Jump to content
IGNORED

Sergej Trifunović i VB, licimur(tm) ili ne?


dillinger

Recommended Posts

edip, vaso, zashto tachno ne mogu da diskriminishu roditelje direktno? zato sto nije pristojno ili zato sto nemaju dokaze ili nemaju zakonski osnov ili shta? ne znam, pitam...
ma mogu da ti prepričam i kako je kolegijum izgledao, iako na njemu nisam bio. pola urednika ima decu, uvredjeni su žestoko odbijanjem Ognjanovića da polože račun, verovatno su se skupljale pare i po redakciji (u mojoj firmi jesu) i u nekom trenutku je puklo. neko je došao na divnu ideju. "hajde da ih nekako pritisnemo, ako sugerišemo da je u pitanju pranje novca, država će imati elemente za istragu". ideja ima dva benefita, jedan je moralna zadovoljština zbog osećaja da su Ognjanovići zloupotrebili celu zemlju, a drugi je, naravno, da je to dobro za novine. ako bi neko rekao na kolegijumu da to ne treba razvlačiti i da je priča otrov za javnost i sve dalje akcije pomoći, došlo bi do polemike ali bi na kraju glodur presudio da "treba juriti priču". siguran sam da su zaista poslali čoveka kod njih na gajbu, na takve stvari se jako pazi. ovaj ih je oterao, što je dodatno bacilo urednike u pravednički amok, i eto teksta.a ne mogu direktno optužiti roditelje jer neka dokaza da su uzeli novac za sebe, i to je potencijalno veliki autogol za novine. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
ma mogu da ti prepričam i kako je kolegijum izgledao, iako na njemu nisam bio. pola urednika ima decu, uvredjeni su žestoko odbijanjem Ognjanovića da polože račun, verovatno su se skupljale pare i po redakciji (u mojoj firmi jesu) i u nekom trenutku je puklo. neko je došao na divnu ideju. "hajde da ih nekako pritisnemo, ako sugerišemo da je u pitanju pranje novca, država će imati elemente za istragu".ideja ima dva benefita, jedan je moralna zadovoljština zbog osećaja da su Ognjanovići zloupotrebili celu zemlju, a drugi je, naravno, da je to dobro za novine. ako bi neko rekao na kolegijumu da to ne treba razvlačiti i da je priča otrov za javnost i sve dalje akcije pomoći, došlo bi do polemike ali bi na kraju glodur presudio da "treba juriti priču".siguran sam da su zaista poslali čoveka kod njih na gajbu, na takve stvari se jako pazi. ovaj ih je oterao, što je dodatno bacilo urednike u pravednički amok, i eto teksta.a ne mogu direktno optužiti roditelje jer neka dokaza da su uzeli novac za sebe, i to je potencijalno veliki autogol za novine.
kapiram.a ne postoji javni i legalni put da se to sazna. oni ne moraju da kazu nishta, banka ne sme da kaze nishta, karadjordjevici ne znaju na kom jeziku da ne kazu nishta i to je to. katastrofa, vishestruka.
Link to comment

Ja sam od osobe koju poznajem a koja ima dodira sa pričama o bolesnoj deci generalno čuo komentar tipa "Nisu ništa uzeli, sve je potrošeno na bolnicu. Devojčica je umrla kada im je nestalo para za plaćanje bolničkih dana u Hjustonu".

Link to comment
kako bih voleo da se ovo završi ovako....
Meni je neumesnije prozivati ljude koji su zakopali svoje dete po medijima nego da ti ljudi potrose te pare na putovanja, rucno tkane tepihe i namestaj potpisan od Starka i slicno. Ni jedno ni drugo ne zelim da cujem, ali ovo podilazenje narodu i rotopapirsko gazenje po fotografiji ove nesrecne devojcice nema konkurenciju. Prosto oslepis od zlobe i ruznoce sveta.Jebote kada je vidim na novinskom papiru uvek pomislim "cemu" Edited by CowBoy
Link to comment
ma mogu da ti prepričam i kako je kolegijum izgledao, iako na njemu nisam bio. pola urednika ima decu, uvredjeni su žestoko odbijanjem Ognjanovića da polože račun...
Cekaj, odakle taj pravedni gnev? Svakako su bolje prosli u zivotu od "Ognjanovica", prosto ... ne razumem jebote.
Link to comment

tabloidi (konkretno Kurir, drugi se suzdrzavaju, neki od njih s mukom, ali im ide dobro za sada) dozivljavaju Ognjanovice kao partnere koji su ih izdali. ima tu i rezona "a sta da se moje dete razboli, ko ce posle toga da uplati nesto za njega"...nije da ni to ne razumem, ali ono sto ne kapiraju je da situaciju cine jos gorom. jednostavno u tom delu medija mahom ne postoji spremnost da se gleda daleko unapred, da se odmere dugorocne posledice sopstvenih postupaka, nego izventilliraj svoj gnev, ispadni borac za napacen narod, napali masu, i prodaj koju hiljadu vise. to je jednostavno priroda zute stampe koja se ispoljava i kad se traze pare za bolesnu decu i kada se posle toga roditelji jure za priznanice.inace ja se slazem sa tobom, jebe mi se za te pare, nije problem u njima vec u tome sto se te akcije rade mimo zakonskog okvira pa zato moze i da se desi da neko zadrzi novac koji mu realno ne pripada. ali drugima se ne jebe i ova tema ce biti povremeno podizana iz mrtvih sve dok se ne iscedi poslednja kap iz nje.

Link to comment

samo nešto o čemu razmišljam, ne ulazim u to šta su roditelji preminule devojčice zaista uradili - niti mogu u to da ulazim.

ima nešto što se zove action for recovery of ill-gotten gains. u potrošačkom kontekstu to je jedna tužba kojom se štiti kolektivni interes. zahtev je usmeren na to da trgovac koji je, recimo, svakome od nas milion drpio po evro, sve to preda državi. misli se recimo na veliko preduzeće koje je uvećalo račun svim svojim potrošačima za neprimetnu sumu, pa tako u jedinici vremena. naravno, to pravilo ovde nije aplikabilno (na stranu što je u srbiji loše uređeno i nikada korišćeno - da ja znam). međutim, princip nije loš. u građanskopravnom smislu, ima mnogo oštećenika (u tom smislu što im je novac uzet po osnovu koji je docnije otpao - za lečenje deteta koje se više ne može lečiti). niko od njih nema interesa da potražuje mizernu sumu, ali nije u redu ni da zbir mizernih suma ostane kod tog trgovca. ne kažem da su ovi ljudi zadržali nešto što nije trebalo - pojma nemam, ne želim ni da mislim o tome. ali, ako hoćemo da mislimo konstruktivno o nekoj situaciji u kojoj je neki veliki novac ostao kod nekih ljudi a dat ime je za lečenje deteta koje je preminulo, možemo da pođemo od toga da su oni dobili namenski poklon. ako namenu nije moguće ostvariti, treba da vrate poklon jer drže to što drže bez pravnog osnova. problem je, dalje, procesne prirode - ko će da traži povraćaj? kada je reč o potrošačima, to mogu njihove organizacije. ovde, poklonodavci su ad hoc grupa, oni nemaju kolektivni interes (mimo onog incidentnog, koji ih je okupio), pa nemaju ni nekoga ko je ovlašćen da ih u ovakvoj situaciji štiti. ostaje moralna obaveza poklonoprimca i to je sve što, čini mi se, postoji.

Link to comment
jebe mi se za te pare, nije problem u njima vec u tome sto se te akcije rade mimo zakonskog okvira...
Na ovoj temi sam u svom smarackom stilu sto puta pomenuo bas posledice te vaninstitucionalne borbe za sredstva. Dakle, nije dugorocno i moze da napravi stetu drugoj deci za koje se pare nece skupljati jer je neko u tom lancu zajebo stvar i okoristio se (tabloid ili porodica ili politicari™ ili Karadjordjevici, nebitno).Ljudi tako gube poverenje u ovakve akcije, kraj. U ovom trenutku ima na stotine dece kojima je potrebna pomoc ali nisu pod reflektorima - reflektore su uperili u porodicu koja je prezivela tragediju jebote, pa ima li sta kontraproduktivnije i nazadnije od takvog medijskog pristupa problemu?@Gagoder: sve stoji, ovde je problem sto vecu stetu prave mediji nego Tijanini roditelji (za koje btw. jos ne znamo sa kakvim namerama drze taj novac ako ga uopste jos ima)
Link to comment

izgleda da ipak postoji zakonski okvir.....Beograd -- Više javno tužilaštvo naložilo je policiji da ispita šta se dogodilo sa novcem koji je prikupljen za presađivanje srca Tijani Ognjanović, piše "Politika".Ona je preminula 15. jula u dečjoj bolnici u Hjustonu.Kako list navodi, Tužilaštvo je formiralo predmet i dalo policiji nalog da prikupi sve potrebne informacije. Istraga treba da utvrdi koliko je novca uplaćeno na Tijanin račun, koliko je sa tog računa prebačeno bolnici u Hjustonu, koliko je novca ostalo i da li je ostatak isplaćen sa računa, kao i da li postoje i drugi prilivi novca koji su građani uplaćivali za pomoć Tijani. Devojčica je početkom aprila otišla u Ameriku na operaciju, ali je 15. jula došlo do otkazivanja rada organa i ona je preminula.

Link to comment

Joj, odvratno mi sve ovo.Ako sam već dao novac za to (nisam, karikiram) valjda sam ga istovremeno i alalio. Baš bi me bilo briga da im tražim račune i povraćaj nepotrošenog.Ne znam ni šta bi država trebala da reguliše osim da eventualno spreči da se neki lažnjaci javljaju za pomoć, tj. da postoji neka izjava MinZdravlja da je to i to dete u takvom i takvom stanju i da postoji mogućnost lečenja tu i tu.

Link to comment

ne razumem ko je trazio povracaj nepotrosenog.pa, valjda je narod zapenio zbog toga sto novac, ukoliko je sta preostalo, nije dalje usmeren za lecenje nekog drugog deteta.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...