjuston. Onda plati i šalji.Gostujući hirurzi su super stvar, samo, nisam siguran da i ti hirurzi žele/mogu tek tako da dođu. To bi bilo najbolje rešenje, svakako.A ako se kod nas operacija radi, onda neka se i uradi, u čemu je tu problem? Neke stvari se ne rade, i ne mogu da se rade, i to se tačno zna šta je problem. Zašto se lekari stopiraju, od strane RZZO-a, da daju preporuke za inostranstvo za takve stvari? Nema para? Pa ok, ali odakle para za zilon drugih stvari?Uostalom, kako je za ministra zdravlja bilo para da uradi operaciju, koja se kod nas izvodi, u inostranstvu? Interesantno pitanje, zar ne?
Link to comment

ПА јеботе нек пошаљу сто хирурга у свет на обуку па нек раде после.Само, осамдесет би остало тамо

Link to comment
Ух, има и ту мишљења која би требало преиспитати. Ценим да се олако потеже лечење у иностранству и кад му потребе нема, или, опет, у одређеном иностранству, ако има друге варијанте.
ma da, sto posto, oce ljudi da im dupe vidi put.
Link to comment

Ljudi, nemojte se zavaravati. Nema nista od slanja timova na obuk ili bilo kakve slicne akcije ma sta citali u novinama. To je skup takvih crnjaka da mogu dve HBO serije da se snime na temu. Iskreno, bolje je uplatiti pare direktno bolnici i njima predati dokumentaciju najtezih slucajeva da dalje vrse proceduru po hitnosti.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...