Jump to content
IGNORED

Sergej Trifunović i VB, licimur(tm) ili ne?


dillinger

Recommended Posts

Nikad mi nije jasno zašto ne organizuju neki SMS, veliki procenat nas je na postpaid-u već 100 godina i lakše će poslati poruku,nego se tiskati u banci. Da li je ta provizija mob. operatera baš tako velika?
aj ti sa smsom lepo nađi neko drugo bolesno dete, ovo smo kauboj i ja već izviralizovali. Edited by Hella
Link to comment

Viralizovali?Ovo jednostavno nije tacno. Da bi probudio humanost u srbina i viralizovao kako valja, treba da se poseres nekom na glavu i onda stoka krece da lajkuje i sheruje™Ovako, dok je sve na nivou budjenja ljudskosti a bez konflikta i pokazivanja prstom na one od kojih smo bolji, mrka kapa. Ovoliki topik o tom mehanizmu dzaba pisan.@Giuseppe: mislim da je komplikovano ugovoriti sa mrezama SMS podrsku. Tijana je srecom imala odlicnu medijsku podrsku odnosno citava stvar je zaista dobro osmisljena i uradjena (vidi njen sajt, apdejte, linkove na stampu i emisije, profi je skroz).Ovaj mali nema te bustere, ali je i manje novca potrebno tako da ima sanse.edit: krenuo da zapisem broj ziro-racuna kad u vesti ni primaoca ni poziva na broj :huh:najnoviji apdejt:

Grad Beograd obećao novacZa B92 je potvrđeno iz kabineta gradonačelnika Beograda Dragana Đilasa da će grad obezbediti novac za operaciju malog Nikole, kao i da će ocu Draganu biti produžen ugovor u Gradskoj čistoći.
Edited by CowBoy
Link to comment
  • 2 weeks later...

Otvorih fejsbuk, svi (cak i oni koje smatram inteligentnim ljudima) sheruju, lajkuju desetine tekstova desetina medija o Tijaninoj smrti. I blogeri uzjahali puni pravednog gneva, takodje sherovani, lajkovani etc.Verovatno nesto nije u redu sa mojim ocinjim vidom jer ja kao Neo u matriksu vidim hiljadu dece sa slicnom sudbinom u Srbiji koje niko ne pominje u ovoj personalizaciji tragedije koja ocigledno sluzi samo za lajk, share i blogogovnjivo proseravanje i namicanje publike. Sistemska resenja, to treba boksovati.

Link to comment

danas smo supruga i ja bili kod lekara. zapravo isla je da radi neke testove i rutinske preglede u bolnici u kojoj ce se poroditi. za ovih par decenija zivota sam se trudio da imam sto manje dodirnih tacaka sa domacim zdravstvom. zapravo, uopste sa zdravstvom. jednostavno sam kukavica i prostak koji vise voli da ne zna sta mu je nego da mu hipohondrija bude potvrdjena. medjutim danas suocen sa zastarelom administracijom, eticki dubioznom trijazom i cinjenicom da sam video medicinsku sestru koja place zato sto ne zna sta ce biti sa njenim radnim mestom a sve to u svetlu cinjenice da za mesec dana na moru m. kostic, vozikajuci se svojom jahtom, potrosi doslovce stotine hiljada evra na gorivo mogu samo da kazem da zivimo u svetu asirskog varvarstva. i to se ne odnosi samo na srbiju vec na ceo svet u manjoj ili vecoj meri. civilizacija koja ima mogucnosti da u mnogo vecoj meri nego sto cini izleci, nahrani i skuci ljude ali to ne cini kako bi hranila moloha dekadentnih privilegija zapravo ne zasluzuje da se tako nazove.sto bi rekla roza luksemburg: socijalizam ili varvarstvo.

Link to comment

Moj utisak je da su ljudi (oni sa kojima ja komuniciram) negde ovo doživeli kao još jedan od svojih ličnih poraza.Od ideje da se zajedno može uraditi nešto, malo preskočiti birokratija, malo zajebati sistem..(i urađeno je ali prekasno)došlo se do činjenice da je lična inicijativa samo to, lična inicijativa, i da ne utiče ni na šta, na loš sistem ponajmanje.Ostaje nada (smejem se sama sebi dok ovo pišem) da ce tragedija ove porodice uticati na donošenje nekih zakona i osnivanje nekih fondova kojim bi se slične situacije u budućnosti izbegle.

Link to comment
sto bi rekla roza luksemburg: socijalizam ili varvarstvo.
+1Meni je supruga sa detetom od danas u bolnici na pracenju (mala povraca vise nego sto bi trebalo) te sam sveze izasao odande, nosio im sta im je potrebno. Tuga jbt, nema pelena, nema cebadi, lezaljka u kojoj je bebica je u raspadu, pokidanih kaiseva, improvizovali tamo da bi dete moglo da lezi. Dosao ovde da lelemudim i skrenem misli, muka mi je od naseg nemara i obrnutih prioriteta. Zaista smo propali kao drustvo i ocigledno je da klizamo dalje i dublje.@svashtabezneshto - nece ovo nista promeniti. Radi se o jako komplikovanoj proceduri gde na dnevnom nivou treba utvrdjivati prioritete za lecenje sto podrazumeva komisije koje je lako potkupiti ili potgnuti veze.Srbiji je potrebno sistemsko resenje, ali to resenje moze izrasti samo iz jakog sistema koji ne postoji trenutno. Sve drugo bilo bi besmisleno i sustinski neefikasno. Vidim oplelo se po ministarstvu zdravlja, u cemu ima logike - ali ako se razmislja malo dalje, problem je veci od svih ministarstava zajedno.
Link to comment
Srbiji je potrebno sistemsko resenje
Srbiji su potrebni barem upola normalni političari koji nisu jebeni usrani korumpirani polupismeni polusvet. Potrebni su nam obučeni kadrovi i eksperti a ne ministri koji su dospeli u fotelju samo i striktno na račun svog stranačkog angažmana, pa je nagrada fotelja bez obzira što dotični nema blage veze o sferi u kojoj treba da je prvi čovek države. Mi smo govna teška i beznadežna ne samo zbog ovog, i iskreno zavidim onome ko je to tek sada skontao.
Link to comment

ma nije veliki problem u ministru, ok, `ajde, neka on (ili ona) sluzi za fotkanje, trcenje stranaka ili statigaznam koja reklamerstvaproblem je u kadrovskim resenjima kompletnog ministarstvaproblem je to sto ministar za savetnika zaposli stranackog morona, istina istaknutoga nekada i pevaljku ili najavljivacicuto me neodoljivo podseca na "samoupravni socijalizam" i zaposljavanje sve glupljih po vertikali (gde sme zamenik da bude pametniji od direktora)a od mnogih mudrih privatnika cuh "zaposljavam samo pametnije od mene"i tako to, pardon

Link to comment

Ne, nisam ja rambo, njegov nick na ovom forumu je drugaciji.Ali da ipak potpisem ovo jer je covek u jednom delu uboo u centar

RAMBO AMADEUS: Zašto po svom nahođenju odlučujemo kom detetu pomažemo? - Koliko je dece, dok smo se nadali za Tijanino zdravlje, umrlo bez neophodne skupe medicinske pomoći, a za njih je možda bilo neke šanse? Možda je ipak jedino rešenje da kao i sav civilizovan svet, novac uplaćujemo u zdravstveni fond, redovno, s odgovornošću i ljubavllju - poručuje ovaj poznati muzičar
linkNaravno, ne slazem se sa pasivnim delom price o mirnom uplacivanju u zdravstveni fond, ma koliko realna bila. Te pare svakako ne idu gde je potrebno, i to je srz problema. Edited by CowBoy
Link to comment

monstruozno je licemerno to sto korporativni mediji koji su predvodili akciju pomoci Tijani ne smatraju da treba da uplacuju zdravstvene doprinose svojim radnicima.

Link to comment

Recimo da se time peru.Danas ponovo bio u decijoj bolnici u par navrata - ono je raspad. Ti ljudi zaista krpe da ni od cega naprave nesto. Sve je golo, popadale plocice, sivo, nisu potrebna neka velika sredstva da se barem te prostorije za decu bolje i veselije dizajniraju.Sad, gde pare nestaju - sigurno ne na dnu hijerarhijske lestvice, u operativi medju sestrama i lekarima. Maznjava se tamo gde se tale oni koji nabavljaju aparate, sklapaju ugovore i raspisuju tendere.

Edited by CowBoy
Link to comment
  • 3 weeks later...

kako stoje stvari, postoji mogucnost da je "kraljevski" par Karadjodjevic, koji je posredovao izmedju Tijanine porodice i bolnice u Hjustonu, apio pare koje su preostale nakon smrti male Tijane. vec dve nedelje se prave ludi i odbijaju da poloze racun koliko je novca potroseno, a koliko je ostalo.da ne prejudiciramo stvar, moguce je da je serija kontradiktornih odgovora Fondacije princeze Katarine ('pare su sve potrosene", "cekamo izvestaj o troskovima, bice na fejsu", "mi nemamo nista sa sakupljanjem novca", "necemo objaviti racun, zasto bismo mi to radili") rezultat visenedeljnog nesporazuma. alternativa je suvise odvratna. nadam se da ce uskoro dati neke odgovore.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...