Jump to content

Sergej Trifunović i VB, licimur(tm) ili ne?


dillinger

Recommended Posts

Ja mislim da nikome ne treba ici na vrata i ne znam da li su oni te pare zadrzali, nekako je to stvar licne savesti. Znam da ja ne bih mogao da spavam sa milion evra tudjeg novca na racunu. Lakse bih trosio novac da sam opljackao banku nego takav.Najgore u ovoj situaciji ce biti ako neko sa stavom kao Verterdegete konacno bude imao potvrdu da su sve to mutna posla i trange frange. "Sve je to trgovina, svi su oni u dogovoru brate."Transplantacija srca/pluca u AKH je 120k evra.
Kada doniraš pare - te pare više ne pripadaju tebi.Je l' to zbilja teško shvattii?A ovo sa pljačkom banke... babe i žabe, čoveče.
Link to comment

Nisam ni mislio da je tesko shvatiti. Ja sam imao transplantaciju pluca u AKH i za mene su skupljane pare (imas me u novinama guglaj), pa mi je bliska tema. Bečki novac je mnogo manji od ovog Hjustonovog tako da su vec u startu babe i zabe, a kad sam pominjao banku hteo sam da povucem paralelu sa tudjim novcem. Priznajem da je bilo nespretno, praštaj.

Link to comment
sto?
Kada pljačkaš banku, ti te pare kradeš - banka ti nije svojevoljno dala.Kada doniraš pare, odričeš se tih para - novi vlasnik tih para je onaj kome si ih donirao iliti poklonio.
Link to comment
ne znam da je iko trazio parenazad, no dobro
Advokat Branislav Tapušković smatra da bi ovaj novac trebalo da bude vraćen donatorima, ali da je teško o tome govoriti sa pravne strane.- Zakon ne predviđa takve situacije. Ljudi su te pare dobrovoljno davali za određenu namenu i sada bi im to trebalo vratiti
Pored toga, kaže Mihajlović, devojčica nije ostavila testament u kom bi bilo navedeno kako da se potroše pare u slučaju njene smrti.- Ali, prikupljena pomoć može da se tumači i kao donacija za lečenje devojčice data s namerom da se ono što se ne potroši vrati donatorima. To znači da bi svi koji su učestvovali u ovoj akciji trebalo da dobiju određeni procenat od uplaćenog iznosa. Ako roditelji ne bi hteli da vrate taj novac, svako od donatora bi morao da ih tuži da bi povratio deo uplaćenih sredstava - kaže Mihajlović.
MilanSubota, 09. 11. 2013. 09:56hneregistrovan korisnik@Negotinac : Novac nije namenjen njima i nije njihov! Novac treba da se vrati donatorima da bi isti bili raspoloženi da pomažu deci i sledeći put, a ne da po ovakvom tragičnom dogadjaju, novac koriste ljudi kojima nije bio namenjen!
CudnoSubota, 09. 11. 2013. 10:14hneregistrovan korisnikKoliko vidim, najveći deo novca je na Jeleninom, a ne na Tijaninom računu. Jelena je živa i zdrava, a ne vidim ni zašto ne može da taj novac vrati donatorima ili uplati za neko drugo dete. Neka se bar oglasi. Kakve veze ostavinska rasprava ima sa Jeleninim računom?
TanjaSubota, 09. 11. 2013. 10:34hneregistrovan korisnikNovac dati nekom drugom bolesnom detetu za lecenje. Ako ode za bogacenje drugih niko vise nece davati novac u humanitarne svrhe.Bez foliranja i vredjanja zdravog razuma. Vratite novac.
XXLSubota, 09. 11. 2013. 12:26hneregistrovan korisnikSamo molim Te roditelje da vrate pare onim dvema slepim devojcicama koje su dale svoj novac za lecenje kao prioritet njihovoj Tijani. I zasto je sahrana bila toliko skupa i kostala 1.600.000 dinara ili 15.000 eura?
http://www.blic.rs/Vesti/Tema-Dana/418386/Istina-o-novcu-za--malu-Tijanu
FondČetvrtak, 07. 11. 2013. 23:17hneregistrovan korisnikGospodinje Ognjanoviću, zašto ćutite sedam dana o ovome pa ste se sada setili gde ste potrošili. Vratite pare što pre, mislite na decu koja se bore za život, a ne o vašoj potrebi za luksuzom
zokiČetvrtak, 07. 11. 2013. 23:22hneregistrovan korisnikvratite pare i dajte drugoj deci koja se bore za zivot.
eto_takoPetak, 08. 11. 2013. 07:25h@Una : Kroz sta prolaze ti roditelji to oni znaju ali mi ovde ne pricamo o njihovim emotivnim problemima vec o novcu. Novcu koji je skupljen za lecenje deteta a koje je nazalost preminulo. Novac je ostao i ne treba da pripadne za zaceljivanje njihovih rana vec za pomoc drugoj deci. Kraj price. I treba da sudimo jer smo MI skupili taj novac. Razdvojimo emocije od surove realnosti. Suma summarum: vratiti novac i pomoci drugoj deci. Utehu ognjanovici neka traze u crkvi, porodici ili kako vec a ne u milion evra.
http://www.blic.rs/Vesti/Tema-Dana/418414/Istina-o-milionima-skupljenim-za-lecenje-male-Tijane/komentari
Link to comment

nisam siguran da zelim da polemisem sa imbecilima koji komentarisu vesti. oni takodje traze i da se uvede smrtna kazna za decu, porede pad satelita sa bombardovanjem Srbije i veruju u HAARP.ovo sto Tapuskovic kaze je glupost. evo porucujem im da meni ne moraju da vrate mojih 100 dinara.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

sto to meni govoris, pa i ja kazem da samo nekoliko devijantnih idiota trazi da im se vrati novac i da je konsenzus da novac treba da ode drugoj bolesnoj deci.

Link to comment

@MireTaj fond postoji već, zove se RZZO. Zašto taj fond nije finansirao operaciju, pa sad o ovome ne bi pričali. Uostalom, ovi troškovi lečenja su cenovno u rangu nekih liftova u upravnim zgrsdama RZZO-a, ako se dobro sećam Gotivčeve priče. Dakle, za početak, treba čerečiti RZZO, da pitanjem, gde su naši novci, pa redom... Ovi ljudi bi morali biti na kraju tog lanca.Inače, ja, da sam gospodin Ognjenović, mrtav ladan bi sad, posle ove hajke, prebacio pare na račun Kurira, sa obrazloženjem da će oni najbolje rasporediti te novce. Ili možda RZZO, sa obrazloženjem da su oni najkompetentniji. Baš me zanima šta bi dalje bilo, u oba slučaja.

Link to comment
iskreno zelim novinarima kurira da dobiju priliku za sebe da prikupljaju novac. bezobzira sta se na kraju ispostavi kao prava prica.
Volkov Vrati pare!Koliko su svi koji su učestvovali u akciji prikupljanja novca ogorčeni zbog skrivanja istine o novcu najbolje pokazuje komentar fudbalera Vladimira Volkova.Na tekst „Bez obraza: Tijanin otac uhvaćen u laži“, on je reagovao: „Vrati pare, mamicu ti tvoju!“
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...