Jump to content
IGNORED

Sergej Trifunović i VB, licimur(tm) ili ne?


dillinger

Recommended Posts

to je otprilike to, roditelji se ne javljaju nikome, a fond princeze Katarine apsolutno odbija da saradjuje, tvrdeci da nikada nisu imali pristup novcu.ja mislim da bi bilo najbolje da se ovo jednostavno pusti da legne, i da se ubuduce ovakve javne donacije zakonski regulisu. alternative su suvise uznemirujuce.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
to je otprilike to, roditelji se ne javljaju nikome, a fond princeze Katarine apsolutno odbija da saradjuje, tvrdeci da nikada nisu imali pristup novcu.ja mislim da bi bilo najbolje da se ovo jednostavno pusti da legne, i da se ubuduce ovakve javne donacije zakonski regulisu. alternative su suvise uznemirujuce.
Upravo.edit: Tipa da se za ovakve akcije otvori poseban racun za donacije, sa koga ne mogu tek tako da se skidaju pare nego samo po fakturi, kao i za firme, i koje bi kao i firme mogli da proveravaju finansijski inspektori (nema toga tako mnogo, lako bi se dalo prispojiti obicnom sistemu). Edited by Evi_
Link to comment

+ sto se obistinilo ono o cemu sam zavijao od pocetka topika - ovakve ad hoc akcije demotivisu ljude da sistematski doniraju novac, na ovaj ili onaj nacin.Spotlajt na jedno dete, ogromna suma, humanitarna patkometrija po drustvenim mrezama, bukake nad gledaocima rijalitija, svega ima samo razuma nema. Za to vreme npr. neko dete (samo jedno od stotine) kojem je potrebno deset hiljada eura za pocetak lecenja u Rusiji vene u medijskom mraku i siromasnoj srpskoj porodici.Epilog - ponovo (?) mutne radnje (Rebracha ranije) i otpor postenog sveta da ubuduce donira novac.Velika steta na mnogo nivoa.

Edited by CowBoy
Link to comment

uvek postoji i mogucnost da su roditelji suvise potreseni da bi mogli da se sada bave novcem, i da je ovo sa fondacijom jednostavno njihov PR gaf.ali sta god da je razlog, ovako se desenzitivizuju ljudi za bilo kakvu akciju solidarnosti.

Link to comment
uvek postoji i mogucnost da su roditelji suvise potreseni da bi mogli da se sada bave novcem, i da je ovo sa fondacijom jednostavno njihov PR gaf.ali sta god da je razlog, ovako se desenzitivizuju ljudi za bilo kakvu akciju solidarnosti.
+1, i ja sam pomislio na roditelje i njihovo emotivno sastavljanje. Sa druge strane, pakao kroz koji su prosli ih valjda cini empaticnijim za hitne akcije potrebne drugoj deci.Sve u svemu, mucno. Edited by CowBoy
Link to comment

Pa ok, ali i B92 je imao "ad hoc" akciju za inkubatore i uradili su odlicnu stvar. Poenta je da u neregulisanom sistemu uvek ima i ovakvih i onakvih ishoda. A na kraju se svodi na drzavu, realno i ovde ima materijala za prijavu, npr za obmanjivanje. Oni su skupljali novac za Tijanu, ne za sebe, to bi verovatno moglo da potpadne pod neko obmanjivanje javnosti. Mislim ako policija moze da juri one kradljivce sto su im ljudi sami slali zlato da bi ovi skinuli crnu magiju sa njega, mogu i ove ljude ako hoce.Po meni jedini zakljucak je da se pokrene neka akcija za regulisanje skupljanja donacija, ovako nesto kao sto sam navela, i da u slucaju da nesto preostane visak novca odlazi pravo u budzet za zdravstvo ili socijalu ili tako nesto.

Link to comment
i da u slucaju da nesto preostane visak novca odlazi pravo u budzet za zdravstvo ili socijalu ili tako nesto.
Naježih se od ovoga što sam pročitao, pa zdravstvenim budžetom praktično upravlja RFZO, najveća mafijaška organizacija na teritoriji Srbije.
Link to comment
Naježih se od ovoga što sam pročitao, pa zdravstvenim budžetom praktično upravlja RFZO, najveća mafijaška organizacija na teritoriji Srbije.
ustanova koja te, kada ministarstvo izda nalog da ti se neshto reshi po zakonu, jednostavno odjebe, usmeno.sve bi otishlo na mermer i parket. Edited by thermal bug
Link to comment
Pa ok, ali i B92 je imao "ad hoc" akciju za inkubatore i uradili su odlicnu stvar.
:huh: ta akcija je sve samo ne ad-hoc, pazljivo osmisljena i vodjena kroz nekoliko medijskih kanala, ivenata, pravljena tako da traje i razvija se. Dalje, tu je fokus na opstoj koristi (hiljade novorodjencadi koja imaju potrebu za inkubatorom).Ovo o cemu govorimo nastalo je iz vapaja roditelja koji nisu imali drugi nacin da pomognu svom detetu, sto cini citavu stvar pipavom i osetljivom na bilo kakvu racionalnu analizu i zakljucke konkretno o parama koje su skupljene.btw. i o ovome gde pare treba da idu se ovde raspravljalo, RFZO je najgora opcija.
Link to comment
Naježih se od ovoga što sam pročitao, pa zdravstvenim budžetom praktično upravlja RFZO, najveća mafijaška organizacija na teritoriji Srbije.
Pa oni pola pokradu, ali pola stigne onome kome treba. Uostalom ne mora njima, moze i da se podeli podjednako svoj deci koja su registrovana da cekaju neku operaciju u inostranstvu i sama sakupljaju doacije, kao sto rekoh nema takvih slucajeva tako mnogo da se ne bi mogao napraviti neki smislen sistem ako postoji volja. Nije poenta u RFZO.
Link to comment
Pa oni pola pokradu, ali pola stigne onome kome treba.
Loši su ti procenti. A i da je 1%, puno je. Ali, zemlja kraduckanja, pa može.Jebeš ga, 3 dana nisam bio u Srbiji, koji god topik otvorim, popizdim. Jebeš ti ovu zemlju, nikada ovde neće biti iole normalno.
Link to comment

Pa ne znam sta onda da radimo, a da ne budu ekstremi izmedju da lepo legnemo i umremo svi zajedno ili da uzmemo pusku poulazimo u RFZOove pa kad se zavrsi ko preteko preteko.

Link to comment

Ja ispricao pricu sa decijeg odeljenja u institutu za majku i dete i na sta prostorije lice.Za opremanje onih prostorija i 60% poboljsanja (par velikih televizora i plejera, krecenje, namestaj) potrebni je u vrh glave 15 000 eura.Nikada te pare do tog odeljenja nisu stigle, uvek je imao ko da smakne taj kajmak i preusmeri ga u dzep. Dakle RFZO je najgora adresa za donacije.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...