Jump to content

Sergej Trifunović i VB, licimur(tm) ili ne?


dillinger

Recommended Posts

Problem sa postavljanjem obaveza koje nisu insititucionalno definisane ili pak eksplicitno preuzete (ugovorom, npr.), jeste što onda svako može sam tumačiti šta mu je drugi dužan.
šime ja napisax pre xy strana da je ovo niz dobročinih ugovora kojima je otpao osnov. sve je institucionalno vrlo definisano, problem je procesne prirode - ko će to da traži nazad.

i još, nije mi sasvim jasno iz blicove vesti - operacija je plaćena, ali nije izvršena? helou hjuston?

Edited by gagorder
Link to comment
i onda ti dodje jedna raspala prasica i sa naslova novina poruci da te treba uhapsiti jer nisi odmah posle sahrane otrcao u banku i istresao pare na ulicu.
i još pripreti tamo nekoj građanki (valjda u kapacitetu ministra policije) da će da iznese neke njene privatne podatke. zapravo, jedino što ga u tome sprečava je to što ne želi da ispadne bezobrazan. jesi video to?ups. ti si mislio na seku? ja na nekog drugog. reč prasica je značenjima bremenita. Edited by gagorder
Link to comment

evo, igrom slucaja znam kako to ide.i ja, kad sam morao na generalnu, platio sam sve pre nego sam stigao u bolnaju. deo hirurgu na racun, veci deo bolnici.na kraju su mi ostali duzni jednu lepu sumu, buduci da sam nedelju dana krace lezao.

Link to comment

U pricu Kurira upleten je i nas junak :wub: mukica se skroz primio na milosrdje

Još jedna poznata ličnost koja je učestvovala u prikupljanju novca za Tijanu je i glumac Sergej Trifunović, koji je prethodnih dana takođe apelovao na porodicu da objavi koliko je novca ostalo. Inače, kako Kurir saznaje, glumac je u trenutku kada je već dovoljno novca sakupljeno za Tijanino lečenje tražio od njenog oca Nebojše da 50.000 evra da za lečenje drugog bolesnog deteta. Međutim, to je Ognjanović izričito odbio.- Prvo mu je rekao da to ne može da učini, a pošto je Sergej bio uporan jer se radilo o hitnom slučaju, Nebojša je prestao da mu se javlja i odgovara mu na poruke - priča dobro obavešteni izvor Kurira.Da su Ognjanovići od početka akcije prikupljanja novca za Tijanino lečenje imali nameru da sakriju koliko je prikupljeno jasno je i po tome što je Nebojša Ognjanović odbio predlog Sergeja Trifunovića da se na Tijanin sajt postavi brojač novca.- Na početku akcije Sergej je predložio Nebojši da se na Tijanin sajt postavi brojač kako bi svi koji učestvuju u akciji mogli u svakom trenutku da vide koliko je novca prikupljeno za Tijanino lečenje. Ognjanović je odbio da to uradi - kaže sagovornik Kurira.Sergej juče nije hteo da komentariše naša saznanja.

Ovo preti da postane jedan ozbiljan lakmus papir za sveukupno stanje nacije, odnosno ne preti jer je vec postao - mi smo duboko sjebano drustvo i zivimo u moru protivurecnosti tragicno nesposobni da napravimo listu prioriteta i postupamo po toj listi.

Edited by CowBoy
Link to comment
s kojim pravom kurir daje nekome "mesec dana fore"? našli su ojađene ljude da se iživljavaju sa "javnost ima pravo da zna".
Hm... onako laički, neko kome nije ni do čega bi verovatno samo rekao 'evo vam knjižica/izvod i terajte se u pm" i to mnogo pre nego što je krenulo razvlačenje. To što se ni dan danas ne zna koliko je para uopšte bilo na tom računu, nisam siguran kako se može objasniti, mislim da ovde nema nikog ko ne zna koliko para ima na svom računu, makar približno. Plus što se čeka ostavinska rasprava, tek je to uvrnuto.Naravno to sve ne opravdava novine, ali ne može čovek da se ne zapita zašto to sve nije rešeno sa jednim razgovorom i par fotokopija za 10 minuta. Što se tiče javnosti uopšte, pretpostavljam da su se ljudi manje-više pomirili da se u svim sferama nešto mulja, ali da bi makar još ovakve stvari trebale da budu toga pošteđene, verovatno otuda i zanimanje/reakcije.
Link to comment
iskreno zelim novinarima kurira da dobiju priliku za sebe da prikupljaju novac. bezobzira sta se na kraju ispostavi kao prava prica.
Ako prikupljaju za sebe licno, sto da ne, lajf iz a bich, i bolji su umirali od neizlecivih bolesti.Ljudski talog. Edited by CowBoy
Link to comment
sve, sve, ali zar ti ljudi prvi od svih treba da znaju šta u takvim situacijama znači "sad", "odmah" i "za par meseci"?
da.mešaju se emotivni, racionalni i "racionalni" uglovi gledanja, potreba da se (opravdano) popljuju tabloidi i država se ne odvaja od diskusije konkretnog (mogućeg) ishoda...ovu porodicu su iz mora drugih porodica izdvojili i za javnost humanizovali upravo tabloidi.sada ih linčuju takođe tabloidi.javnost saoseća sa njima, a apstrahuje sve ostale porodice.jer, to je državna briga. ne naša, društvena.ako boga znate, zamandalite ovu temu. Edited by PointTaken
Link to comment
i sta sad kad ih procesljaju i nadju da su roditelji sebi platili skupu veceru, ili nedajboze masazu, ili neki slican pokusaj privida normalnog zivota? hoce li oni sto su uplacivali pomoc da bi se opravdali sto gledaju velikog brata da se zakace za takve stvari?
kakva gadost...oni i dalje imaju privid normalnog zivota kroz gledanje velikog brata. niza bica, ko ih jebe.
Link to comment

shvatila sam iz prvog posta da ti se nesto ne dopada, ali sta tacno i dalje mi nije jasno (nije bitno).taj post znaci ovo: ovo procesljavanje mi je vrlo ogavno jer anticipiram situaciju gde ce se lesinarski mediji i oni koji su onomad mahali uplatnicama ("ja sam uplatio, a ti?! je l gledas VB, a?! a jel si uplatio!?") a sada vicu "polazite racun" hvatati za najmanja odstupanja od nam​ene. a ja pak ne mislim da je nemoralno ili za osudu ako su ti ljudi potrosili neki deo tog novca i na sebe - ljudima koji se nose sa takvim (nenormalnim) zivotnim situacijama ne bih zamerila trosenje tog novca na takve sitne privide normalnog zivota i ono sto mi se cini da ce izaci iz ovog procesljavanja mi deluje u najavi vrlo okrutno.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...