Jump to content

Sergej Trifunović i VB, licimur(tm) ili ne?


dillinger

Recommended Posts

Dobri ljudi sirom Srbije su dali novac da bi se spasio Tijanin zivot. Ne postoji niti jedan razlog, od minuta kad je Tijana preminula, zbog kojeg bi taj novac ostao u rukama Ognjanovica, a ne bi bio uplacen drugoj bolesnoj deci.
... i to je verovatno jedini novac u zemlji koji postoji.Dalje, ovo kucanje na vrata - to je prava adresa za sve roditelje cija su deca bolesna? Skidam se sa ove teme, em cu zaraditi ban em mi je muka od samog sebe kada se setim povoda za citavu ovu stvar. Sve je odvratno.
Link to comment
I sad se priča o moralnoj obavezi. Prema kome!? Društvu!? Donatorima!? Tabloidima. Ma more..
Prema drugoj bolesnoj deci? Realno, drustvo je odvojilo novac za decu prvi put - tu medjutim rfzo moralnu obavezu nema da te pare daje dalje, a zakonsku efektivno nema (ako ima, onda bi tuzbe resavale taj problem, a ne resavaju). Drugi put drustvo uplacuje novac preko raznih humanitarnih akcija, sa istom svrhom. Koliko ja kapiram, ideja je da je to novac za lecenje dece. Zakonski, ovi ljudi te pare ne moraju da na to potrose, bas kao ni rfzo. Ali nije ok.
Link to comment
... i to je verovatno jedini novac u zemlji koji postoji.Dalje, ovo kucanje na vrata - to je prava adresa za sve roditelje cija su deca bolesna? Skidam se sa ove teme, em cu zaraditi ban em mi je muka od samog sebe kada se setim povoda za citavu ovu stvar. Sve je odvratno.
Drustvo (ne drzava) je pronaslo novac za bolesno dete. Sad je red na Ognjanovicima, da vrate svoj dug drustvu. Ceo proces se odigrava mimo onog sto ovde nazivamo drzava. That simple.
Link to comment
Sad je red na Ognjanovicima, da vrate svoj dug drustvu.
... i ko se setio prvi da trazi - Kurir? Drugo, ko su Ognjanovici - zar to nisu ljudi koji su se godinama borili za zivot svog deteta i imali ga pred ocima sve vreme dok su citaoci Kurira i novinari koji tamo rade razglabali o Sekinom celulitu?Kome bre da se pravdaju ovi ljudi i ko ima pravo da im (zbog bilo cega) kuca na vrata? To sta oni "treba da urade sa novcem" je jasno, ali kada ce to da urade - zasto bi Kurir i njegovi citaoci odredjivali tajming? Da ponovim - svaka odstampana fotografija ove devojcice koju eksploatisu pijavice od novinara da bi prodali sto vise roto-papira je zlocin protiv covecnosti, ma kakav naslov bio iznad.Prosto, prodjes pored kioska i vidis to lice i nije ti dobro.I dok tabloidi ne iscede i poslednju kap benefita za svoje dzepove i usrane sitne duse svojih citalaca oni se nece zaustaviti. Ne bi me cudilo da Kurir sad pozove ljude da kucaju na vrata™
Link to comment
Prema drugoj bolesnoj deci? Realno, drustvo je odvojilo novac za decu prvi put - tu medjutim rfzo moralnu obavezu nema da te pare daje dalje, a zakonsku efektivno nema (ako ima, onda bi tuzbe resavale taj problem, a ne resavaju). Drugi put drustvo uplacuje novac preko raznih humanitarnih akcija, sa istom svrhom. Koliko ja kapiram, ideja je da je to novac za lecenje dece. Zakonski, ovi ljudi te pare ne moraju da na to potrose, bas kao ni rfzo. Ali nije ok.
Niko od nas ne zna šta su oni planirali sa novcem, čak niko ne zna ni da li su razmišljali o preostalom novcu.Nisu ''bolesna deca'' jurila Ognjanoviće već tabloidi. Prebacivati krivicu za nelečenje bolesne dece na Ognjanoviće je neverovatno pervertirana potreba društva* da se sebe spere odgovornost za nesposobnost da stvori sistem u kom lečenje bolesnog deteta neće zavisiti odvolje pojedinca. Ovako, nađena je meta, prst je uperen. Ognjenovići su krivi što druga bolesna deca neće na vreme doći (ili neće nikad) do mogućnosti da budu izlečena.Je l niko ne vidi nakaradost ovakve postavke?*pod društvom u ovom slučaju podrazumevam tabloide i sve one koji su se javno u istim oglasili na ovu temu, uključujući i premijera.
Link to comment
To sta oni "treba da urade sa novcem" je jasno, ali kada ce to da urade - zasto bi Kurir i njegovi citaoci odredjivali tajming?
sve, sve, ali zar ti ljudi prvi od svih treba da znaju šta u takvim situacijama znači "sad", "odmah" i "za par meseci"?
Link to comment
... i ko se setio prvi da trazi - Kurir? Drugo, ko su Ognjanovici - zar to nisu ljudi koji su se godinama borili za zivot svog deteta i imali ga pred ocima sve vreme dok su citaoci Kurira i novinari koji tamo rade razglabali o Sekinom celulitu?Kome bre da se pravdaju ovi ljudi i ko ima pravo da im (zbog bilo cega) kuca na vrata? To sta oni "treba da urade sa novcem" je jasno, ali kada ce to da urade - zasto bi Kurir i njegovi citaoci odredjivali tajming? Da ponovim - svaka odstampana fotografija ove devojcice koju eksploatisu pijavice od novinara da bi prodali sto vise roto-papira je zlocin protiv covecnosti, ma kakav naslov bio iznad.Prosto, prodjes pored kioska i vidis to lice i nije ti dobro.I dok tabloidi ne iscede i poslednju kap benefita za svoje dzepove i usrane sitne duse svojih citalaca oni se nece zaustaviti. Ne bi me cudilo da Kurir sad pozove ljude da kucaju na vrata™
Koliko znam, posle kampanje u medijima su i skupljeni milioni za Ognjanovice.
Link to comment
sve, sve, ali zar ti ljudi prvi od svih treba da znaju šta u takvim situacijama znači "sad", "odmah" i "za par meseci"?
mislim da se ovde previse stvari pretpostavlja.iliti nacelno - da (u smislu: treba da znaju), ali ne nuzno sad. mislim da je da oni trenutno nisu u ovim nasim prostorno-vremenskim koordinatama. Edited by DarkAttraktor
Link to comment
Niko od nas ne zna šta su oni planirali sa novcem, čak niko ne zna ni da li su razmišljali o preostalom novcu.Nisu ''bolesna deca'' jurila Ognjanoviće već tabloidi.Prebacivati krivicu za nelečenje bolesne dece na Ognjanoviće je neverovatno pervertirana potreba društva*da se sebe spere odgovornost za nesposobnost da stvori sistem u kom lečenje bolesnog deteta neće zavisiti odvolje pojedinca. Ovako, nađena je meta, prst je uperen. Ognjenovići su krivi što druga bolesna deca neće na vremedoći (ili neće nikad) do mogućnosti da budu izlečena.Je l niko ne vidi nakaradost ovakve postavke?*pod društvom u ovom slučaju podrazumevam tabloide i sve one koji su se javno u istim oglasili na ovu temu, uključujući i premijera.
To je potpuno tacno. Videcemo sta ce da odluce. Ipak tvoj originalni post glasio je ovakosnapback.pngsvashtabezneshto, on 08 November 2013 - 16:05:08, said:I sad se priča o moralnoj obavezi. Prema kome!? Društvu!? Donatorima!? Tabloidima. Ma more..Moralna obaveza postoji. Taj novac je odvojen za lecenje dece, bas kao i novac koji je inicijalno odvojen kroz doprinos.Ne shvatam poentu komentara da nisu bolesna deca jurila Ognjanovice nego tabloidi, Nisu bolesna deca jurila ni drustvo nego su ih tabloidi jurili da uplate novac. I sta treba iz toga da se zakljuci?Ovo ostalo kapiram da nije meni upuceno.
Link to comment

Uzgred, ako se dobro sećam (mrzi me da tražim po topicu, ali mislim da je dabović to napomenuo) sukob ove porodice sa tabloidima počeo je na dan Tijanine sahrane. Ognjenovići su zabranili fotografisanje, što im je jako zamereno.

Link to comment

ako moze mali rezime:drzava, jedan provizorijum kojim vladaju kriminalni karteli u sadejstvu sa intelektualnom "elitom" koja se stara da javnost ni slucajno ne postavi neko sustinsko pitanje o prirodi i ideologiji tog sistema, odlucila je da oduzme bolesnoj deci pravo na lecenje i taj novac preusmerila u generisanje poslova za partijske kadrove i druge koruptivne mehanizme.usledio je spontani odgovor drustva. neki od ljudi koji su uplatili novac doziveli su to kao supstrat za pravu etiku i kupili dusevni mir za cenu jednog SMS-a. neki su (postoje cak i takvi ljudi, pa i medju citaocima tabloida) uplatili novac jer imaju zelju da pomognu bolesnom detetu, poslali su SMS i nisu to doziveli kao cin kupovine necije nesrece.kao posledica svega, ova ad hoc i potpuno neregulisana akcija, koju su sproveli mahom tabloidi, dovela je do toga da dvoje ljudi bude izlozeno ogromnom iskusenju da, bez pravnih posledica, zadrzi nezamislivo veliku novcanu sumu. to se jednostavno ne radi u racionalnom drustvu, ne mozes podrazumevati da su svi ljudi posteni. nisu. u siroj slici, nevazno je da li su Ognjanovici zeleli da zadrze novac ili ne.i sada je poceo blame game. krivi su tabloidi (a nisu bili krivi dok su skupljali pare), krivi su roditelji, krivi su oni koji su davali pare. ne. ceo problem sadrzan je u prvoj recenici mog posta.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
ako moze mali rezime:drzava, jedan provizorijum kojim vladaju kriminalni karteli u sadejstvu sa intelektualnom "elitom" koja se stara da javnost ni slucajno ne postavi neko sustinsko pitanje o prirodi i ideologiji tog sistema, odlucila je da oduzme bolesnoj deci pravo na lecenje i taj novac preusmerila u generisanje poslova za partijske kadrove i druge koruptivne mehanizme.usledio je spontani odgovor drustva. neki od ljudi koji su uplatili novac doziveli su to kao supstrat za pravu etiku i kupili dusevni mir za cenu jednog SMS-a. neki su (postoje cak i takvi ljudi, pa i medju citaocima tabloida) uplatili novac jer imaju zelju da pomognu bolesnom detetu, poslali su SMS i nisu to doziveli kao cin kupovine necije nesrece.kao posledica svega, ova ad hoc i potpuno neregulisana akcija, koju su sproveli mahom tabloidi, dovela je do toga da dvoje ljudi bude izlozeno ogromnom iskusenju da, bez pravnih posledica, zadrzi nezamislivo veliku novcanu sumu. to se jednostavno ne radi u racionalnom drustvu, ne mozes podrazumevati da su svi ljudi posteni. nisu.i sada je poceo blame game. krivi su tabloidi (a nisu bili krivi dok su skupljali pare), krivi su roditelji, krivi su oni koji su davali pare. ne. ceo problem sadrzan je u prvoj recenici mog posta.
Ejmen.
Link to comment
kakav crni ejmen, ti si rekao da treba ici na vrata tim ljudima.
Treba.Ejmen je za ovo sto si napisao u 17.11.Da sam roditelj bolesnog deteta, jedna od adresa bi bila Ognjanovica.Dobili su pare od drustva (ne drzave), treba da vrate dug drustvu. Princip stariji i iznad drzave. Edited by Schmeling
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...