Jump to content

Sergej Trifunović i VB, licimur(tm) ili ne?


dillinger

Recommended Posts

Samo govno moze ovako pogresno da koristi etar (govorim konkretno o ovom interviju, sa sve zavrsnicom o ministarstvu)
OK, onda sam i ja govno sto se slazem sa svime sto je rekao u toj izjavi.
Link to comment
Si probo domacinski cips? Vozis li auto i zagadjujes li okolinu? Pusis li? Jedes li Snikers? Jesi li ikad putovao avionom i masovno jeo ozonski omotac? I sve to samo da bi ti video Prag ili Madrid?Jesi li platio kartu za "Montevideo boktevideo"?Sve to ti je bitnije od zivota deteta? Umesto da doniras, ti trosis na gluposti i trujes sebe i ljude oko sebe.
Veliki brat jeste neizmerna i odvratna glupost neuporediva sa ovim sto ti pominjes, koliko god ti pokusao da to relativizujes. Cak i da je dosao u emisiju samo to da kaze, meni dovoljno.
Link to comment
Kauboje, banalizujes.
Poenta je da ne treba ljudima javno zavirivati u novcanik i meriti im humanost. Za vezu izmedju novcanika i zdravstvenog osiguranja postoji jedna stvar koja se zove Porez.@Bakemono: postujem, to je tvoje misljenje. E sad idi u medije i dok pricas o bolesnoj deci pomeni ponovo gledaoce VB-a zeljne krvi i upadljivo preskoci optuzivanje drzave za nedostatak sistemskog resenja. Edited by CowBoy
Link to comment
Za vezu izmedju novcanika i zdravstvenog osiguranja postoji jedna stvar koja se zove Porez.
Prilicno je ocito da to cesto ne funkcionise kako treba. U normalnim situacijama svakako ne treba viriti u bilo ciji novcanik, slazem se. Ali, u ovakvim situacijama kao sa Tijanom potpuno je normalno da se bude emotivan pa i bude nekorektan u nekim stvarima. Na kraju krajeva, to je ucinjeno sa svescu da popularna reakcija moze da bude jako negativna (sto bi nekoga u Sergejevom zanatu moglo i skupo da kosta). Hocu reci, on je ne samo izneo svoje misljenje (koje i nije skroz pogresno), vec je i stavio sam nekakav ulog u igru, rizikovao. Nije tu on skroz negativan kakvim ga ti vidis.
Link to comment
btw. ne bih da se javljam 10-tak stranica, Leia me gurnula u karantin.
Otvorenog tipa, ocigledno :-)Sta bi s onim topikom koji si predlozio i konkretnim idejama, ili je i dalje prioritet spasiti svet od poshasti zvane Sergej?
Link to comment

Oces da okacim uplatnicu™ da bih dokazao nesto? Gori Hilandar ili...

Prilicno je ocito da to cesto ne funkcionise kako treba. U normalnim situacijama svakako ne treba viriti u bilo ciji novcanik, slazem se. Ali, u ovakvim situacijama kao sa Tijanom potpuno je normalno da se bude emotivan pa i bude nekorektan u nekim stvarima.
Situacije kao sa Tijanom su svakodnevne ceste. Mogu odmah da ti dam par aktuelnih linkova na slicne probleme, cak je i iznos slican. Pre par nedelja umrla je devojka jer nije imao ko da plati mnogo manji iznos za lecenje.Sta je resenje?
Na kraju krajeva, to je ucinjeno sa svescu da popularna reakcija moze da bude jako negativna (sto bi nekoga u Sergejevom zanatu moglo i skupo da kosta). Hocu reci, on je ne samo izneo svoje misljenje (koje i nije skroz pogresno), vec je i stavio sam nekakav ulog u igru, rizikovao. Nije tu on skroz negativan kakvim ga ti vidis.
Ne vidim sta je rizikovao sa brojem ziro-racuna ispred sebe, naprotiv. Ono je bio zicer, pa nije prvi koji je napao Zlog Velikog Brata u ovih poslednjih nekoliko dana. Edited by CowBoy
Link to comment
moram malu digresiju da napravim: takva vrsta altruistične (u užem smislu, je l') solidarnosti ne može da nastane u sredini u kojoj se razvija takmičarska moralna surevnjivnost, altruističko ponašanje je jedno od retkih ponašanja koje je nemoguće izazvati prinudom. takođe, to je prosocijalno ponašanje i u velikoj meri je oblikovano sredinom (u smislu da nije to "genetska" osobina, vulgarizujem, ali znate na šta mislim) tako da emotivna ucena ne radi posao, ljudi ne vole da se osećaju loše kad nisu ništa loše uradili. 'šakomuglavu' pristup ('opasuljite se, ljudi, prizovite se pameti i sl.) je kul, ali za sistemsko negovanje solidarnosti, morgana ima vrlo dobru poentu. što lakše doniranje, to manje moraliziranja. ljudi nisu govna i daće ako im nije preteško (pošto nisu ni anđeli, je l'). ovako nastaje polje zaslugometrije i principa 'šta jednu kartu, daj tri', a ne može svako da plati tri. u svakom slučaju, ponavljam da je ovo digresija, kad već raspravljamo o konceptu. u praksi, u srbiji, u ovom konkretnom slučaju - samo thumbsup za sergejevu tehniku, ako već razmišljamo o njemu
Da ne bude zabune sigurno nisam odusevljena uterivanjem humanosti kao nacinom za postizanje bilo cega, samo primetih da u datim okolnostima nema bas puno drugog izbora. Kako doci do sistemskog negovanja solidarnosti ako se inicijative u startu upletu u neka birokratska vrzina kola?
Link to comment
Oces da okacim uplatnicu™ da bih dokazao nesto? Gori Hilandar ili...
Da bi dokazao nesto, ne treba da kacis uplatnicu nego da prezentujes ideju bolju od one koju kritikujes.Ovako samo nastavljas isprazno rantovanje
Link to comment
Ne vidim sta je rizikovao sa brojem ziro-racuna ispred sebe, naprotiv. Ono je bio zicer, pa nije prvi koji je napao Zlog Velikog Brata u ovih poslednjih nekoliko dana.
Uopste se ne slazem.
Link to comment
Sad me KM-in post asocirao na jednu analizu koja je pokazala da je charity najizraženiji u zemljama sa najslobodnijim tržištem. I o tome se nešto ozbiljno priča. Možda ja mašim neke suptilnije mehanizme, ali zar nije definišuća karakteristika socijalističkijih uredjenja upravo solidarnost, te onda i manje potrebe za dobrovoljnim izdvajanjima. :D
interpretacija koju sam ja videla je da su ljudi u socijalizmu neskloni davanju jer ocekuju sistemska resenja, dok ovi drugi, u odsustvu sistemskih resenja, ocekuju da stvar zavisi i od njih licno.ali meni se ipak cini da je logicnije tumacenje da su socijalisticke zemlje siromasnije.... edit: holandija se recimo ne uklapa u taj trend (prilicno socijalisticka, veliki izdaci za charities a nije bas ni bogznakako lako donirati), a bogata je. Edited by betty
Link to comment
.... a nije bas ni bogznakako lako donirati...
Kako nije, odes samo na PayPal (sam mozes da postavis website sa "Donations"... stvar je u tome da ovo u Srbiji ne funkcionise, jer izgleda drzavni organi ne zele da u potpunosti budu deo slobodnog protoka novca internetom).
Link to comment
Kako nije, odes samo na PayPal (sam mozes da postavis website sa "Donations"... stvar je u tome da ovo u Srbiji ne funkcionise, jer izgleda drzavni organi ne zele da u potpunosti budu deo slobodnog protoka novca internetom).
moze u teoriji (sto je dobro), ali u praksi najcesce funkcionise tako sto ti neko zvoni na vrata, i ne pristaje na jednokratne donacije, vec moras da ispunis formulare, potpises da si spreman da ti skidaju koliko zelis eura mesecno, pa ako hoces da ne dajes vise nakon x meseci moras da sam pokrenes neku unsubscribe proceduru. zatim te spamuju ko ludi i zovu telefonom svako toliko da vide da li bi povecao mesecnu donaciju. vise puta sam bila u fazonu, dacu vam sve sto imam u dzepovima, jel moze? a oni nisu hteli/mogli.edit: ovo su charities. neke koje se bave rakom idu od vrata do vrata i uzimaju sitninu, a nikad nisam videla hitno sakupljanje za zdravstveni slucaj. to je reseno sistemski. Edited by betty
Link to comment

Pa u principu je tako svuda za sve ove charitable stvari. Svi bi voleli da imaju cash flow. Vazno je da mozes da se unsubscribe-ras. (I ja sam prosao to isto... doduse, postoji ovde i sasvim regularne donacije, po sistemu istreses sta imas sitno po dzepovima - cak i za to dobijes potvrdu za porez. Ali, mislio sam pre svega na organizovanje donacija preko interneta, sto u Srbiji ne moze da funkcionise jer kako je morgana objasnila vlast ne zeli da novac tako tece van njene kontrole - posto su kod nas skoro svi na Fejsu, ukljucujuci i babe, internet bi bio sjajan za organizovanje kampanja dobrovoljne pomoci).

Link to comment

kapiram, nego govorim o kontekstu liberalnih ekonomija i socijalizma u bogatim zemljama. ovde (u holandiji) je mnogo toga reseno sistemski putem visokih poreza, a ljudi ipak izdvajaju dosta za charities iako je procedura cesto komplikovanija od one-click. srb i cg su druga prica na svim mogucim nivoima.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...