Jump to content

Sergej Trifunović i VB, licimur(tm) ili ne?


dillinger

Recommended Posts

Charitable giving by countryvan stupnja razvijenosti i 'drustvenog uredjenja' ivan analize dostupnosti i razvijenosti raznih mehanizama donacija(ima ispod tabele i razvijenija verzija za download)neke zakonitosti?eeeE??[[ zaklela bih se da je turska jedna od najvise rankiranih zemalja sto se tice solidarnosti ( kao da im je to najvidljivija odlika drustva (u krvi :fashisto: ) - niko nece ostati gladan,ma koliko ko imao para - ali to se ne vidi u tabelama jer se daruje komsija komsiji, rodjak rodjaku), no naravno neke zemlje imaju razvijeniju sistematski razvijenu svest o znacaju donacija i razvijenije mehanizme ]]

Edited by InvisibleLight
Link to comment

ma znam,zezam se (nas) (ga) :)a to za ranking..sto on ne uplacuje pa misli da niko tamo ne uplacujeindi, uppplatnice na sunce!!! :lolol:

Edited by InvisibleLight
Link to comment
a to za ranking..sto on ne uplacuje pa misli da niko tamo ne uplacujeindi, uppplatnice na sunce!!! :lolol:
A ne, nisam mislio da niko ne uplacuje, ali bas na vrhu - to me je iznenadilo.Kauboje, izuzetno banalizujes celu stvar. Jednostavno si na nekoj licnoj misiji protiv Sergeja, mene to ni najmanje ne interesuje. Postoje daleko bitniji momenti u celoj prici, uspeo si da promasis ceo fudbal svaki put kad si dosao blizu lopte tokom cele ove utakmice.
Link to comment
Ček, šta se podrazumeva pod ovo treće, pomogao strancu u zadnjih mesec dana, ustao u busu, poneo kesu, ubacio dinar u kutiju, preselio kuću?Čudan mi je mali procenat volontiranja kod nas, da li je to samo crveni krst kod nas, kako se to meri...doduše nešto mi se čini da ko hoće da volontira na kraju završi kao magarac za četu neradnika, ili je to samo moja predrasuda.
Link to comment
Ček, šta se podrazumeva pod ovo treće, pomogao strancu u zadnjih mesec dana, ustao u busu, poneo kesu, ubacio dinar u kutiju, preselio kuću?Čudan mi je mali procenat volontiranja kod nas, da li je to samo crveni krst kod nas, kako se to meri...doduše nešto mi se čini da ko hoće da volontira na kraju završi kao magarac za četu neradnika, ili je to samo moja predrasuda.
ne znam, gledala sam samo prvi deo tabele 'giving money'ne znam koliko je istrazivanje merodavno s metodoloske strane, ajde 'guardian' je, ozbiljne novine
Link to comment

u hn u par kafana organizuju akciju 'okreni turu za zivot', prihod od prodaje pica ide ovoj klinki. ideja je da se akcija nastavi i dalje za pomoc bolesnoj djeci.navodno u italiji dobro funkcionise slicna akcija za beskucnike

Edited by morgana
Link to comment
Ček, šta se podrazumeva pod ovo treće, pomogao strancu u zadnjih mesec dana, ustao u busu, poneo kesu, ubacio dinar u kutiju, preselio kuću?Čudan mi je mali procenat volontiranja kod nas, da li je to samo crveni krst kod nas, kako se to meri...doduše nešto mi se čini da ko hoće da volontira na kraju završi kao magarac za četu neradnika, ili je to samo moja predrasuda.
Registrovano volontiranje u neprofitnim organizacijama najverovatnije. Npr jedna moja poznanica strankinja mi je pričala da je jedno pet godina skoro svake subote 2-3 sata radila u kuhinji u nekoj narodnoj kuhinji.Meni dve od tri najbolje drugarice imaju skoro četiri godine full time volontiranja, ali sam prilično sigurna da se to ne računa jer nisu volontirale za humanitarne orgaizacije (iako je efektivno društveno koristan rad jer je jedna radila u sudu a druga u nekoj bolnici - ne može direktnija i potrebnija humanitarna aktivnost od toga, ali ne verujem da to ulazi u ove tabele).
Link to comment
Au, jbt, sad sam se iznenadio... mi na vrhu liste! :o
da ne delite milostinju ne bi vam mnogi tamo preziveli :evil: . zvanicno ste najbogatiji na svetu vi pa italijani.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...