Jump to content
IGNORED

Sergej Trifunović i VB, licimur(tm) ili ne?


dillinger

Recommended Posts

Kada dajem novac u humanitarne svrhe ocekujem da novac bude dat u humanitarne svrhe. Ako me ne zanima gde novac ide, upravo onda se moze reci da sam ga dao zbog sopstvenog osecaja uzvisenosti a ne zato sto mi je stalo do svrhe za koji je novac uplacen. Samo u tom slucaju mi ne bi bilo stalo da vidim sta se sa tim novcem desilo.
http://www.youtube.com/watch?v=ZYjDskOtODUTe pare su date u humanitarne svrhre, al' eto, ostade višak, no tebe se uopšte ne tiče šta će biti s tim. To jednostavno nije ničija stvar.Uzgred, što narod ne šizi oko one kvočke iz Prijedora što je stajala ćuteći k'o kip? Kao, mesec dana joj traje taj performans, kači poruke tipa ,,Hoće li me neko oženiti?", ,,Kako da odem iz ove zemlje?" da bi na kraju ispalo da je sve to kaaao bilo za jednog bolesnog dečaka koji boluje od tumora krvnih sudova? Znači, mesec dana je prošlo, par nasumičnih poruka i posle na kraju stavlja podatke za uplatu para za tog klinca.Mesec dana.Tumor krvnih sudova.Reakcija javnosti? ,,Oh, ta predivna časna žena!", ,,Svaka joj čast!", ,,Oh, kako je humana!" itd.MESEC - DANASve je u redu... onako humano... super... Edited by Fica
Link to comment

Sta tu nije u redu? Devojka je privukla paznju tim performansom, skroz je ok sto je odlucila da to iskoristi da paznju preusmeri za to dete (ako vec mozda i nije zbog toga pocela performans).

Link to comment

Ako je zbog klinca sve to, onda nije u redu sto je tek na samom kraju to ucinila. I stvar je u tome što se masa ljudi ponaša, u stvari TVRDI da je sve to zaista bilo zbog klinca od samog početka i sad ako je to slučaj... mesec dana je prošlo, tumor sigurno nije čekao... no masa samo piči sa pohvalama dok u ovom slučaju sa Tijaninim roditeljima piče sa teorijama zavera.

Edited by Fica
Link to comment
Nije u redu sto je tek na samom kraju to ucinila.
Pa mogla je i na pocetku ili posle par dana. Samo ne bi privukla bas mnogo paznje, a samim tim ni pomogla tom decaku. Ovako posle par nedelja pocela je da budi zanimanje kod ljudi, i onda je to tek imalo efekta.
Link to comment

ja sam mislila da je ta njena poruka bila odgovor na to što su se pravednici bunili što se njoj poklanja medijski prostor i pažnja kada, s druge strane, dečak ima tumor. a masa je masa.

Edited by gagorder
Link to comment

mislim da bi ovu priču trebalo zatvoriti. na forumu. meni je neprijatno ovo dnevno razvlačenje. nismo tabloid.

Edited by djordje geprat
Link to comment
Ako je zbog klinca sve to, onda nije u redu sto je tek na samom kraju to ucinila. I stvar je u tome što se masa ljudi ponaša, u stvari TVRDI da je sve to zaista bilo zbog klinca od samog početka i sad ako je to slučaj... mesec dana je prošlo, tumor sigurno nije čekao... no masa samo piči sa pohvalama dok u ovom slučaju sa Tijaninim roditeljima piče sa teorijama zavera.
Prijatelju, koliko sam ja imao prilike da ispratim, na nju se "skrenula pažnja" tek posle 20 dana stajanja na trgu. Da se povukla 17-og dana nikada ne bismo ni saznali da dotična postoji.Naslućuju se sledeći logičan korak u ovoj analogiji, kritika pojedinaca koji su dali, ali nisu dali onoliko koliko su imali, tako da, mislim da je stvarno vrijeme da se ova tema zatvara.
Link to comment
Sta tu nije u redu? Devojka je privukla paznju tim performansom, skroz je ok sto je odlucila da to iskoristi da paznju preusmeri za to dete (ako vec mozda i nije zbog toga pocela performans).
+3AFAIK, dotična je diplomirani ekonomista kojoj je performans bio odabrani diplomski rad na režiji.Recimo da je snimala reakcije prolaznika (što nužno može da odgovara samo mojoj pretpostavci).A to što se neko čudi bilo čemu što izlazi iz okvira ŽiG, ne smatram da na to treba trošiti puno vremena za demistifikaciju.Ispratio sam cijeli period performansa bez komentara, da bi' mi baš leglo što je na kraju iskoristila sav steknuti medijski prostor i pažnju na apel ovog tipa. Edited by Tpojka
Link to comment
Te pare su date u humanitarne svrhre, al' eto, ostade višak, no tebe se uopšte ne tiče šta će biti s tim. To jednostavno nije ničija stvar.
kako si tacno dosao do tog zakljucka?
Link to comment
kako si tacno dosao do tog zakljucka?
Ima jedna stvar koja se zove ,,zdrav razum". Poprilicno je korisna.
kojoj je performans bio odabrani diplomski rad na režiji.
Izvor te informacije?
Link to comment
da, nekima ocigledno nedokuciva. bitno da si cuo da to postoji.
Aj' da pokušam ovako:Ti videti da nekome trebati novčana pomoć.Novčana pomoć biti humanitarna svrha.Ti i mnogi drugi dati pare.Te pare ne biti više tvoje.Te pare sada pripadati onima kojima ti dati.Sada biti jasno?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...