Jump to content

Sergej Trifunović i VB, licimur(tm) ili ne?


dillinger

Recommended Posts

ja znam kakav covek treba da budes da bi na ovakav nacin ceprkao o sudbinama i izborima ljudi koje ne poznajes.
Poznajem neke ljude koji imaju slican problem, ali nemaju ni blizu takve veze u MUP i vladi, gde su zaposleni Ognjanovici.I znam da, ako im se desi tragedija, novac koji su im dali za bolesno dete nece skrivati i cuvati za sebe. Pa mi je zato mucno sve ovo.
Link to comment
@EviNije mi jasno šta pokušavaš da dokažeš? Da Ognjenovići greše što drže novac na računu (drže, ne troše ga)umesto što ga ne preusmere tačno gde? Na čiji račun od ponuđenih? Očekuješ da oni odluče, koliko jošprekjuče, koje bolesno dete da se leči?Ili da pozovu neke od urednika tabloida da oni to odluče, ili možda premijera?Ljudi su dali pare, pare nisu pomogle.Ponovo: targetira se pogrešna meta. Ognjenovići su žrtve.
Napisala sam pre par strana
Otac nije morao da pokazuje racune, ali je mogao da kaze izvinite, sada je mojoj zeni i meni jako tesko, javite se za jedno godinu dana pa cu tad pokazati racune a preostalo donirati drugoj deci. Umesto toga (ovo sad ako je tacno ono sto su novine prenele) uz svu tugu i ocaj koji ne sumnjam da oseca, uspeo je da saopsti da ce sa novcem videti sta ce i da nema moralnu odgovornost ni prema kome. Bolje da nista nije rekao.
Uostalom, nece pare da stoje na racunu forever, mozemo da sacekamo da vidimo sta ce sa njima da bude. Ali se nadam da ce, za godinu dve kad god, da te pare uplate ili osnuju fond ili tako nesto, za lecenje. I ne vidim sta su svi skocili kako oni da odluce, kako oni da odluce. Ima hiljadu fondova, neka prepuste odluku kome god, njihovo je samo da kad budu spremni za to uplate novac drugima. Mislim kao da ne moze da se diskutuje izmedju nerealnih krajnosti gde sa jedne strane roditelji sa bolesnom decom na rukama lupaju na vrata Ognjanovica i krajnosti u kojoj oni primaju roditelej na intervjue pa ko ih ubedi. Saberite se. Stvar je prosta. Jasno je sta O. treba da urade, a jasno je i da oni nisu ti koji raspolazu glavninom sume koju su gradjani ove drzave namenili lecenju dece.
Link to comment
Napisala sam pre par stranaUostalom, nece pare da stoje na racunu forever, mozemo da sacekamo da vidimo sta ce sa njima da bude. Ali se nadam da ce, za godinu dve kad god, da te pare uplate ili osnuju fond ili tako nesto, za lecenje. I ne vidim sta su svi skocili kako oni da odluce, kako oni da odluce. Ima hiljadu fondova, neka prepuste odluku kome god, njihovo je samo da kad budu spremni za to uplate novac drugima. Mislim kao da ne moze da se diskutuje izmedju nerealnih krajnosti gde sa jedne strane roditelji sa bolesnom decom na rukama lupaju na vrata Ognjanovica i krajnosti u kojoj oni primaju roditelej na intervjue pa ko ih ubedi. Saberite se. Stvar je prosta. Jasno je sta O. treba da urade, a jasno je i da oni nisu ti koji raspolazu glavninom sume koju su gradjani ove drzave namenili lecenju dece.
Sa novcem kojim Ognjanovici raspolazu moze se napraviti 16 transplantacija srca u AKH u Becu, recimo. Ne znam da li u Srbiji postoji 16 dece sa hitnim uputom za transplantaciju srca.
Link to comment

Jao procitala sam ovo sto je Dacic nasao za shodno da izjavi:

Porodica Ognjanović svakako ima moralnu obavezu da građanima kojisu pomogli lečenje njihove ćerke kaže na šta su i kako potrošene pare", rekao je Dačić i dodao da je kao ministar policije javno pozvao kolege da pomognu porodici Ognjanović."Ko će sada da pomogne nekom drugom detetu kome život zavisi od paraza operaciju ili lečenje. Ako priča oko Tijane ostane nerazjašnjenja niko više nikome neće verovati", dodao je Dačić.
E ovo je ono nije bitno samo sta se govori nego i ko govori. Pa odakle njemu pravo da pita ko ce da pomogne detetu ciji zivot zavisi od para. Ovo je van mozga.
Link to comment
Poznajem neke ljude koji imaju slican problem, ali nemaju ni blizu takve veze u MUP i vladi, gde su zaposleni Ognjanovici.I znam da, ako im se desi tragedija, novac koji su im dali za bolesno dete nece skrivati i cuvati za sebe. Pa mi je zato mucno sve ovo.
da li zaista mislis da bi ti ljudi licno prozivali ognjanovice, ili im isli na vrata da traze kintu?o kakvim vezama u vladi pricas, to jest klevetas?saberi se covece
Link to comment

da se vratim na nesretni bračni par koji je ostao bez deteta:čuvena pevačica (bold za naglasak) seka aleksić preko naslovne strane "kurvira" traži hapšenje ognjenovića. jednom davno sam postavio topik sa nazivom "vreme gadosti". stvarno živimo u tom vremenu.

Link to comment
da li zaista mislis da bi ti ljudi licno prozivali ognjanovice, ili im isli na vrata da traze kintu?o kakvim vezama u vladi pricas, to jest klevetas?saberi se covece
Ne klevatam. Raspitaj se.
Link to comment

Meni je suludo da se uopšte skupljaju pare za lečenje ma koga i ne mislim da je svest o potrebi davanja priloga nego društveno dostignuće.Eto, nema para u budžetu za operaciju bolesnog deteta, ali ima za 60.000 službenih automobila.Pa sam Bajatović bi od par plata mogao da izleči pola Srbije (bez pokrajina).

Link to comment
Poznajem neke ljude koji imaju slican problem, ali nemaju ni blizu takve veze u MUP i vladi, gde su zaposleni Ognjanovici.
I?Jesu li kucali na vrata roditelja Miladina Kovacevica? Ili na vrata vlade Srbije da se raspitaju oko luke Beograd ili tendera za saobracajnice ili troskova za poslanicko gorivo ili, eto, da pitaju Dacica (koji govori o moralnoj obavezi) da im pomogne nekom svotom iz koferceta? Koliko operacija za decu ode iz budzeta svaki put kada "navijaci" krenu na derbi? Kad vec od srpskog zdravstva nema koristi. Od tolikoh vrata™ ti si nasao bas vrata ovih ljudi.Pa jebote, moja zena ne zna sta se meni mota mota po glavi a ti znas sta su Ognjanovici odlucili da rade sa parama. Odakle, jesi li pricao sa njima? Edited by CowBoy
Link to comment
joj koliko sad imam da čitam, niste normalni.
Bolje nesto drugo. sad kad bacim pogled na diskusiju mislim da je trebalo da ostane na jednoj strani i da se lepo razidjemo.
Link to comment

Pa jeste suludo, ali koje je izvodljivo resenje? Izvodljivo tipa eto ga dete i treba da se operise u narednih 6-12 meseci, a ne tipa da se organizujemo i pravimo revoluciju.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...