Jump to content

Sergej Trifunović i VB, licimur(tm) ili ne?


dillinger

Recommended Posts

Pa jeste suludo, ali koje je izvodljivo resenje? Izvodljivo tipa eto ga dete i treba da se operise u narednih 6-12 meseci, a ne tipa da se organizujemo i pravimo revoluciju.
+1Ne znam sta tu nije jasno.
Link to comment

znači za svakog bolesnog da skupljamo pare, za svakog pojedinačnog posebno, na namenske računeonda da raspustimo državu i ove rzzo glupostiili da napravimo neki sistem eventualno, moliču bez revolucije, pošto ideali na vlast dovedu uvek ista gomna

Link to comment
da se vratim na nesretni bračni par koji je ostao bez deteta:čuvena pevačica (bold za naglasak) seka aleksić preko naslovne strane "kurvira" traži hapšenje ognjenovića. jednom davno sam postavio topik sa nazivom "vreme gadosti". stvarno živimo u tom vremenu.
E mene je bob sacuvao jutros jer nisam svracao do bakalnice pa nisam ni video naslove pored kase. Ali ko ne plati na mostu, plati na cupriji - svratio do kioska po paklo cigara i procitao to ... ne znam sta je to, odstampano na papiru i stoji iako citav kosmos vristi kako taj odstampani papir ne bi smeo tako da izgleda.Bolest jbt. Sa jedne strane imas godine borbe za zivot deteta i nemogucnost (materijalnu) da ga lecis skupim operacijama - i onda se boris za taj novac, ponizis se, das tabloidima da razvlace tvoju nesrecu i taj novac dodje kao nada da ce sve najzad biti u redu, i odletis na drugi kontinent sa detetom i krhkim mu zivotom i boris se i dalje, juris, trcis, nadas se, i dete posle tog visegodisnjeg mucenja odustane, ugasi se, i ti se vratis sa njim u Srbiju gde te cekaju Gladne Novine i ti ih oteras u pizdu majcinu, i te godinama cekane pare stoje na racunu potpuno lisene smisla jer deteta vise nema (ne znam koji napor volje da upotrebim kako bih u tom novcu video camac, djakuzi i Harli Dejvison)i onda ti dodje jedna raspala prasica i sa naslova novina poruci da te treba uhapsiti jer nisi odmah posle sahrane otrcao u banku i istresao pare na ulicu.Valjda tako izgleda Pakao. Edited by CowBoy
Link to comment
Ne, nego, nek bolesni pocrkaju dok se drzava ne dovede u red (sto ce biti na Sv Nikad).
i crkavaju u mnogo većem obimu nego što su sporadične akcije, nemaš pare, ni šta da prodaš, zdravo a pošto će biti na sv nikad, odma mi odavde da legnemo u rupu i da se zatrpamo
Link to comment
E mene je bob sacuvao jutros jer nisam svracao do bakalnice pa nisam ni video naslove pored kase. Ali ko ne plati na mostu, plati na cupriji - svratio do kioska po paklo cigara i procitao to ... ne znam sta je to, odstampano na papiru i stoji iako citav kosmos vristi kako taj odstampani papir ne bi smeo tako da izgleda.Bolest jbt. Sa jedne strane imas godine borbe za zivot deteta i nemogucnost (materijalnu) da ga lecis skupim operacijama - i onda se boris za taj novac, ponizis se, das tabloidima da razvlace tvoju nesrecu i taj novac dodje kao nada da ce sve najzad biti u redu, i odletis na drugi kontinent sa detetom i krhkim mu zivotom i boris se i dalje, juris, trcis, nadas se, i dete posle tog visegodisnjeg mucenja odustane, ugasi se, i ti se vratis sa njim u Srbiju gde te cekaju Gladne Novine i ti ih oteras u pizdu majcinu, i te godinama cekane pare stoje na racunu potpuno lisene smisla jer deteta vise nema (ne znam koji napor volje da upotrebim kako bih u tom novcu video camac, djakuzi i Harli Dejvison)i onda ti dodje jedna raspala prasica i sa naslova novina poruci da te treba uhapsiti jer nisi odmah posle sahrane otrcao u banku i istresao pare na ulicu.Valjda tako izgleda Pakao.
Sublimirao si moje misli. Jako lepo rečeno.
Link to comment

I meni je neshvatljivo razvlačenje mučenika posle duge agonije koju su proživljavali pa vuće-hladna nada za spas i tragičan kraj. ZAmišljam posle povratka sa groblja zvonjavu telefona . bardan Kurir ovde, gde su pare?

Edited by kapetanm
Link to comment
ZAmišljam posle povratka sa groblja zvonjavu telefona . bardan Kurir ovde, gde su pare?
iako mi je mučno da "branim" kurir, znamo da nije tako bilo. čak je i vasa pisao da je sve krenulo nekoliko meseci posle tragedije i da im je dato mesec dana fore da se izjasne o parama.jeste sve to grozno, ali ne moramo dodavati ono što nije istina
Link to comment
i crkavaju u mnogo većem obimu nego što su sporadične akcije, nemaš pare, ni šta da prodaš, zdravoa pošto će biti na sv nikad, odma mi odavde da legnemo u rupu i da se zatrpamo
Pobogu
Link to comment
Policija “češlja“ račune OgnjanovićaV. Crnjanski Spasojević - Z. Uskoković | 08. novembar 2013. 14:53 > 21:12 | Komentara: 19 MUP po nalogu Tužilaštva treba da ispita sve donacije uplaćene za lečenje Tijane Ognjanović i kako su pare skidane. Ostavinska rasprava 26. novembra, donatori mogu da traže povraćaj novcadru-ognjanovici_620x0.jpgFoto Arhiv VNOPERATIVCI Službe za suzbijanje privrednog kriminala PU Beograd uputili su u petak zahtev sudiji Višeg suda u Beogradu u kojem traže naredbu da im se omogući da pregledaju sve račune na koje je prikupljan novac za lečenje osmogodišnje Tijane Ognjanović, koja nije dočekala transplantaciju srca u Hjustonu.Po dobijanju naredbe, inspektori će ući u banke u kojima su otvoreni računi za dete. Ovaj potez usledio je po zahtevu Republičkog javnog tužilaštva da se prikupe vesti u medijima o mogućim zloupotrebama prikupljenih donacija.- Prilikom kontrole računa inspektori će pratiti svaku pojedinačnu uplatu i isplatu - objašnjavaju u MUP. - Bukvalno će se slediti trag svakog uplaćenog dinara ili evra, kao i ko je podigao novac i koja mu je bila krajnja svrha.Kad bude završena provera računa, policija će obavestiti tužilaštvo, od kog zavisi da li će i kada biti ispitani i roditelji male Tijane.Roditelji Nebojša i Jelena pokrenuli su pred Prvim osnovnim sudom u Novom Beogradu ostavinski postupak 8. oktobra. Prvo ročište, kako saznajemo, biće održano 26. novembra, u osam ujutro.Ostavinski postupak pod brojem O14388/2013 vodi sudija Ljubica Nedeljković, i na prvom ročištu sud će moći da utvrdi da li, osim Tijaninih roditelja, ima još naslednika. Prema nekim tumačenjima, „naslednici“ bi mogli da budu i svi koji su uplatili donaciju. Oni formalno imaju pravo na određeni procenat od preostalih para.Odmah na početku sud bi trebalo da utvrdi koja je imovina ostala posle tragične smrti deteta, a sudija bi roditelje trebalo da pita i da li neko još polaže pravo na novac. Ognjanovići će onda morati da kažu ono što sudija sigurno već zna - da je novac dobijen namenski za operaciju devojčice.- Sud može da traži od banke, a i roditelji mogu sami da mu dostave, spisak onih koji su uplatili donaciju i iznose. Po dobijanju listinga, sudija mora privremeno da zaustavi postupak i uputi zainteresovane na parnicu u kojoj mogu da potražuju donaciju nazad - objašnjava advokat Milenko Radić.TEMA ZA MINISTARSTVO FINANSIJA MINISTARKA zdravlja Slavica Đukić Dejanović rekla je u petak da je kontrola uplata novca na humanitarne račune, kao i za lečenje male Tijane Ognjanović, i eventualne zloupotrebe, tema za Ministarstvo finansija i njegove inspekcijske službe, a da njeno ministarstvo nema mehanizme da na to utiče.Ako niko ne pokrene parnicu za mesec dana, smatra se da zainteresovanih nema, i novac pripada Tijaninim roditeljima. Ako neko ipak pokrene postupak i dostavi dokaz sudiji, on obustavlja ostavinu do okončanja parnice.U svakom slučaju, roditelji ne mogu da koriste ni dinar sa računa do okončanja postupka, i u banku mogu da odu samo sa sudskim rešenjem da su jedini naslednici. Naravno, ovu komplikovanu proceduru moguće je izbeći tako što će roditelji predložiti medijaciju, pa će onda medijator ili oni sami, ili neko od većih donatora, sugerisati osnivanje fonda. Fond bi upravljao preostalim novcem i preusmerio ga na lečenje nekog drugog. Za osnivanje potrebno je minimum tri osobe, koje će činiti upravni odbor, a fond se registruje kod Agencije za privredne registre. Tad se otvara račun u banci.Tako bi jedna tužna priča, koja je neočekivano dobila ružan tok, imala pravedan epilog koji bi vratio ljudima veru u humanost. Naravno, sve bi moglo i sasvim drugačije da se završi ako se ispostavi da je neko novac - a ima i takvih spekulacija - uplatio samo da bi ga „oprao“. Ali time će se pozabaviti policija i tužilaštvo.
Link to comment
Policija “češlja“ račune Ognjanovića
i sta sad kad ih procesljaju i nadju da su roditelji sebi platili skupu veceru, ili nedajboze masazu, ili neki slican pokusaj privida normalnog zivota? hoce li oni sto su uplacivali pomoc da bi se opravdali sto gledaju velikog brata da se zakace za takve stvari?
Link to comment
Poznajem neke ljude koji imaju slican problem, ali nemaju ni blizu takve veze u MUP i vladi, gde su zaposleni Ognjanovici.I znam da, ako im se desi tragedija, novac koji su im dali za bolesno dete nece skrivati i cuvati za sebe.Pa mi je zato mucno sve ovo.
pa obelodani ovde.siguran sam da cemo skupiti makar nesto.
Link to comment
slazem se ali ja ne mislim da je samo reciprocitet pokretac drustvene solidarnosti vec i svest da niko ne treba da se nalazi u ponizavajucoj poziciji. ali to je vec druga tema.
slažem se. naravno da je iza svega razumevanje da niko ne treba da se nalazi u takvoj poziciji.reciprocitet sam naglasila samo da kao poentiram da se točak sreće okreće. ima nešto aleatorno u svemu tome, nije to džaba socijalno osiguranje.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...