Jump to content
IGNORED

Sergej Trifunović i VB, licimur(tm) ili ne?


dillinger

Recommended Posts

da, mi nemamo 'centralni fond' i ne mozemo verovati u nesto cije je postojanje hipoteticko :-), medjutim realno, postoji tu dosta nezgodacija u najavi, sa eventualnim otvaranjem istog. meni je problematicno to sto npr ne znam za neki slican fond igde /naravno, nisam se ozbiljno ni obavestila, tj nisam nista ni istrazivala :-)/ ali vec sada mi se pored sumnjivog stranackog zaposljavanja vec javljaju pitanja tipa - kako praviti prioritete i na osnovu kojih kriterijuma? ko je hitniji tijana ili jovana? bebe ili ljudi u najboljim godinama? ako se slozimo da su deca hitnija, hoce li ikada stici na red neki odrasli covek? zasto operacija bas u hjustonu a ne u zenevi gde je npr cena iste operacije 350.000 evra? /lupam, nemam pojma kolike su cene uopste, ali da li je u ovom slucaju jedino hjuston bio u opticaju ili su roditelji tamo imali dobre kontakte ili neko od lekara je preporucio bas tamo operaciju itd, itd... ali za drzavnog sluzbenika to bas i ne bi bio dovoljan argument kada bi trebao da isplati 500.000 eura drzavnih para za neku takvu akciju/ kako sa obolelima od retkih bolesti koje se uopste ne lece kod nas? da li je moguce sve njih finansijski pokriti ovim fondom, a ako ne, kako ce se postavljati liste prioriteta? ja mislim da je za birokratsko resavanje ovih problema, a takvo ono mora da bude ukoliko je drzavni solidarni fond, tu previse nemogucih i gotovo nerazresivih dilema i pitanja. ovako, kada je akcija podstaknuta licnom inicijativom, nekako je lakse da sva ova pitanja o ceni, zasto bas tamo a ne onamo, kolike su cene negde drugde itd... prenebregnuti, i u takvim slucajevima platis ili ne platis - jer je samo na tebi da odlucis o sopstvenom novcu i ne pitas za te stvari koje bi iz pozicije drzave ili birokrate morao da prelamas...
lupas, svi drugi centri su digli ruke od male.nas centralni fond placa operacije srca u inostranstvu i sigurno ima para da se nekoliko kardiohirurga godisnje salje na usavrsavanje i da plate nekoliko miliona evra za transplatacije i inostranstvu i da ih opet rade kod nas.
Link to comment

Sa sto hiljada mesečno se preživljava? Ako je tako ja sam odavno mrtav :happy:Državu uopšte ne treba mešati u ove stvari, ona nek se bavi stvaranjem okvira za poboljšanje stanja u zdravstvu.

Link to comment
Sa sto hiljada mesečno se preživljava? Ako je tako ja sam odavno mrtav :happy:
... mislio sam na neku gornju granicu odnosno one koji bi ipak odvojili neku mesecnu sumu u humanitarne svrhe. Ne znam od cega bi cetvoroclana porodica koja ima npr. 50000 mesecno mogla da odvaja za te namene.
Link to comment

iznenadices se da ima ljudi koji daju i kad nemaju za sebe i ne rade to da bi se guzili kao filantropi ili zato sto imaju poreske olaksice i sklanjaju pare u razne fondacije.

Link to comment

Sta sada ovo treba da znaci? Drzis li i ti neki karton sa ziro-racunom u ruci kada tako uvereno nastupas sa pozicije da imas jak insajt u ono sto bi me iznenadilo?Iz mog licnog iskustva, najvise daju i pomazu oni koji nemaju. To je ono sto se zove solidarnost. Ovde govorimo o fondovima i nekom redovnijem uplacivanju, zato sam i pravio razliku izmedju imucnih i manje imucnih. Na kraju, vrati se na moj komentar o naslovu u Kuriru. Jbt, sto rece moj Sergej, zar smo se toliko deformisali kao ljudi da u svemu vidimo losu nameru?

Link to comment
Država Stradija može samo da uzme dobru ideju, izobličije do ne prepoznatljivosti, i iskoristi je da uzme pare. Bilo ko, ko veruje da ovakva država (tj. njen aparat) može da doprinese boljitku građana, pa čak i da ima neku želju ka tome, je u dubokoj zabludi. Zakoni već postoje koji fino uređuju tu oblast. Samo, nikone kontroliše sprovođenje istih. Ili to radi ofrlje. (Nemam tačne podatke o kontroli ovih specifičnih pravila, ali, ono o čemu imam, govori mi u prilog tome da se ovde sve rado ofrlje, ako se nekada i radi).
Pa ok, znaci nije onemogucena svaka inicijativa nego je pozeljno da inicijatori imaju malo vise moralne standarde od Katarine Rebrace.Ili mislis da se drzava i aktivno bavi osujecivanjem svake dobre ideje? Ili da prosto birokratskim javaslukom znacajno otezava stvari?
Link to comment
Pa ok, znaci nije onemogucena svaka inicijativa nego je pozeljno da inicijatori imaju malo vise moralne standarde od Katarine Rebrace.Ili mislis da se drzava i aktivno bavi osujecivanjem svake dobre ideje? Ili da prosto birokratskim javaslukom znacajno otezava stvari?
Mislim da je državu uplitati u ovakve stvari izlišno. Ko je dovoljno moralan i želi time da se bavi, treba da se bavi humanitarnim radom.Prepustiti državi išta više od proster regulacije (ovaj moj post je odgovor na SRFZO koji bi država napravila), znači samo jedno, da je ideja nepovratno upropašćena.I da, ovde se država još nije uplela, ali, ako neko nastavi po medijima ovu priču o SRFZO-u, upeašće se, jer će neko videti priliku da mune neku siću i trajno će kompromitovati ideju solidarnosti.Edit:
kauboj je mladjan dinkic! :ohttp://www.alo.rs/ve...rati-fond/15240
I eto, javio se neko, pouzdan, pošten, kome svi veruju, baš on da se bavi takvim jednim fondom, ko bi rekao, jel'? :(
Link to comment
kauboj je mladjan dinkic! :ohttp://www.alo.rs/ve...rati-fond/15240
Jok more, ja sam urednik Aloa. Koliko ovde razumem, od njih je potekla inicijativa, a inspiracija je ocigledno ST:)Sto se Dinkica tice, nije on glup: upravo je video kapacitet tudje nesrece i plodno tle za samopromociju™ ali kao sto smo milion puta culi na topiku, kakve veze ima koja su sredstva sve dok je cilj plemenit.
Link to comment
I eto, javio se neko, pouzdan, pošten, kome svi veruju, baš on da se bavi takvim jednim fondom, ko bi rekao, jel'? :(
:( ja predlozio Rebracu gore. Ovaj je jos bolji
Link to comment
Mislim da je državu uplitati u ovakve stvari izlišno. Ko je dovoljno moralan i želi time da se bavi, treba da se bavi humanitarnim radom.Prepustiti državi išta više od proster regulacije (ovaj moj post je odgovor na SRFZO koji bi država napravila), znači samo jedno, da je ideja nepovratno upropašćena.I da, ovde se država još nije uplela, ali, ako neko nastavi po medijima ovu priču o SRFZO-u, upeašće se, jer će neko videti priliku da mune neku siću i trajno će kompromitovati ideju solidarnosti.Edit:I eto, javio se neko, pouzdan, pošten, kome svi veruju, baš on da se bavi takvim jednim fondom, ko bi rekao, jel'? :(
Ocekivati da se nasa lopovska drzava ne ogrebe svugde gde vidi zgodnu priliku je verovatno izlisno, al zasto ne osmisliti neku alternativu tome, jel bas tolika utopija? Ako ne postoje zakonske prepreke, treba se organizovati i uraditi nesto, a ne samo kukati kako Katarine Rebrace unistavaju poverenje naroda. To mi zvuci kao kad nasi olinjali rokeri kukaju na narodnjake, a oni poslednji album izdali pre 20 godina.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...