Jump to content

Sergej Trifunović i VB, licimur(tm) ili ne?


dillinger

Recommended Posts

a ja pak ne mislim da je nemoralno ili za osudu ako su ti ljudi potrosili neki deo tog novca i na sebe - ljudima koji se nose sa takvim (nenormalnim) zivotnim situacijama
za tebe su jedini ljudi u ovoj priči to dvoje ljudi - i to je ono što je meni gadno.ne znamo sa kakvim se životnim situacijama nose oni koji su davali novac. oni su, kao i svi ostali roditelji u sličnoj situaciji, od strane većine vas na ovom topiku dehumanizovani i apstrahovani.i ne, nije u redu da troše novac namenjen lečenju deteta na bilo šta drugo.edit. kad bolje razmislim, na vama su tabloidi najbolje odradili svoj krvavi posao... Edited by PointTaken
Link to comment
i sta sad kad ih procesljaju i nadju da su roditelji sebi platili skupu veceru, ili nedajboze masazu, ili neki slican pokusaj privida normalnog zivota? hoce li oni sto su uplacivali pomoc da bi se opravdali sto gledaju velikog brata da se zakace za takve stvari?
Očekujem da će prevarena svetina početi da grakće i sikće za svojim parama jače nego do sada, uz svakodnevno novu VIP™ ličnost koja dodaje horskom arlaukanju refrenom "račune na sunce".
Link to comment

Meni je najzanimljivije, a šta ako nisu ništa potrošili (kao što verovatno nisu, osim za sahranu)?Hoće li moralne gromada koje kenjaju da se pokupe i javno pokaju? Hoćeli iko imati muda da se izivini za svoj gnev pravednika? Ili će se okrenuti i naći novu žrtvu za svoje moralno prokenjavanje, zaboravivši, naravno na to ko je stvarni krivac? Uostalom za 1 Miladina bi se moglo, koliko dece izlečiti, ha, Šmeling? 20, jel tako? Zašto niko ne zakuca Miladinu na vrata, da ga to pita, nego se treba kucati ovim ljudima? Zašto niko ne zakuca Duliću da ga pita koliko se dece za njegove kvazi sajtove moglo izlečiti? Ili SPC, koliko se dece moglo izlečiti za njihove građevine, kroz koje peru gomile para? Ili Đilasu za lažne terazije? Ili Našima za jebena vežbališta... Ili bilokom političaru za svaki jebeni sat koji košta 20-30K, koji nose po rukama... Ili Mrki za koncerte Ane Bekute? Ili predsedniku, bivšem i sadašnjem, za sve i svašta? Ili Pevaljkama koje utajuju porez, pa dobiju nanognicu? Ma moglo bi se kucati svima, ali, gle, pravednički gnev treba baš usmeriti prema ovim ljudima...Uostalom, potrošenih 15K€ na sahranu je očigledno nenamenski pošto to nije za lečenje. Hoće li se sad to povlečiti, da je nenameski...Sve ovo što mediji, ma na kojoj strani™ bili mi se gadi do besmisla.

Link to comment

Čak ni to nije poređenje, jer jedno kada ti država uzima pare kroz poreski sistem gde građanima duguje objašnjenje gde su pare otišle i kako (sajtovi, sponzorisanje partijskih vojski itd) a drugo kada se pojedinac svesno odrekne nekog iznosa za specifičnu svrhu.Niko nije razmišljao o višku para unapred, niko se nije zaleteo da formira nekakvu fondaciju ili nešto slično koja bi prikazala protok novca, stoga je ova povika sada vrlo bedna.

Link to comment
za tebe su jedini ljudi u ovoj priči to dvoje ljudi - i to je ono što je meni gadno.
postavljeni naspram Seke Aleksic koja trazi da ih blanko hapse.
ne znamo sa kakvim se životnim situacijama nose oni koji su davali novac. oni su, kao i svi ostali roditelji u sličnoj situaciji, od strane većine vas na ovom topiku dehumanizovani i apstrahovani.i ne, nije u redu da troše novac namenjen lečenju deteta na bilo šta drugo.edit. kad bolje razmislim, na vama su tabloidi najbolje odradili svoj krvavi posao...
jel pod ovo 'bilo sta drugo' spada i njihov boravak u Americi s devojcicom? tipa: ako nemaju para da sebi plate karte i smestaj/hranu onda samo nju da posalju da ne bi slucajno taj novac potrosili na sebe? sem ako sebi nisu kupili Teslu nece biti bas jednostavno razdvojiti sta je ovde potroseno na namenu a sta na njih. a deo javnosti zeljan krvi ce to iskoristiti, hvala tabloidima. ono sto ja ne razumem - ako je nekakav ostavinski postupak u toku i ako oni nisu mogli da diraju te pare od kada je devojcica umrla, zasto se pocelo ranije sa hajkom? o tome se vec diskutovalo.
Link to comment

@BBMa vidi, to što sam ja napao poreski sitem i trošenje/pranje/arčenje para je jednostavno zato što da je on napravljen kako treba, dete bi bilo važnije od jebenog Miladina, pa ne bi skupljali pare za operaciju. Problem je što su kod nas ljudi brojevi, ništa i niko, koji nikome ne trebaju, osim ako nisu specijalni po nekom osnovu.Ova država prezire svoje građane, oni su joj višak, teret, pa se tako i odnosi prema njima, u stilu, ko ih jebe...

Link to comment
postavljeni naspram Seke Aleksic koja trazi da ih blanko hapse.jel pod ovo 'bilo sta drugo' spada i njihov boravak u Americi s devojcicom? tipa: ako nemaju para da sebi plate karte i smestaj/hranu onda samo nju da posalju da ne bi slucajno taj novac potrosili na sebe?
ovo sa sekom aleksić ti je bedno podmetanje, naročito nakon što sam eksplicitno rekla na koje sve ljude mislim.u krajnjem - da, i seka aleksić je čovek (u smislu kompleksnosti koju sobom nosi biti čovek), a ne 1-D budaletina kakvom je ti ovde predstavljaš.a ovo drugo - podrazumeva se da je sve što je u kontekstu lečenja, odlaska i boravka tamo jeste trošenje novca u te svrhe.javnost u srbiji je suviše umorna da bi bila željna krvi. toga ima samo po forumima.ja, naime smatram da su ljudi bolji nego što ih ti ovde prikazuješ, a u sklopu horskog pevanja na forumu.odjava, s gađenjem. Edited by PointTaken
Link to comment
@BBMa vidi, to što sam ja napao poreski sitem i trošenje/pranje/arčenje para je jednostavno zato što da je on napravljen kako treba, dete bi bilo važnije od jebenog Miladina, pa ne bi skupljali pare za operaciju. Problem je što su kod nas ljudi brojevi, ništa i niko, koji nikome ne trebaju, osim ako nisu specijalni po nekom osnovu.Ova država prezire svoje građane, oni su joj višak, teret, pa se tako i odnosi prema njima, u stilu, ko ih jebe...
Za Miladina je država platila jer joj je konzul zajebao hegemona, što je no-no, a Tijana je samo još 1 devojčica za koju nema ko da zove vladu i preti.Politics 101Opet, i mi preziremo državu, pa ko koga zajebe u nadvlačenju taj je pobednik, trenutni. ^_^
Link to comment
ovo sa sekom aleksić ti je bedno podmetanje, naročito nakon što sam eksplicitno rekla na koje sve ljude mislim.u krajnjem - da, i seka aleksić je čovek (u smislu kompleksnosti koju sobom nosi biti čovek), a ne 1-D budaletina kakvom je ti ovde predstavljaš.a ovo drugo - podrazumeva se da je sve što je u kontekstu lečenja, odlaska i boravka tamo jeste trošenje novca u te svrhe.javnost u srbiji je suviše umorna da bi bila željna krvi. toga ima samo po forumima.ja, naime smatram da su ljudi bolji nego što ih ti ovde prikazuješ, a u sklopu horskog pevanja na forumu.odjava, s gađenjem.
pa i ja sam explicitno rekla na koje ljude mislim, jos u prvom postu (one koji su mahali uplatnicama a sada su najglasniji. tacno, nemam sve podatke o njihovim zivotnim situacijama, sudim na osnovu navedenih postupaka, u sklopu trenutnog konteksta). jeste, i Seka je covek - koji je odvalio veliku glupost.a za horsko pevanje po forumu i moje ucestvovanje u njemu - dovoljno je procitati pocetak ovog topika.
Link to comment

Hm, ako je račun bio na ime devojčice, a roditelji kao njeni zakonski zastupnici imali pravo raspolaganja sredstvima s računa, njenom smrću gasi se i osnov zastupanja, i ovlašćenje kod banke, tj oni nisu ni mogli troškariti novac jer vlasnika više nema, a sredstva čekaju ostavinsku raspravu. Oni ne mogu, ukoliko račun nije bio na njihovo ime da raspolažu u bilo koje, pa i humanitarne svrhe, tako da su navodi iz novina apsurdni, a bankare bi pozatvarali kad bi nešto tako dopustili.To samo upućuje da takav mehanizam pomoći nije u redu i moguće su neugodne situacije nalik ovoj. Tek, na ljude je bačeno blato i ne znam šta još nebesa mogu da im pošalju

Link to comment

Ja mislim da nikome ne treba ici na vrata i ne znam da li su oni te pare zadrzali, nekako je to stvar licne savesti. Znam da ja ne bih mogao da spavam sa milion evra tudjeg novca na racunu. Lakse bih trosio novac da sam opljackao banku nego takav. Najgore u ovoj situaciji ce biti ako neko sa stavom kao Verterdegete konacno bude imao potvrdu da su sve to mutna posla i trange frange. "Sve je to trgovina, svi su oni u dogovoru brate."Transplantacija srca/pluca u AKH je 120k evra.

Edited by Mos
Link to comment
Transplantacija srca/pluca u AKH je 120k evra.
~1/8 Miladina™Miladin™ jedinica za bezobrazno arčenje državnih para. Na primer, Dulić je potrošio 1/10 Miladina™ na sajtove, dok su Dinkićevi dugari podelili 1/2 Miladina™ kroz SIEPA.
Link to comment
Hm, ako je račun bio na ime devojčice, a roditelji kao njeni zakonski zastupnici imali pravo raspolaganja sredstvima s računa, njenom smrću gasi se i osnov zastupanja, i ovlašćenje kod banke, tj oni nisu ni mogli troškariti novac jer vlasnika više nema, a sredstva čekaju ostavinsku raspravu. Oni ne mogu, ukoliko račun nije bio na njihovo ime da raspolažu u bilo koje, pa i humanitarne svrhe, tako da su navodi iz novina apsurdni, a bankare bi pozatvarali kad bi nešto tako dopustili.To samo upućuje da takav mehanizam pomoći nije u redu i moguće su neugodne situacije nalik ovoj. Tek, na ljude je bačeno blato i ne znam šta još nebesa mogu da im pošalju
o ovome sam ja pitala na drugom topiku. uopste mi sad nije jasna logika hajke.
Link to comment

Ni nema logike. Gomila degenerika hoće pare nazad - pare koje su DONIRALI, koje više NISU NJIHOVE.Jbt, ko bi pomislio da koncept donacije može biti prekomplikovan za ikoga...

Link to comment

ja sam nesto u fazonu da su i vise dali za miladina. ipak je onaj momak bio i ostao poprilicno sjeban.ne bi me cudilo da je mnogo veca cifra u pitanju. lupam napamet, ofkors.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...