Jump to content
IGNORED

Sergej Trifunović i VB, licimur(tm) ili ne?


dillinger

Recommended Posts

Ja ispricao pricu sa decijeg odeljenja u institutu za majku i dete i na sta prostorije lice.Za opremanje onih prostorija i 60% poboljsanja (par velikih televizora i plejera, krecenje, namestaj) potrebni je u vrh glave 15 000 eura.Nikada te pare do tog odeljenja nisu stigle, uvek je imao ko da smakne taj kajmak i preusmeri ga u dzep. Dakle RFZO je najgora adresa za donacije.
Da, uvek se prekstim kad vidim npr WCe po javnim ustanovama, ili kupatilo u bolnici. 90% kuca u koje sam ulazila ima kudikamo bolja i skockanija kupatila. Ne moze biti da drzava u kojoj skoro svi stanovnici imaju para za kupatilo nema para da opremi tih nekoliko kupatila u ionako premalom broju bolnica koje ima. Prosto nema logike.
Link to comment

Ne znam sa kojim ste odeljenjima i Institutu imali iskustva ali to je jedna od bolje uredjenih bolnica. Naročito šok na šestom spratu koji nema premca u zemlji. Bukvalno svakodnevno i svakonoćno spašavaju živote. Ostali spratovi nisu godinama renovirani, a za to vreme su se u Tiršovu sipale pare bez prekida. Onda je u poslednjih deset godina došlo do renoviranja koje je bilo blago rečeno jeftina šminka i ne može ni da se poredi sa kvalitetom odeljenja u staroj Jugi.

Link to comment

Da me neko pogresno ne razume, problem sa bolnicama je podjednako ozbiljan kad je u pitanju inventar kao i kad je u pitanju osoblje. Postoje bolnice gde nema prozora u sobama gde spavaju pacijenti. Nema stakla, nista, samo ram. U nekim drugim bolnicama stavljaju plucne bolesnike sa raznim Cepacijama i Aspergilusima u iste sobe sa cisticnim fibrozama, sto je isto kao da stavis dete u bazen sa belom ajkulom. Takve stvari se ne desavaju u Institutu. Imaju tradiciju koju vuku od nekada jako ozbiljnog doktorskog kadra i posto se danas sve raspada, nadam se da ce bar to donekle odrzati. Osoblje se trudi uz pomoc stapa i kanapa sa onim sta ima na raspolaganju i to uplaseni i zbunjeni roditelji spolja najcesce ne vide. Nikako nije u redu to nazvati 'paklom'.

Edited by Mos
Link to comment
Osoblje se trudi uz pomoc stapa i kanapa sa onim sta ima na raspolaganju i to uplaseni i zbunjeni roditelji spolja najcesce ne vide.
+1niko ovde nije ni tvrdio da kradu ljudi koji su na dnu hijerarhije. Meni su dete smestili u neku prastaru civilnu lezaljku od plastike koja kosta cirka 40 eura, polomljena i bez sigurnosnih kaiseva pa smo bebca vezivali preko noci pelenama da ne ispadne iz nje.Tim sestrama bi bilo mnogo lakse da imaju bolju opremu (koja btw. ne kosta puno). Inace zena i dete bili su na osmom spratu i tamo je situacija ocajna. Ljudi koji rade su, sa druge strane, sasvim ok.Cela prica pocela je oko RFZO-a i para koje ne stizu na prava mesta, niko ovde ne blati bolnicare.
Link to comment

Pomenuti RFZO jednostavno ne da pare za lecenje u inostranstvu. Sad lazu da je to neustavnohttp://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2013&mm=08&dd=14&nav_category=12&nav_id=742592

Link to comment

Pa jebem vam sve po spisku, Slavice i Momčilo.Zar stvarno mislite da bi vam neko prebacio da ste prekršili Ustav?Prekršite Ustav, kažite da vam je život deteta važniji od Ustava i da ga svesno kršite, i ja ću prvi doći na miting podrške vama dvoma kad vas možda budu optužili za kršenje Ustava.Tući ću se i sa policijom koja bude došla da vas privede jer ste prekršili Ustav. Samo prekršite Ustav, pizde licimurske™.Organizovaću skupljanje potpisa podrške vama dvoma, samo prekršite Ustav.Davaću pola plate ceo život za vaše advokate koji će vas braniti ukoliko peticija za vašu aboliciju ne bude prihvaćena. Samo prekršite Ustav.Štrajkovaću glađu dok vas ne oslobode optužbi za kršenje Ustava.Prekršite Ustav, Slavice i Momčilo.Budite ljudi, prekršite Ustav.I jebem vam sve po spisku oboma.

Link to comment

Ma kakvo krsenje ustava? Pa slali su ranije ljude u Tursku na operacije. A i sto neko rece u komentaru jel bilo po ustavu da plate Miladinu? Nego im se ne svidja ideja da svoje slatke parice daju na mos misliti operacijeza decu, pa su smislili kao da kazu eto mi bismo, al ne da ustav.

Link to comment
http://www.blic.rs/V...edena-u-zabludu
Poverenica za zaštitu ravnoprvanosti Nevena Petrušić ukazala je danas da je potpuno netačno da propisi o zabrani diskriminacije na osnovu starosnog doba predstavljaju prepreku da se izmeni Pravilnik o lečenju u inostranstvu i omogući teško oboleloj deci lečenje u inostranstvu o trošku države.
Link to comment

Pa bilo je jasno da lazu samo da ne bi dali pare. Zabole ih, sad ce da se prave ludi, ali pare nece dati. Jedino ako neko prepozna politicki interes pa naredi da se pare daju.

Link to comment

OK sad cu i ja da pisem predstavku Ustavnom sudu.

Predsednik Skupštine Grada Beograda Aleksandar Antić rekao je danas u Grčkoj da će monasi sa Hilandara od 1. septembra moći da se leče besplatno u svim zdravstvenim ustanovama čiji je osnivač Beograd, onosno da će Grad plaćati troškove njihovog lečenja.- Monasi sa Hilandara iz različitih birokratskih razloga nemaju naše zdravstveno osiguranje. Određene zdravstvene usluge im pruža Grčka, ali imaju želju da se leče u Srbiji - rekao je Antić.On je rekao da je obaveza voditi računa o njihovom telesnom zdravlju jer su oni "život posvetili tome da vode računa o našem duhovnom zdravlju", kao i da će se lečiti u Kliničko bolničkom centru "Drašiga Mišović".Antić je u Grčkoj kao član privredno političke delegacije Srbije koju predvodi lider Jedinstvene Srbije Dragan Marković Palma.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...